- •Структура уроку
- •Хід уроку:
- •II. Перевірка домашнього завдання
- •IV. Мотивація навчальної діяльності
- •V. Вивчення нового матеріалу
- •VI. Узагальнення, систематизація та контроль знань і вмінь учнів.
- •VII. Підведення підсумку уроку
- •VIII. Визначення домашнього завдання
- •Структура уроку
- •Хід уроку
- •II. Перевірка домашнього завдання
- •IV. Мотивація навчальної діяльності
- •V. Формування нових знань
- •VI. Узагальнення і систематизація знань
- •VII. Підведення підсумку уроку
- •VIII. Визначення домашнього завдання
- •Структура уроку:
- •Хід уроку:
- •II. Перевірка домашнього завдання.
- •III. Актуалізація опорних знань (проблемна розповідь з елементами бесіди)
- •V. Формування нових знань
- •VI. Узагальнення та систематизація знань учнів
- •VII. Підведення підсумків уроку
- •VIII. Визначення домашнього завдання
- •Структура уроку:
- •Хід уроку:
- •II. Перевірка домашнього завдання.
- •III. Актуалізація опорних знань
- •IV. Мотивація навчальної діяльності.
- •V. Формування нових знань
- •VI. Узагальнення і систематизація знань
- •Vіi. Підведення підсумків уроку
- •Vіiі. Домашнє завдання
- •Хід уроку
- •У клітинах м”якуша кавуна найбільший об”єм займають …………………. Пластиди червоного кольору називаються…………………………………… Безбарвні пластиди називаються…………………………………………………
VI. Узагальнення, систематизація та контроль знань і вмінь учнів.
Запитання до учнів
Яка характерна ознака бобових?
Яка роль бобових у житті людини?
Яку будову має квітка бобових?
Які рослини належать до родини бобові?
Де поширені бобові рослини?
VII. Підведення підсумку уроку
Проблемне запитання:
Поясніть прикмету: польова конюшина перед негодою складає листки і схиляє голівку; листки розправляє, суцвіття піднімає – на ясну стійку погоду.
Отже, що на уроці було незрозумілим, а що найбільше сподобалося? Які до мене є питання?
VIII. Визначення домашнього завдання
Опрацювати §50 у підручнику;
Дайте письму відповідь на запитання: Чому бобові рослини збагачують грунт сполуками Нітрогену?
Тема: Клас Дводольні. Родина Пасльонові.
Мета: : сформувати в учнів поняття про родину Пасльонових, ознайомити з основними представниками родини, їхніми характерними ознаками, розмаїтістю і використанням людиною, продовжувати розвивати самоосвітню компетентність, навички самостійної роботи з підручником; вчити робити висновки та розвивати комунікативну компетентність під час роботи в групах, уміння висловлювати власну думку, виступати перед аудиторією; виховувати любов до природи та бережливе ставлення до власного здоров'я, використовувати народознавчий матеріал для формування позитивного ставлення до рослин та виділення їх адаптацій.
Обладнання та матеріали: фотографії, схеми та плакати, що дозволяють ілюструвати родини Пасльонові, народознавчий матеріал.
Поняття та терміни: клас Дводольні, родина Пасльонові.
Тип уроку: комбінований.
Структура уроку
I. Організаційний етап
Перевірка домашнього завдання
III. Актуалізація опорних знань
IV. Мотивація навчальної діяльності
V. Формування нових знань
VI. Узагальнення і систематизація знань
VII. Підведення підсумків уроку
VIII. Визначення домашнього завдання
Хід уроку
І. Організаційний етап
( Привітання, перевірка відсутніх, організація учнів до роботи.)
II. Перевірка домашнього завдання
Фронтальне опитування
Які ознаки характерні для представників родини Бобові?
Яка будова квітки бобових?
Які суцвіття відомі у бобових?
Яке господарське значення бобових?
Заповнення учнем таблиці біля дошки
-
Представники
Будова квітки
Суцвіття
Плід
Листки
Конюшина
Люпин
Горох
Акація біла
ІІI. Актуалізація опорних знань
Обговорення проблемної ситуації
У наш час картопля – основний продукт харчування, наш другий хліб, а колись її називали чортовими яблуками і відмовлялись вирощувати. Історії відомі так звані «картопляні бунти». Як ви вважаєте, чому селяни отруювалися картоплею і відмовлялися садити її на своїх ділянках?