- •Хід уроку:
- •Хід уроку:
- •2. Написання букви о о.
- •Хід уроку:
- •3. Робота зі словом пролісок.
- •IV. Робота над темою уроку.
- •1. Аналіз букви з переліком її елементів
- •2. Написання букви п п.
- •Хід уроку:
- •2. Поєднання букв р р з іншими буквами.
- •Хід уроку:
- •I. Організаційно-вступна частина.
- •II. Постановка завдань уроку.
- •III. Актуалізація і корекція опорних знань учнів.
- •IV. Робота над темою уроку.
- •V. Закріплення та узагальнення вивченого.
- •VI. Підсумок уроку.
- •I. Організаційно-вступна частина.
- •II. Постановка завдань уроку.
- •III. Актуалізація і корекція опорних знань учнів.
- •IV. Робота над темою уроку.
- •V. Закріплення та узагальнення вивченого.
- •VI. Підсумок уроку.
2. Написання букви о о.
3. Записати каліграфічно друзів осені.
(Золоті листочки, різнобарвні дерева, часті дощі, бабине літо).
4. Гра "Чарівні клітинки".
Встав у клітинки букви с, о, м, о, с, и, м, и, щоб прочитати слова: сом, оси, ми у ширину і довжину.
с |
о |
м |
о |
с |
и |
м |
и |
|
Фізкультхвилинка.
Вітерець до нас примчав
І зробив чимало справ:
Хмарки в небі розігнав
І листочки позривав,
Кинув прудко їх увись,
Зник раптово, як з'явивсь.
5. Робота над твором "Золота осінь".
∙ Словникова робота.
∙ Складання плану.
∙ Самостійна робота учнів.
Усне складання, запис у зошити.
∙ Перевірка написаного.
V. Закріплення та узагальнення вивченого.
1. Гра "Заміни букву, щоб вийшло слово".
З о метал, яким паяють, його люди добре знають. О на с зміни, з ним ти речення склади. {Олово, слово).
2. Перестав букви, щоб отримати нове слово.
Наприклад, осел — село.
Лісок, гори, тіло, дошка, нора, лови, наголос, смола, сосна.
VI. Підсумок уроку.
- Яку літеру ми сьогодні повторили? Оцінювання роботи учнів на уроці.
Дата: 24.02.15
Назва предмету: Каліграфія
Затверджую:
Тема: Звук [п], букви П п. Каліграфічне вправляння; робота над реченням, прислів'ям, загадками.
Мета: Вчити каліграфічно писати малу і велику літеру П п, правильно поєднувати букви у буквосполученнях, складах, словах, удосконалювати навички каліграфічного письма, розвивати зв'язне мовлення, збагачувати словник дітей, виховувати допитливість, спостережливість, любов до української мови.
Обладнання: таблиця "Сиди правильно під час письма", індивідуальні картки зі зразком рукописної та друкованої букви, ребус.
Хід уроку:
I. Організаційя класу
Дзвоник всім нам дав наказ —
До роботи, швидше в клас.
І за парти сядем чемно —
Хай мине час не даремно.
II. Постановка завдань уроку
1. Бесіда про каліграфічне письмо.
2. Ознайомлення з планом роботи на уроці.
∙ Повторення письма букв П п.
∙ Повторення правил правильного користування письмовим приладдям, правила сидіння під час письма.
∙ Показ і пояснення написання букви.
∙ Робота над прислів'ям.
∙ Загадки.
∙ Мовні ігри.
∙ Робота над скоромовками.
III. Актуалізація опорних знань учнів.
1. Правила сидіння під час письма. Нагадуємо правила сидіння під час письма.
2. Ознайомлення з написанням букви.
1) Робота над віршем М.Познанської "Пролісок".
Я перша квіточка весни, Росту між кленів і дубів,
Я пролісковий цвіт. Люблю і сонце, й тінь.
Я пережив зимові сни Зелені рученьки мої
І знов родивсь на світ. Листочками звуть.
У мене очі голубі, Я полюбив ліси, гаї,
Такі, як неба синь, Живу іздавна тут.
- Про кого цей вірш? (Про пролісок).
3. Робота зі словом пролісок.
- Назвіть перший звук у слові?
- Який він? Чому?
- Назви слова, у звучанні яких зустрічається звук [п].
- Якою буквою на письмі позначається цей звук? Літера л сьогодні - іменинниця, і тому я її запишу на дошці.