Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
cценаріїї добрик.doc
Скачиваний:
32
Добавлен:
19.02.2016
Размер:
99.33 Кб
Скачать

Спеціально організована діяльність дітей з етичного виховання

Наодинці з природою.

Природа нам, як рідний дім

(Етична абетка)

Мета: ознайомлення з навколишнім: ознайомити дітей з поняттям "природне сміття" та "сміття, принесене людиною"; підвести дітей до розуміння необхідності охорони навколишнього середовища; формувати початкові, реалістичні уявлення про явища природи, взаємозв'язок живої та неживої природи;

художня література: вчити давати правильну оцінку діям дівчинки за твором В. Сухомлинського "Смітник";

аплікація: розвивати уміння працювати з різними матеріалами, розвивати творчу уяву; закріплювати вміння охайно працювати з клеєм. Розвивати мислення, зв'язне мовлення. Виховувати дбайливе ставлення до природи.

Матеріал: клубочок, вази, фантики, фольга, клей, пензлики.

Хід заняття:

До дітей завітав Вовчик-братик і приносить пакет зі сміттям. він гуляв на майданчику і побачив там ось цей мусор.

Вовчик: Звідки він береться?

Вихователь: Не панікуй Вовчик-братик. Давай поглянемо що там за сміття.(Вихователь дістає гілки з дерев, листя, траву).

- Погляньте, що це? (Діти називають).

- Звідки воно взялося? Так, це сміття з дерев, квітів, трави. Воно природного походження. А як ви вважаєте, це сміття корисне чи шкідливе? Чому ви так вирішили? Кому воно потрібне? (Відповіді дітей).

- Листя, гілки, кора потрібні для комах. Птахи з гілок, трави будують собі гнізда.

- А кому потрібне насіння рослин? (Птахам).

- Як бачите, природне сміття корисне, тому восени його не можна палити, бо дим дуже шкодить здоров'ю людей. Природне сміття з майданчиків краще вивезти у спеціальне місце або закопати в землю.

- Тут в пакеті ще залишки сміття, яке було на майданчику. (Вихователь дістає залишки скла, папірці з цукерок).

- Звідки воно взялось на майданчику?

- Воно шкідливе чи корисне?

- Як воно може нашкодити людям, природі? (Відповіді дітей).

- Це сміття може стати причиною травмування людей, загибелі птахів, дерев, комах.

- Діти, треба пам'ятати про те, як може людина зашкодити природі і як можна цього уникнути. А от як, ми зараз з'ясуємо, якщо пограємо у гру.

Дидактична гра "Так чи ні".

Вихователь кидає клубочок дитині і задає питання, дитина повертає його вихователю, відповідаючи "так" чи "ні".

Орієнтовні запитання:

- Можна кидати фантики з під цукерок на майданчику? (ні).

- Треба скло або пляшки викидати в смітник? (так).

- Палити сухі гілочки, листя з дерев? (ні).

- Камінчики, листя, гілочки вивозити в спеціальне місце? (так). (Та інші).

Оздоровча хвилинка "Я – квітка".

- Давайте уявимо, що кожен з вас – маленька насіння, яка потрапила в ямку. (Діти присідають).

- Вас зігріває сонечко, поливає дощик, і ви починаєте проростати. (Діти повільно встають).

- З маленької насінинки виросла квітка і розквітла. (Діти піднімають руки в гору, показуючи, як розпускається бутон.).

- Її зігріває сонечко, гойдає вітерець. (Діти злегка водять у повітрі руками).

- До квітки прилітають метелики, бджілки. Яка корисна квітка! Відчуйте в серці радість від її користі. (Діти прикладають руки до серця).

- Аж раптом прибігли діти і хочуть зірвати квітку. Відчуйте страх. (Діти показують мімікою).

- Але ж квітка не може втекти і сказати: "Я жити хочу". Проте діти її не зірвали, відчули страх квітки.

- Зраділа вона: "Я жива!". Посміхніться квітці. (Діти посміхаються).

- Пам'ятайте! Дерева, квіти, комахи, трава, тварини не можуть захистити себе. Зберегти їх можете тільки ви. Я знаю одну дівчинку, яка образила квіти. Хочете знати як? Тоді послухайте оповідання В. Сухомлинського "Смітник".

"Смітник"

Зранку уся сім'я зібралась за столом. Марійка узялася допомагати прибирати після сніданку, але побачила, що запізнюється до школи. Схопивши відерце зі сміттям, вона потихеньку викинула його у квітник, який був розбитий позаду будинку. Дівчинка часто почала викидати туди сміття, коли запізнювалась до школи. Якось дідусь попросив її полити квіти у квітнику. Марійка пішла за будинок і побачила, що замість квітів там лежить купа сміття.

- Звідки ж узявся цей смітник? – запитав здивований дідусь.

- Я не знаю, - сказала Марійка і почервоніла. Їй було соромно за зіпсовані квіти.

Запитання до тексту:

- Кому допомагала Марійка вдома?

- Куди вона викинула відерце із сміттям?

- Чому так вчинила?

- Хто попросив дівчинку полити квіти?

- Що побачила марійка замість квітів?

- Що запитав дідусь?

- Чому Марійка почервоніла?

- Дайте оцінку поведінці дівчинки: як би вчинили ви?

- Щоб ви порадили Марійці?

- А тепер давайте пограємо в гру "Добре чи погано".

- Дорослі теж піклуються про безпеку природи й переробляють сміття на спеціальних фабриках, заводах, виготовляють з сміття корисні речі. Вода, земля, повітря повинні бути чистими. От і ми сьогодні спробуємо зробити зі сміття корисні речі.

Діти прикрашають вази з пластикових пляшок. З блискучих фантиків від цукерок роблять метеликів, а потім приклеюють їх на стінки вази. Вихователь допомагає. Вовчик оцінює роботу дітей.

  • Діти, пам'ятайте, що корисні речі ви можете зробити з батьками вдома.

Любіть і бережіть природу і вона вам віддячить.

Підсумок заняття.