Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
практичне заняття №2 графіка.docx
Скачиваний:
3
Добавлен:
14.11.2018
Размер:
89.78 Кб
Скачать

2.1 Аналіз програми «Образотворчого мистецтва», 1 клас

Тема: «Хто витер фарби?»

Пропонується порівняння двох ілюстрацій П.Багіна «Осіннє листя» та «Вальшнепи» виконані живописно та графічно. Надається завдання виконати чорно-білий малюнок «Лісові таємниці.

Малювання звіра або птаха фарбою одного кольору одразу пензлем чи пальцем.

«Портрет блискавки». Тренувальні вправи фломастером, кульковою ручкою чи олівцем в проведені різні за характером ліній.

Малювання ілюстрації до віршів «Портрет», «Бдискавка».

Тема: «Чи є у лінії характер?»

Малювання фломастером, м’яким простим олівцем або кільковою ручкою.

2.2 Аналіз програми «Образотворчого мистецтва», 2 клас. Конспекти уроків. 2 клас

Тема: «Світ комах»

Зображуємо метелика за допомогою відбитка фарбою на складеному навпіл аркуші паперу.

Тема: «Хитра пляма».

Використовується дві техніки:

1. «Роздмухування» плями з туші соломкою, а потім до малювання деталей фарбами та фломастером;

2. Малювання технікою на «вологому папері» та додавання деталей фломастером після висихання паперу.

Тема: «Біла кізонька»

Для малювання тварин пропонується силуетне зображення білою фарбою на кольоровому папері або чорною фарбою на білом папері.

На прикладі картини І Єфімова «Баран» та «Свиня під дубом».

Тема: «Чарівний ліс у ночі».

Пропонується техніка малювання кольоровою крейдою.

Конспекти уроків 2 клас.

Урок 1. Гравюра на вощеному папері. Композиція "Чарівний ліс вночі"

Мета. Ознайомити учнів із гравюрою на вощеному папері; поглиблювати знання про виражальні засоби живопису; навчати учнів виконувати композиції без попередньої прорисовки олівцем; виховувати любов до природи рідного краю.

Обладнання. Репродукції творів живопису і графіки для порівняння (за вибором вчителя), таблиці, малюнки, зразки дитячих робіт із зображенням дерев.

Хід уроку

I.Організаційна частина. Повідомлення теми і завдань уроку.

II.Робота над темою уроку.

1. Вступна бесіда.

Допоки людство не винайшло друкарського верстата, усі книжки писалися від руки. Від руки малювалися і книжкові ілюстрації. Це була довга та важка праця, в результаті якої виходила лише одна книга. Купить таку книжку один читач, а інші мусять чекати, поки з'явиться новий примірник!

Ось і придумало людство техніку гравюри, тобто спосіб друкарського відтворення малюнку, який вирізають на дерев'яній дошці або витравлюють кислотою (спеціальною хімічною рідиною) на металевій пластині. Існує чимало видів гравюри: ксилографія (гравюра на дереві), ліногравюра (гравюра на лінолеумі). (Демонструються зразки ксилографії та ліногравюри.)

Аби створити таку гравюру, на підготовлену дошку наносять малюнок. Потім гравер, (художник, який виконує гравюри) спеціальним інструментом (штихелем) вирізає місця, що на відбитку мають залишатися білими. Отримуємо випукле зображення. На нього валиком накатують фарбу, потім прикладають аркуш паперу. Відбиток на папері і називається гравюрою.

2.Словникова робота.

Гравюра (від франц. gravure - "вирізати") - вид графіки, в якому зображення є друкованим відбитком з малюнка.

3.Перегляд гравюр (Г. Доре "Ілюстрація до казки Ш. Перро "Попелюшка ", О. Пащенка "Весняні води " тощо).

4.Перегляд репродукцій творів живопису і графіки (за вибором вчителя).

-А тепер подивіться, як художники передають композиції на своїх полотнах. Порівняйте ці картини. Зверніть увагу: малюнок можна передати не лише за допомогою кольору, а й за допомогою ліній, штрихів.

5. Знайомство з технікою гравюри на вощеному папері.

-Раніше на уроках свої враження ви передавали за допомогою фарб, фломастерів, кольорових олівців. Сьогодні спробуємо виконати композицію на вощеному папері "Чарівний ліс вночі".

Натріть усю поверхню цупкого паперу чи тонкого картону звичайною парафіновою свічкою. Нанесіть зверху фарбу чи туш синього або чорного кольорів. Аби туш чи фарба пристали до парафіну, пензлик з тушшю чи фарбою слід потерти об шматочок мила, а потім вже наносити на папір. Коли туш добре висохне, гострим предметом видряпайте свою композицію. У такій техніці можна досягти переходу від найтонших ліній і штрихів - до широких чорно-білих плям.

6. Самостійна робота учнів.