Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
ТЕМИ ПРАКТИЧНИХ ЗАНЯТЬ.doc
Скачиваний:
2
Добавлен:
15.11.2019
Размер:
119.81 Кб
Скачать

2 Практичне:

  1. Зверніться до книги Яковлева Н.М., Сохора А.М. “Методика и техника урока в школе” / М.: Просвещение, 1985 г., Львовой М. “Творческая лаборатория урока”. Випишіть приклади техніки використання відповідних методів навчання.

  2. Чи можливо виділити якісь методи як найбільш ефективні? Якщо “ні”, або “да” – докажіть вашу думку.

  3. Проаналізувати статтю В.О. Сухомлинського “Як перевірку виконання домашніх завдань зробити ефективною розумовою працею” /В.А. Сухомлинский. Избр. произведения в 5-ти томах, т.2 № 16, або “Сто порад вчителеві” № 16.

  4. Продумайте методи, які застосовуватимуться в роботі школи третього тисячоліття.

Тема 6. Форми організації навчання - 2 год.

Мета: свідомо засвоїти поняття „форми організації навчання”, встановити спільне та відмінне різних форм навчання, сформувати діагностичні уміння (аналізувати, виділяти головне, порівнювати, класифікувати).

Хід заняття:

  1. Форми організації, навчання, їх становлення.

  2. Класно-урочна форма навчання в її історичному розвитку.

  3. Вимоги до сучасного уроку в школі.

  4. Типи уроків, їх структура.

  5. Позаурочні форми навчання.

  6. Підготовка учителя до уроку.

  7. Педагогічний аналіз уроку.

  8. Програма спостереження і аналізу уроку.

Рекомендована література:

  1. Сухомлинський В.О. Сто порад вчителеві. – К., 1985.

  1. Махмутов М.И. Современный урок. – М., 1985 (Уроки с проблемным обучением).

  1. Бабанский Ю.К. Оптимизация учебно-воспитательного процесса (Раздел: Научный анализ урока). – М., 1982.

  2. Волкова н.П. Педагогіка. – к., 2001, с. 324-351.

  3. Мойсеюк н.Э. Педагогіка. – к., 2001, с. 262-301.

  4. Кузьмінський а.І., Омеляненко в.Л. Педагогіка. – к., 2003.- с. 141-163.

  5. Ильин Е.Н. Рождение урока. – М., 1990. (О методике проведения уроков русской літератури и языка).

  6. Хуторской А.В. Современная дидактика. – М., 2001.

Практичне завдання:

  1. Опрацьовуючи п’ятитомне видання творів В.О. Сухомлинського, випишіть думки видатного педагога про роль і місце уроку у вихованні учнів, вимоги до уроку (Див.: Предметний покажчик у 5-му томі „Урок шкільний”).

  2. Ознайомтесь з правилами підготовки до уроку та програмою спостереження й аналізу уроку та законспектуйте їх користуючись підручником з педагогіки (Кузьминський А.І., Вовк Л.П., Омеляненко В.Л. Педагогіка: завдання і ситуації: Практикум. –К.: Знання-Прес, 2003. –С.110-113.)

  3. Зверніться до книги Я.А. Коменського „Велика дидактика” і віднайдіть рекомендації щодо організації навчально-виховного процесу на уроці: проаналізуйте, які з них заслуговують на увагу і в сучасній школі.

  4. Проаналізуйте кожну форму навчання за структурою, принципом упорядкування її елементів, їх сукупністю.

  5. Назвіть спільні та відмінні ознаки форм навчання.

  6. Доведіть, що практикум з фізики не є уроком.

Тема 7. Аналіз і оцінка навчальної діяльності учнів - 2 год.

Мета: усвідомити місце і роль аналізу й оцінки знань, умінь та навичок учнів у системі навчального процесу; закріпити основні види та методи контролю знань, умінь та навичок; розкрити сутність рейтингової системи оцінювання навчальної діяльності учнів, правил та техніки контролю успішності навчальної діяльності.

Хід заняття:

  1. Місце і роль аналізу й оцінки знань, умінь та навичок учнів у системі навчального процесу.

  2. Види контролю знань, умінь і навичок учнів.

  3. Методи контролю знань, умінь та навичок.

  4. Оцінка знань, умінь і навичок.

  5. Рейтингова система оцінювання навчальної діяльності учнів.

  6. Правила і техніка контролю успішності навчальної діяльності.