- •Розділ 1. Теоретичні засади використання ігрових методів на уроках історії.
- •Розділ 2. Практичні розробки уроку з використання методу гри.
- •2.1. Використання вікторини на уроці історії.
- •Тема 3: Київська держава у другій половині хі — першій половині хііі ст. (7 клас)
- •II. Основна частина уроку
- •2.2. Застосування квк для визначення здібностей учнів.
- •Тема IV. Матеріальний і духовний світ Європейського Середньовіччя (7 клас)
- •II. Основна частина уроку
- •2.3. Гра – подорож, як ефективний метод навчання на уроці історії.
- •Тема 3: Стародавній Схід. Єгипет і Передня Азія (6 клас)
- •II. Основна частина уроку
- •1. Мотивація навчальної діяльності.
- •2. Єгипет.
- •3. Дворіччя.
- •4. Ассирія.
- •5. Фінікія.
- •6.Давньоєврейська держава.
- •7. Персія.
- •Висновки
- •Список використаної літератури
2.3. Гра – подорож, як ефективний метод навчання на уроці історії.
Тема 3: Стародавній Схід. Єгипет і Передня Азія (6 клас)
Мета:
- повторити і закріпити у учнів знання історичних фактів, імен, понять, оцінити внесок, зроблений народами Стародавнього Сходу в розвиток господарства і культури всього світу;
- розвивати усне монологічне мовлення, уміння аналізувати і узагальнювати дані, порівнювати факти, складати розповідь;
- сприяти підвищенню інтересу, повагу до вивчення історії.
Тип уроку: урок узагальнення та систематизації знань.
Вид уроку: урок-подорож.
Обладнання: карта «Стародавній Схід. Єгипет і Передня Азія»; карти-схеми у кожного учня; папірус; кросворди; текст з пропущеними буквами; ілюстрації; «чорний ящик», календар, Біблія; сигнальні картки для учнів, творчі роботи учнів.
Педагогічні методи: словесні: бесіда, опитування, тестування.
Хід уроку
І. Організаційна частина уроку
II. Основна частина уроку
1. Мотивація навчальної діяльності.
Ми вивчили великий розділ історії Стародавнього світу – «Стародавній Схід. Єгипет і Передня Азія». Сьогодні наше завдання – пригадати країни Стародавнього Сходу, правителів, богів, досягнення жителів цих країн. Урок наш сьогодні пройде незвично, ми зробимо подорож з Єгипту в Персію.
2. Єгипет.
Починаємо нашу подорож. Перша країна, де ми побуваємо – Єгипет. Відомо, що без знання карти важко орієнтуватися на місцевості. Перевіримо, як ви знаєте карту. Уявимо, що нас зустрічає староєгипетський гід, який розповість нам про природні, географічні умови своєї країни.(Викликаємо учня для роботи з картою).
Щоб не здатися стародавнім єгиптянам неуками, повторимо основні поняття з історії Єгипту. (Вибірково 6-7 учнів дають визначення). Наприклад: ієрогліфи, шадуф, податок, жерці, папірус, фараон.
Потрапляючи в нове місце, ми прагнемо побачити визначні пам'ятки. Як ви думаєте, яка головна визначна пам'ятка Єгипту? (Піраміди)
Доп. питання: Для чого будувалися піраміди? Чому їх зводили тільки на західному березі Нілу?
Щоб назвати ще одне досягнення стародавніх єгиптян, нам належить розгадати загадку «чорного ящика»:- винахід єгипетських астрономів; - зустрічається нам щодня; - дякуючи йому ми знаємо, коли будуть канікули, і які підручники потрібно вранці покласти в портфель. (Календар)
Доп. питання: Який календар створили єгиптяни? Скільки місяців в році, днів в тижні було в цьому календарі? Яких єгипетських богів ви пам'ятаєте?
Тепер ми можемо заглянути в гості до царя Хаммурапі. Подивіться, на центральній площі підноситься чорний кам'яний стовп, весь списаний якимись знаками. Що це за стовп, що на ньому написано? ( Закони)
Давайте пригадаємо деякі із законів Хаммурапі. А допоможуть нам в цьому місцеві жителі (2 учні обіграють який-небудь із законів).
Доп. питання: Які ще закони Хаммурапі ви пам'ятаєте?
У Вавилонському царстві теж було створено одне з чудес світу. Назвіть його. (Висячі сади)
3. Дворіччя.
Вирушаємо далі і трохи пограємо, пригадавши одночасно історію Дворіччя.
Гра – «світлофорчики»: правильно – зелений, невірно – червоний.
1) Дворіччя розташувалося між річками Тигр і Євфрат;
2) Найбільші міста Дворіччя–Ніневія і Сузи;
3) Храми в Дворіччі називаються зіккурати;
4) У Дворіччі як і в Єгипті писали ієрогліфами;
5) Головні боги Дворіччя – Осиріс, Ісіда, Сет;
6) Найвідомішого царя Вавилона звали Хаммурапі