- •Однорідні члени речення
- •Передмова
- •Урок № 1. Однорідні члени речення
- •IV. Сприймання і засвоєння нових знань.
- •Виконання вправ на застосування і закріплення знань, формування вмінь і навичок.
- •VI. Домашнє завдання і інструктаж до нього.
- •Viі. Підсумки уроку
- •Урок №2. Однорідні члени речення (зі сполучниковим, безсполучниковим і мішаним зв’язком).
- •V. Сприймання і засвоєння нових знань. Опрацювання таблиці.
- •Vі. Виконання вправ на закріплення вивченого.
- •Vіі. Домашнє завдання і інструктаж до нього.
- •Vііі. Підсумки уроку, мотивація оцінювання. Урок №3. Коми при однорідних членах речення
- •Як цар повелів
- •IV. Сприймання і засвоєння нових знань.
- •Виконання вправ на закріплення нового матеріалу.
- •Vі. Підсумки уроку.
- •Vіі. Повідомлення домашнього завдання й інструктаж до нього.
- •Хід уроку
- •IV. Оголошення теми й мети уроку. Мотивація навчання.
- •V. Вивчення нового матеріалу.
- •Vі. Домашнє завдання й інструктаж до нього.
- •Vіі. Підсумки уроку.
- •Vііі. Оголошення й мотивація оцінок. Урок №5. Узагальнюючі слова в реченнях з однорідними членами. Двокрапка і тире при узагальнюючих словах у реченнях з однорідними членами
- •Хід уроку
- •IV. Актуалізація опорних знань.
- •V. Сприймання і засвоєння нових знань.
- •Vі. Домашнє завдання й інструктаж до нього.
- •Vіі. Підсумки уроку.
- •Урок № 6. Узагальнення і систематизація вивченого про речення з однорідними членами.
- •Хід уроку
- •IV. Узагальнення й систематизація вивченого.
- •V. Підсумок уроку.
- •Vі. Домашнє завдання й інструктаж до нього.
- •Урок №7. Контрольна робота (диктант)
- •Хід уроку
- •Література
IV. Сприймання і засвоєння нових знань.
Робота з підручником.
-
Прочитайте теоретичний матеріал підручника (с. 119-120). Визначте, що для вас є повторенням уже відомого, а що для вас нове.
Опрацювання таблиці.
-
Спробуйте за спроектованою таблицею «Коми при однорідних членах речення» розказати про вживання коми в реченнях з однорідними членами.
С
|
-
Виконання вправ на закріплення нового матеріалу.
Виконання вправи 245 (крім даного завдання до вправи з підручника, виконати синтактичний розбір 1 і 2 речень).
Вправа «КОНСТРУЮВАННЯ».
Скласти речення за такими схемами:
Vі. Підсумки уроку.
Слово вчителя.
Оголошення й мотивація оцінок.
Vіі. Повідомлення домашнього завдання й інструктаж до нього.
-
Вивчити матеріал § 3 (с. 119-120).
-
Вправа 246.
Урок №4. Однорідні й неоднорідні означення
Тема. |
Однорідні й неоднорідні означення. |
Мета: |
пояснити відмінність між однорідними і неоднорідними означеннями, формувати вміння розрізняти їх у реченнях, розставляти розділові знаки в реченнях з однорідними означеннями; виховувати патріотичні почуття, любов до природи; розвивати увагу, уяву, логічне й образне мислення, пам'ять.
|
Тип уроку. |
Вивчення нового матеріалу.
|
Обладнання: |
підручник Ольги Олійник “Українська мова 8 клас» (К.: Вікторія 2004); роздавальний матеріал, демонстраційні слайди, обладнання для демонстрації слайдів.
|
Хід уроку
І. Організаційна частина.
ІІ. Перевірка домашнього завдання.
Виконання індивідуальних завдань двома-трьома учнями.
Картка 1.
Спишіть речення, поставте потрібні розділові знаки. Підкресліть однорідні члени.
1. Вітер в гаї не гуляє вночі спочиває.
2. По діброві вітер виє гуляє по полю.
3. Чорна хмара з-за лиману небо сонце криє.
4. У темному гаю в зеленій діброві на припоні коні отаву скубуть.
5. Встала й весна чорну землю сонну розбудила уквітчала її рястом барвінком укрила.
(З тв. Т.Шевченка)
Картка 2.
Із поданих речень випишіть ряди однорідних членів, складаючи їх схеми.
Зразок. Свіжа зелень розгойдалась, розгулялась, поплила.
(М.Рильський)
1. Моря і гори, і відроги перед очима постають (М. Братан). 2. А ще сумніше в темний, довгий, холодний вечір (В.Винниченко). 3. І підійде дядько з батогом у руках, уважно обдивиться бублики, калачі, паляниці (В.Винниченко). 4. В хаті пахло чебрецем, свіжою травою (А. Шиян).
ІІІ. Актуалізація опорних знань.
Бесіда.
-
Чи любите ви загадки?
Відгадайте одну.
Я веселий і звабливий,
Гарний милий і красивий,
Несказанний, незрівнянний,
Маю ступінь порівняння.
Я відносний чи присвійний,
А чи якісний незмінно.
Відповім я залюбки
На питаннячко – який?
Маю ознаку предмета,
Називаюсь я … (прикметник).
-
Яку частину мови ми називаємо прикметником?
-
Пригадайте, яку синтаксичну роль в реченні найчастіше виконує прикметник?
-
Який член речення називається означенням?
-
Які розряди прикметників за значенням вам відомі? Наведіть приклади.
Розподільний диктант.
-
Записати слова у три колонки, відповідно до якого розряду за значенням вони належать. Поясніть, як ви їх розрізняєте.
Широкий, дерев’яний, Оленчин, стрункий, гарний, зимовий, золотий, весняна, лисячий, братове, міські, срібна.