Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
математика.doc
Скачиваний:
2
Добавлен:
13.02.2016
Размер:
224.26 Кб
Скачать

Тема. Випадки додавання й віднімання, пов’язані з нумерацією чисел. Вправляння у роботі з лінійкою. Елементи трикутника. Творча робота над задачею

Мета:вправляти учнів у знаходженні значень виразів; розвивати вміння творчо працювати над задачею; розвивати логічне мислення, кмітливість.

Обладнання:картки для індивідуальної роботи, схеми задач, предметні малюнки.

Хід уроку

I. Актуалізація знань учнів

1. Перевірка домашнього завдання

1)

— Зачитайте вирази, в яких ви поставили знак «менше».

— Зачитайте вирази, в яких поставили знак «більше».

— Чи довелось вам використати знак «дорівнює»?

2)

Один учень зачитує питання, яке додав до задачі, а інший учень зачитує розв’язання задачі.

Змініть питання, щоб задача розв’язувалася дією додавання.

2. Індивідуальна робота з картками

Картка 1

1) Розв’язати приклади.

2) Скласти задачу за коротким записом і розв’язати її.

Картка 2

1) Розв’язати приклади.

2) Розв’язати задачу за скороченим записом.

I. — 5 грн.

II. — ? грн, на 8 грн більше

3. Усна лічба

1) Гра «Допоможи дракончикові розв’язати приклади»

2) Назви «сусідів».

56 , 21 , 99 , 40 .

3) Яких чисел не вистачає?

80 82 83 85 88 90

4. Перевірка роботи за картками

II. Вивчення нового матеріалу

1. Підготовча робота

Розв’язати приклади.

2. Пояснення нового матеріалу

— Коли ми з вами розв’язували приклад 10 + 3, то міркували так: 10 — це 1 дес., 1 дес. та 3 од. становлять 13.

Розв’яжемо приклад 20 + 4.

— Скільки десятків у числі 20? (2 десятки)

20 = 2 дес., отже, 2 дес. і 4 од. — це 24, 20 + 4 = 24.

— Розглянемо приклад 24 – 20.

Якщо від 24 віднімемо 20, то отримаємо 4, бо 24 без 20 (тобто без 2 десятків) — це 4 одиниці або просто 4.

3. Первинне закріплення

4. Фізкультхвилинка

III. Розвиток математичних умінь

1. Робота з геометричним матеріалом

Діти розглядають кути. Оперують поняттями: вершина, сторона.

— Як називається багатокутник, в якому 5 сторін? 6 сторін?

Діти креслять кути в зошитах. Позначають вершини кутів.

2. Креслення відрізків

Виконання завдання

— Накреслити відрізок, довжина якого на 8 см менша за перший.

3. Робота над задачами

1) Розв’язання задачі

На дошці — скорочений запис задачі.

Було — 10 н. і 3 н.

Подарував — 3 н.

Залишилось — ? н.

Після аналізу діти записують задачу самостійно.

— Як по-іншому можна розв’язати цю задачу?

10 – 3 + 3

10 + (3 – 3)

2) Творча робота над задачею

Учні уважно читають задачу. Роздивляються записані вирази, пояснюють, про що можна дізнатися, обчисливши кожний з виразів.

3) Розв’язання задачі самостійно.

На дошці скорочений запис задачі.

Білої — 4 м

Червоної — 5 м }?

Синьої — 3 м

4) Задача з логічним навантаженням.

Посадили 7 берізок, між ними поставили по лавочці. Скільки було лавочок?

4. Самостійна робота

5. Перевірка роботи

6. Скільки трикутників у фігурі?

IV. Підсумок уроку

V. Домашнє завдання

Тема:Додавання та віднімання круглих десятків. Вправи та задачі на закріплення вивченого

Мета:вправляти учнів у додаванні й відніманні круглих десятків; розвивати вміння розв’язувати задачу на знаходження невідомого від’ємника.

Обладнання:сигнальні картки, схеми задач, предметні малюнки, таблиці усних обчислень.

Хід уроку

I. Актуалізація знань учнів

1. Перевірка домашнього завдання

1) Один учень читає результати прикладів на віднімання, а другий — результати прикладів на додавання.

2) Прочитати, якими числами доповнили дані до 11, 13.

2. Усні обчислення

1) Гра «Футбол».

На дошці — малюнки із зображенням воріт. Під воротами записані числа. Дітям треба скласти такі приклади, щоб відповіді дорівнювали числам у воротах.

12 14

2) Гра «Олімпійські гори».

Діти розв’язують приклади і з’єднують з відповідною відповіддю.

6 + 8

13 – 7

16 – 8

11 + 5

5 + 7

8 – 9

11 – 5

50 + 4

20 + 6

35 – 30

3 + 9

14 – 6

32 – 30

3) Математичний диктант.

— Я зараз буду вам зачитувати прості задачі, а ви записуватимете в зошити тільки відповіді до них.

• На лісовій галявині гралося 7 їжачків і стільки ж зайчиків. Скільки лісових звірят було разом на галявині?

• На одному кущі розквітло 12 троянд, а на другому — на 4 троянди менше. Скільки троянд розквітло на другому кущі?

• Білочка Муся знайшла 14 горішків, а білочка Дуся — 5 горішків.

На скільки більше горішків знайшла Муся, ніж Дуся?

• Є в Зайчихи 12 малят, неслухняних зайченят. На обід їх мати жде, три прийшли, а скільки йде?

• На галявині розквітло 15 ромашок і 4 волошки. Скільки розквітло квітів?

• У першому кошику 6 грибочків, а в другому — на 3 більше. Скільки грибів у другому кошику?