- •Дек з «технологій» Питання з проектних технологій
- •Охарактеризуйте поняття «готовність» молодших школярів до проектної діяльності.
- •Розкрийте теоретичні аспекти використання проектної діяльності на уроках трудового навчання.
- •Типологія проектів
- •3. Охарактеризуйте структурні компоненти організації навчального проекту з технологій у початковій школі. Этапы работы над проектом
- •Подготовительный этап:
- •5. Розкрийте основні критерії оцінювання навчальних проектів з технологій.
- •Особливості побудови і проведення інтегрованих уроків з трудового навчання.
- •Інтеграція мистецтв у процесі художньо–естетичного розвитку учнів початкової школи.
- •Готовність майбутніх учителів початкових класів до інтегрованого викладання мистецьких дисциплін у контексті сучасних вимог професійної освіти.
- •Педагогічна цінність інтегрованого курсу «Мистецтво».
- •Характеристика інтегрованих уроків з трудового навчання як форми організації діяльності молодших школярів.
- •Практичні завдання
- •Пам’ятка для вчителя
- •Пам’ятка для вчителя
- •Проілюструйте у вигляді таблиці структуру діяльності вчителя та учнів під час роботи над навчальним проектом.
- •План-конспект інтегрованого уроку з трудового навчання і математики (для учнів 3-го класу)
- •Хід уроку
- •I. Підготовка робочих місць до уроку
- •II. Організаційний момент
- •III. Повідомлення теми й мети уроку 1. Актуалізація опорних знань учнів.
- •3. Демонстрація дослідів з аркушами паперу.
- •IV. Демонстрація зразка іграшкової моделі парашута
- •V. Ознайомлення з одиницею вимірювання довжини — міліметром
- •VII. Підсумки уроку
- •IX. Прибирання робочих місць
- •Паспорт навчального проекту Тема: Квілінг - мистецтво паперокрутіння
Проілюструйте у вигляді таблиці структуру діяльності вчителя та учнів під час роботи над навчальним проектом.
Структура діяльності учителя і учнів під час роботи над навчальним проектом
№ |
Етапи діяльності |
Учні |
Учитель |
Способи організації взаємодії |
1 |
Підготовка. Визначення теми та мети проекту |
Обговорення пошук інформації |
Розповідає про задум, мотивує, допомагає у визначенні завдань |
Навчальний діалог |
2 |
Планування |
Формулюють завдання, обговорюють їх |
Коригує, пропонує ідеї, висуває пропозиції |
Навчальний діалог |
3 |
Прийняття рішень |
Обирають оптимальний варіант |
Спостерігає, непрямо керує діяльністю |
Ситуація вільного вибору, дискусія |
4 |
Збір інформації |
Збирають інформацію |
Спостерігає, непрямо керує діяльністю |
Ситуація вільного вибору |
5 |
Аналіз інформації, формулювання висновків |
Аналізують інформацію, готують вироби |
Спостерігає, коригує, радить |
Ситуація вільного вибору, навчальний діалог |
6 |
Захист проектів, колективний аналіз |
Презентують проекти, обговорюють разом з учителем, оцінюють зусилля, використані можливості, творчий підхід |
Обговорює разом з дітьми |
Навчальний діалог |
Розробити план-конспект інтегрованого уроку з трудового навчання для учнів 3 класу на довільну тематику.
План-конспект інтегрованого уроку з трудового навчання і математики (для учнів 3-го класу)
Тема: Трудове навчання: Виготовлення з паперу моделі іграшкового парашута.
Математика: Міри довжини. Міліметр. Відношення між одиницями довжини. Креслення і вимірювавня відрізків.
Мета: трудове навчання: вчити учнів створювати з паперу іграшкові парашути; удосконалювати вміння складати папір квадратної форми у декілька разів, різати по прямій та заокругленій лініях; розвивати окомір під час приклеювання строп до основи парашута; виховувати акуратність у роботі;
математика: ознайомити з новою одиницею вимірювання довжини — міліметром; розвивати увагу під час співвідношення міліметра з іншими одиницями вимірювання довжини; виховувати спостережливість, старанність.
Тип уроку: урок вивчення нового матеріалу.
Вид уроку: інтегрований урок.
Об'єкт праці: іграшкова модель парашута.
Обладнання: малюнок із зображенням парашутистів; зразок іграшкової моделі парашута; п'ять кругів, виготовлених із цупкого кольорового паперу.
Приладдя, матеріали та інструменти: тонкий папір квадратної форми для кожного учня, нитки, ножиці, клей ПВА, пензлі для клею, прості олівці, голки, пластилін, три аркуші квадратної форми для демонстрування дослідів.
План уроку
I. Підготовка робочих місць до уроку
II. Організаційний момент
III. Повідомлення теми й мети уроку
IV. Демонстрація зразка іграшкової моделі парашута
V. Ознайомлення з одиницею вимірювання довжини — міліметром
VI. Робота в парах
VII. Підсумки уроку
VIII.Домашнє завдання
IX. Прибирання робочих місць