- •Проектування проміжної станціі пояснювальна записка і розрахунки
- •2 Розробка детальної схеми станції з нумерацією колій, стрілочних переводів, світлофорів і нанесенням ширини міжколійїв
- •3 Розрахунок основних параметрів (стрілочних переводів, з'їздів, кінцевих з'єднань, паралельних зміщень) і нанесення їх на детальну схему
- •5 Розрахунок і зображення у масштабі 1:100 поперечного профілю земляного полотна і верхньої будови колій по осі станції
- •Список використаних джерел
3 Розрахунок основних параметрів (стрілочних переводів, з'їздів, кінцевих з'єднань, паралельних зміщень) і нанесення їх на детальну схему
Для з'єднання колій між собою застосовують стрілочні переводи, які завдяки своїй конструкції створюють безперервність рейкової колії і дозволяють рухомому складу перейти з однієї колії на іншу. Стрілочні переводи розділяють на поодинокі, подвійні і перехресні. Поодинокі діляться на однобічні і різнобічні. У даній роботі усі стрілочні переводи є поодинокими однобічними.
На головних коліях стрілочні переводи повинні мати хрестовини не крутіше за 1/11. Допускається вкладати на головних коліях стрілочні переводи марки 1/9 у випадку, коли пасажирські состави будуть проходити цю стрілку тільки по прямій колії без відхилення на бічну. На прийомо-відправних коліях вантажного руху звичайні стрілочні переводи укладають з хрестовинами не крутіше за 1/9.
Стрілочні переводи, що укладаються рядом на одній колії , можуть мати різне взаємне розташування. Існує 5 схем взаємного розташування стрілочних переводів:
1-зустрічне різностороннє;
2-зустрічне одностороннє;
3-попутне різностороннє;
4-попутне одностороннє;
5-хрестовинами один до одного.
Схеми взаємного розташування стрілочних переводів приведені на рисунку 3.1.
1) 2)
L L
L = a + d + a L = a + d + a
3) L 4)
e
L
L = b + d + a
5)
e
L
У горловинах заданої проміжної станції зустрічаються три схеми взаємного розташування стрілочних переводів: попутне різностороннє, зустрічне різностороннє, хрестовинами назустріч.
Значення мінімальних відстаней між центрами стрілочних переводів для перших двох випадків приймаємо за довідковими даними при мінімальній прямій вставці 12,5 м (при відсутності швидкісного руху) на головних коліях, на приймально-відправних і інших коліях – при прямій вставці 6,25 м, а для останнього випадку – за розрахунком, і заносимо в таблицю 3.1.
Таблиця 3.1 - Таблиця розрахунків мінімальних відстаней між центрами
стрілочних переводів.
№ елементів взаємного розташування на схемі |
Марка хрестовини
|
Тип рейок |
Відстань між центрами стрілочних переводів по схемах, м |
|||||||||
№1 |
№2 |
№1 |
№2 |
1 |
3 |
|||||||
4-6 |
1/9 |
1/9 |
Р 50 |
Р 50 |
|
43,57 |
||||||
2-12 |
1/9 |
1/11 |
Р65 |
Р65 |
41,72 |
|
||||||
12-16 |
1/11 |
1/9 |
Р65 |
Р50 |
|
47,04 |
||||||
14-18 |
1/11 |
1/11 |
Р65 |
Р65 |
40,54 |
|
||||||
7-3 |
1/11 |
1/11 |
Р65 |
Р65 |
40,54 |
|
||||||
1-5 |
1/11 |
1/9 |
Р65 |
Р 50 |
|
41,72 |
Рисунок 3.2. Нескорочений (простий) з'їзд
Паралельні колії можуть з’єднуватися між собою кінцевими з’єднаннями або з’їздами. У даній роботі застосовуються прості з'їзди (рисунок 3.2), кінцеві з’єднання (рисунок 3.3).
Розрахуємо простий з’їзд при е = 7,5 м, марка хрестовини 1/11, рейки Р65
Х = 7,5/0,09072 = 82,67м;
L = 82,67+ 2·14,02 = 110,71м.
При е=7,5м,марки хрестовини 1/9,рейки Р50:
Х=7,5/0,11111=67,50м
L=67,50+2*15,42=98,34м
При е=5,3м,марки хрестовини 1/11,рейки Р65:
Х=5,3/0,09072=58,42м
L=58,42+2*14,02=86,46
Розрахуємо кінцеві з’єднання для прийнятих умов.
Р исунок 3.3 – Кінцеве з’єднання
Дано: е = 5,3 м; марка хрестовини 1/9, R = 200 м.
Х = 5,3/0,11111 = 47,7 м;
Т = R · tg (α/2); Т = 200 · tg (6˚20′25″/2) = 11,08 м;
L1 = 5,3 / 0,1104 = 48,0 м;
L = 15,42 + 48,0 + 11,08 = 74,5м.
Дано: е = 5,3 м; марка хрестовини 1/11, R = 300 м:
Х = 5,3/0,090908 = 58,3м;
Т = R · tg (α/2); Т = 300 · tg (5˚11′40″/2) = 27,22м;
L1 = 5,3/ 0,09054 = 58,54м;
L = 14,02+ 27,22+ 58,54= 99,78м.
Розрахуемо стрілочні вулиці:
Дано:е=5,3+10,6+4,8=20,7,марка 1/9,R=200
Х=20,7/0,11111=186,3м
Т=200*tg(а/2),Т=200*0,05538=11,08м
L1=20,7/0,1104=187,5м
L=15,42+187,5+11,08=214м
Дано:е=4,8+10,6=15,4м
Х=15,4/0,11111=138,6м
L1=15,4/0,1104=139,49м
L=15.42+139.49+11,08=165,99м
4 Виконання плану станції у масштабі 1:2000 з нанесенням відомостей стрілочних переводів і станційних колій і розрахунок координат характерних точок
Масштабна накладка плану станції виконується в масштабі 1:2000 по координатах, розрахованих для стрілочних переводів, вершин кутів повороту, граничних стовпчиків, світлофорів і інших характерних точок.
При розрахунку координат, необхідних для побудови масштабної накладки станції, за вісь Х приймаємо вісь I головної колії, а за вісь У - вісь пасажирської будівлі.
Результати розрахунків приведені в таблиці, яка розміщується на листі ватману під планом станції.
По розрахованих координатах в масштабі 1:2000 на листі ватману виконується масштабна накладка проміжної станції.
Наведемо деякі розрахунки координат:
Х1=0,00+200=200,00
Х2=200,00+50=250,00
Х3=250,00+1050-250,00=800,00
Х4=800,00+14,02+3,5=817,52
Х5=817,52+58,3=875,82
У1=0,00+7,5+5,3+10,6+4,1=25,45
У2=,00+7,5+5,3+10,6=23,4
У3=0,00+7,5+5,3+5,3=18,1
У4=0,00+7,5+5,3=12,8
У5=0,00+7,5+5,3+4,1=14,85