- •Звітна документація
- •Тема 1. Організація навчання математики в дошкільних закладах Аналіз заняття
- •Дидактична гра з математики "Назви сусідів числа"
- •Хід гри:
- •Визначення рівня засвоєння програмового матеріалу дітьми групи
- •Аналіз розділу «Математична скарбничка» з програми виховання дітей дошкільного віку «Дитина» для старшої групи
- •Бібліографічний список науково-методичної літератури з математики
- •Тема 2. Методи і засоби формування у дошкільників елементарних математичних уявлень. Вибір ефективних методів навчання Конспект заняття
- •Бібліографія журнальних статей та іншої методичної і наукової літератури з математики для вихователів дитячих садків
Тема 2. Методи і засоби формування у дошкільників елементарних математичних уявлень. Вибір ефективних методів навчання Конспект заняття
«Якщо добре захотіти, можна в космос полетіти»
Програмовий зміст. Узагальнювати та систематизувати знання дітей про Космос, Сонце, Землю. Формувати елементарні уявлення про будову Сонячної системи: назви планет, їх кількість, порядок розташування. Закріпити навички прямої та зворотної лічби, вміння орієнтуватися в просторі, розрізняти та називати цифри, геометричні фігури. Вдосконалювати вміння дітей давати повну відповідь на поставлені питання. Розвивати увагу, окомір, логічне та абстрактне мислення, пам'ять, зв’язне мовлення. Сприяти розвитку самостійних суджень у дітей, вмінню доцільно і точно висловлювати власні думки. Виховувати бажання пізнавати світ, любов та бережливе ставлення до природи, працювати колективом на єдиний гарний результат.
Матеріал.
Демонстраційний. Макет космічної ракети, макет Сонячної системи; магнітофонні записи мелодій на космічну тематику.
Дидактичні ігри:
«Швидко цифру називай і сусіда добирай»;
«Склади картину за допомогою цифр і силуетів»;
«Транспорт разом побудуємо і на ньому помандруємо»;
«З’єднай цифри».
Роздавальний: картки з цифрами, геометричні фігури різного кольору і розміру, кольоровий картон, м’яч.
Попередня робота. Спостереження: за сонячними промінцями, за зоряним небом, місяцем. Бесіди: «Сонце дає життя», «Земля – наш дім», «Дослідники космосу». Показ ілюстрацій про космос: картки зоряного неба, малюнки телескопа, космічних ракет. Малювання «Яким я уявляю космос», ліплення «Космонавт», проект «Стартує космічна ракета».
Хід заняття
Вихователь запрошує дітей у космічну подорож, перед якою пропонує розглянути карту зоряного неба, демонструє зображення планет Сонячної системи. Задає запитання:
Як називається простір, що існує за межами планети Земля? (Космос)
Хто з вас знає, що є у космічному просторі? (Сонце, зірки, планети, супутники)
Як називається планета, на якій ми живемо? (Земля)
Що таке Сонце? (Велика зірка)
Що таке Сонячна система? (Це коли планети обертаються навколо Сонця)
Читання віршика про космос.
Вихователь звертає увагу дітей на макет Сонячної системи.
Бесіда про планети.
Вихователь. Діти, зараз ми з вами помандруємо в космос, але нам потрібно побудувати для цього ракети.
Дидактична гра «Транспорт разом побудуємо і на ньому помандруємо».
Вирушають у космос.
Вихователь пропонує уявити дітям, що вони знаходяться в стані невагомості і їм потрібно виконати завдання.
Дидактична гра «Склади картину за допомогою цифр і силуетів».
Дидактична гра «З’єднай цифри».
Фізкультхвилинка.
Діти разом з вихователем прибувають на зірку «Кмітлива».
Дидактична гра «Склади картину за допомогою цифр і силуетів».
Дидактична гра «Швидко цифру називай і сусіда добирай».
Вихователь повідомляє дітям, що їм вже час повертатися додому.
Під час проведення заняття «Якщо добре захотіти, можна в космос полетіти» в старшій групі № 10 Ірина Іванівна використовувала практичні, словесні та наочні методи навчання. Також широко застосовувався ігровий прийом навчання дітей. Обрані методи відповідали змісту матеріалу та меті заняття. З практичних методів було використано вправи та дидактичні ігри. Широко застосовувалися словесні методи, а саме пояснення і бесіда та наочні – демонстрування. Весь матеріал було підібрано відповідно до мети заняття та вікових особливостей дітей і рівня їхніх знань. Заняття було побудовано правильно та відповідало всім вимогам програми.