- •Теми практичних занять Змістовий модуль і. Теорія освіти і навчання (дидактика)
- •Тема 1. Предмет і завдання дидактики - 2 год.
- •Хід заняття:
- •Рекомендована література:
- •Тема 2. Зміст освіти в національній школі - 2 год.
- •Хід заняття:
- •Рекомендована література:
- •Тема 3. Процес навчання, його структура. Види навчання - 4 год.
- •Хід заняття:
- •Рекомендована література:
- •1 Практичне:
- •2 Практичне:
- •Повідомлення
- •Тема 4. Закономірності та принципи процесу навчання - 2 год.
- •Рекомендована література:
- •Волкова н.П. Педагогіка. – к., 2001, с. 261-269.
- •Мойсеюк н.Э. Педагогіка. – к., 2001, с. 186-190.
- •Кузьмінський а.І., Омеляненко в.Л. Педагогіка. – к., 2003.- с. 70-91.
- •Тема 5. Методи і засоби навчання - 4 год.
- •Рекомендована література:
- •2 Практичне:
- •Тема 6. Форми організації навчання - 2 год.
- •Рекомендована література:
- •Волкова н.П. Педагогіка. – к., 2001, с. 324-351.
- •Мойсеюк н.Э. Педагогіка. – к., 2001, с. 262-301.
- •Кузьмінський а.І., Омеляненко в.Л. Педагогіка. – к., 2003.- с. 141-163.
- •Тема 7. Аналіз і оцінка навчальної діяльності учнів - 2 год.
- •Рекомендована література:
- •Волкова н.П. Педагогіка. – к., 2001, с. 351-359.
- •Мойсеюк н.Э. Педагогіка. – к., 2001, с. 348-364.
- •Кузьмінський а.І., Омеляненко в.Л. Педагогіка. – к., 2003.- с. 167-179.
- •Тема 8. Модульне тестування - 2 год.
- •Змістовий модуль іі. Школознавство
- •Тема 9. Наукові основи внутрішкільного управління - 2 год.
- •Хід заняття:
- •Рекомендована література:
- •Тема 10. Методична робота в школі – 2 год.
- •Тема 11. Модульне тестування - 2 год.
- •Завдання для самостійної роботи змістовий модуль і. Теорія освіти і навчання (дидактика)
- •Тема 1. Предмет і завдання дидактики – 1 год. 2 б.
- •Тема 2. Зміст освіти в національній школі – 1 год.
- •Тема 3. Процес навчання, його структура. Види навчання – 1 год.
- •Тема 4. Закономірності та принципи процесу навчання – 1 год.
- •Тема 5. Методи і засоби навчання – 4 год.
- •Тема 6. Формі організації навчання – 1 год.
- •Тема 7. Аналіз і оцінка навчальної діяльності учнів – 1 год.
- •Змістовий модуль іі. Школознавство
- •Тема 9. Наукові основи внутрішкільного управління – 2 год.
- •Тема 10. Методична робота в школі – 2 год.
Рекомендована література:
Волкова н.П. Педагогіка. – к., 2001, с. 351-359.
Мойсеюк н.Э. Педагогіка. – к., 2001, с. 348-364.
Кузьмінський а.І., Омеляненко в.Л. Педагогіка. – к., 2003.- с. 167-179.
Амонашвили Ш.А. Обучение. Оценка. От метка. – М., 1980. – С. 38-48.
Сорокин Н.А. Дидактика. – М., 1974. С. 126-205.
Сухомлинський В.О. Сто порад учителеві// Вибр.твори: в 5 т. – Т. 2. – К., 1976. – Поради 16, 17, 19.
Шаталов В.Ф. Куда и как исчезли тройки. – М., 1980. – 80 с.
Практичне завдання:
Опрацюйте твори В.О. Сухомлинського й випишіть його міркування про місце і роль оцінок у навчально-виховному процесі (див. предметний покажчик у 5-му томі „Оцінювання знань і умінь школярів”).
Опрацюйте загальні критерії оцінювання навчальних досягнень у системі загальної середньої освіти.
Ознайомтесь з правилами техніки контролю успішності навчальної діяльності та законспектуйте їх користуючись підручником з педагогіки (Кузьминський А.І., Вовк Л.П., Омеляненко В.Л. Педагогіка: завдання і ситуації: Практикум. –К.: Знання-Прес, 2003. –С.124-125.)
Тема 8. Модульне тестування - 2 год.
Мета: виявити рівень знань базових понять з модулю „Теорія освіти і навчаннч (дидактика)”, технологічних якостей понять як структурних елементів прийомів і механізмів здійснення педагогічної взаємодії. Концепція усього тесту передбачає охоплення усіх сторін процесу професійного зростання в рамках опанування курсу, а також діагностику рівня наближення студентів до моделі кінцевого результату.
Хід заняття:
Проведення модульного контролю (підсумкового тесту).
Змістовий модуль іі. Школознавство
Тема 9. Наукові основи внутрішкільного управління - 2 год.
Мета: ознайомлення студентів з принципами управління освітою, органами народної освіти їх функціями та структурою; усвідомлення студентами сутністю керівництва навчально-виховною роботою школи; закріпити знання змісту і організації роботи педагогічної ради школи, планування роботи школи та внутрішкільного контролю.
Хід заняття:
Принципи управління освітою.
Органи народної освіти: їх функції, структура.
Керівництво навчально-виховною роботою школи. Рада школи.
Педагогічна рада школи. Зміст і організація її роботи.
Планування роботи школи.
Особливості внутрішкільного контролю.
Рекомендована література:
Закон України „Про освіту”. –К., 1996.С.4-7, с.10-13.
Галузинський В.М., Євтух М.Б. Педагогіка: теорія та історія. – К., 1995. С. 27-36, 221-230.
Сухомлинський В.О. Розмова з молодим директором школи. // Павлиська середня школа. // Вибр. Твори в 5т., -К., 1976. Т.4, с.383-626.
Сухомлинський В.О. Павлиська середня школа. // Вибр. Твори в 5т., -К., 1976. Т.4, с.7-124.
Практичне завдання:
Опрацюйте Закон України „Про загальну середню освіту” (2000р.).
Ретельно опрацюйте положення про середній загальноосвітній навчально-виховний заклад (Положення про середній загальноосвітній навчально-виховний заклад // Освіта. 1993. -3 вересня) і вивчіть систему управління навчальними закладами та повноваження і функціональні обов’язки структурних підрозділів керівництва.
Тема 10. Методична робота в школі – 2 год.
Мета: ознайомити студентів з формами методичної роботи у школі, формування уявлення про методичну роботу як один з шляхів підвищення кваліфікації вчителів; закріплення знань студентів про основні форми методичної роботи в школі; виховання потреби займатися самовихованням, самоосвітою, готовності активно включатися в методичну роботу школи.
Хід заняття:
Роль методичної роботи в підвищенні рівня професійної підготовки вчителя.
Основні форми методичної роботи в школі.
Практичне завдання:
Складіть орієнтовний план роботи методичного об’єднання з вашої спеціальності, попередньо ознайомившись з роботою такого об’єднання в школі.
Складіть план з професійного самовдосконалення своєї особистості.