- •Хід уроку:
- •Хід уроку:
- •2. Написання букви о о.
- •Хід уроку:
- •3. Робота зі словом пролісок.
- •IV. Робота над темою уроку.
- •1. Аналіз букви з переліком її елементів
- •2. Написання букви п п.
- •Хід уроку:
- •2. Поєднання букв р р з іншими буквами.
- •Хід уроку:
- •I. Організаційно-вступна частина.
- •II. Постановка завдань уроку.
- •III. Актуалізація і корекція опорних знань учнів.
- •IV. Робота над темою уроку.
- •V. Закріплення та узагальнення вивченого.
- •VI. Підсумок уроку.
- •I. Організаційно-вступна частина.
- •II. Постановка завдань уроку.
- •III. Актуалізація і корекція опорних знань учнів.
- •IV. Робота над темою уроку.
- •V. Закріплення та узагальнення вивченого.
- •VI. Підсумок уроку.
IV. Робота над темою уроку.
1. Аналіз букви з переліком її елементів
- Починаємо писати велику букву Я від міжрядкової лінії прямою похилою, яка біля нижньої рядкової заокруглюється вліво. Другий елемент такий, як і перший, тільки з заокругленням вправо, до середини рядка. Потім два перших елементи накриваються третім. Він починається трохи нижче міжрядкової лінії, заокруглюється вліво і вгору, до міжрядкової лінії, по якій продовжується прямою лінією.
- Мала буква л складається з двох елементів. Починаємо писати від верхньої рядкової. Потім трохи вище середини одержаної лінії починаємо другий елемент, який заокруглюється від верхньої рядкової праворуч і переходить у пряму похилу лінію, яка біля нижньої рядкової лінії знову заокруглюється праворуч і закінчується на середині рядка.
2. Написання букви п п.
3. Гра "Мовний вінегрет".
(На дошці розкидано букви, склади. Утвори слова).
вес Про ни сок лі
- Що ще написано на дошці? (Слова).
— Що можна скласти зі слів? (Речення).
(Діти складають речення, записують у зошити).
4. Робота над прислів'ям.
Людина без Вітчизни, як соловей без пісні.
- Що це за вислів? (Прислів'я).
— Без чого не може жити соловей? Чому? (Якщо соловей не співатиме, то буде звичайною сірою пташкою. Бо саме спів відрізняє його від інших птахів).
Фізкультхвилинка.
На розминку кличе нас
Буква П — у добрий час!
Повернулись — вліво, вправо,
Нахилились — назад, вперед,
Усміхнулися щасливо,
Утворили букву п...
(стали попарно, поклавши один одному руки на плечі)
Підстрибнув — раз, два, три —
До роботи знову йди!
V. Закріплення та узагальнення вивченого.
Відгадування загадок.
Першим я приніс весну.
Розбудив усіх від сну,
Заспіваю під вікном.
Люди звуть мене... (шпаком).
Живе спокійно, не спішить,
Вона ніколи не біжить,
Під панцером без страху Гуляє... (черепаха).
Каплі з неба, дахів, стріх,
Дощ холодний, перший сніг,
Почорнів без листя сад,
Що за місяць?... (листопад).
VI. Підсумок уроку
1. Робота над ребусом:
Дата: 03.03.15
Назва предмету: Каліграфія
Затверджую:
Тема: Звук [р], букви P p. Каліграфічне вправляння; словосполучення, цікаві вправи, моделі слів.
Мета: Вправляти учнів у каліграфічному написанні букв Р р, правильно поєднувати букви у буквосполученнях, складах, словах, удосконалювати навички каліграфічного письма, розвивати усне мовлення учнів, уявлення про зображувально-виражальні можливості слова.
Виховувати увагу до мовлення, прищеплювати любов до рідної мови.
Обладнання: таблиця "Сиди правильно під час письма", індивідуальні картки зі зразком рукописної та друкованої букви, моделі слів.
Хід уроку:
I. Організація класу
Встаньте, діти, підтягніться,
Один одному всміхніться.
На урок старання не забудьте взяти.
Сіли всі рівненько, будем працювати.
II. Постановка завдань уроку.
1. Бесіда про рідну мову.
2. Ознайомлення з планом роботи на уроці.
∙ Гра "Знайди звук".
∙ Повторення правил сидіння під час письма.
∙ Повторення письма букв P p.
∙ Гра "Розморозимо слово".
∙ Складання слів та речень.
∙ Складання словосполучень.
∙ Мовні та логічні вправи.
III. Актуалізація опорних знань учнів
1. Мотивація навчальної діяльності
- Пильно поглянули мені в очі. Взяли від мене уважність, працьовитість, старанність. Повернулись один до одного, усміхнулись, налаштувались на роботу. Відчули потребу працювати? Успіхів вам!
2. Гра "Знайди звук"
Рак від берега задкує,
Риба лин над ним кепкує:
"Рак забрів в очерети,
Річку думав перейти".
- З якого звука починається кожний рядок?
- Промовте чітко слова з буквою Р.
IV. Робота над темою уроку.
1. Повторення письма великої та малої букв Р р.
- Перший елемент великої букви Р — довга пряма похила, заокруглена вліво. Другий - шапочка. Починається він півовалом, торкається міжрядкової лінії, переходить у правий півовал, трохи менший за лівий.
— Мала буква р починається з верхньої рядкової лінії прямою похилою і ведеться до міжрядкової. Другий елемент як у букви п малої, заокруглюється під верхньою рядковою лінією і переходить у пряму похилу, яка біля нижньої рядкової знову заокруглюється праворуч.
Письмо рукописних букв Р р (1 рядок).