Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
Новая папка_1 / каліграфія.docx
Скачиваний:
3
Добавлен:
20.03.2016
Размер:
71.05 Кб
Скачать

2. Поєднання букв р р з іншими буквами.

3. Гра "Розморозимо слово".

Зима заморозила слова. Потрібно їх розморози­ти: зі звуків скласти слова і розвішати на гілочку звукові моделі.

(Вчитель окремо називає звуки, а учні утворюють слова і готові звукові моделі вішають на гілочку).

[з'ірка],   [мороз],   [зв'ір'і],   [гриз],   [дн'іпро]

4.   Складання словосполучень з цими словами

Ясна зірка, сильний мороз, дикі звірі, гриз яблуко, річка Дніпро.

5. Складання та записування речень з поданими словосполученнями.

Фізкультхвилинка.

Щось не хочеться сидіти,

Трохи треба відпочити.

Руки — вгору, руки — вниз,

На сусіда подивись.

Руки — вгору, руки — в боки,

Зробимо чотири кроки.

 V. Закріплення та узагальнення вивченого.

1. Гра "Здогадайся, що це"

Роботящі, золоті, невтомні, умілі, мамині... (руки).

Щедра, багата, хлібна, квітуча, барвиста, родюча ... (земля).

Милозвучна, пісенна, мила, дзвінкоголоса, чудова, рідна ... (мова).

2. Робота над прислів'ям

Прочитай прислів'я, поставивши слова у певному порядку, і запиши його.

Роботящі, вернуть, гори, руки.

 VI. Підсумок уроку.

1. Підсумкова бесіда.

- Письмо якої літери ми сьогодні повторили?

- Що цікавого дізналися на уроці?

- Які завдання сподоба­лися найбільше?

 2. Вивчення вірша про мову

Мова

Сію дитині в серденько ласку.

Сійся-родися, ніжне "будь ласка",

Вдячне "спасибі", "вибач" тремтливе —

Слово у серці, як зернятко в ниві.

"Доброго ранку!", "Світлої днини" —

Щедро даруй ти людям, дитино.

Мова барвиста, мова багата,

Рідна і тепла, як батьківська хата.

Д.Білоус

 

Урок  22

 Дата: 10.03.15

Назва предмету: Каліграфія

Затверджую:

Тема: Звук [с], букви С с. Каліграфічне вправ­ляння; речення, робота з віршем, словосполученням, цікаві вправи.

Мета: Вчити каліграфічно писати малу та ве­лику літери С с, правильно поєднувати букви у буквосполученнях, складах, словах. Розвивати вміння складати речення, відповідати на запитання. Працю­вати над розвитком логічного мислення. Виховувати почуття відповідальності, самостійності, любові до рідної мови.

Обладнання:  індивідуальні картки зі зразком руко­писної та друкованої букви, зошити.

Хід уроку:

 I. Організація клвсу

Виправляєм всі поставу

І розбуджуєм уяву:

Кожний — пагін молоденький,

Вкорінитись тут раденький,

Щоб рости і розцвітати...

А тепер прошу сідати.

 II. Постановка завдань уроку.

1. Розмова про каліграфічне письмо, його роль у житті людини.

2. Ознайомлення з планом роботи на уроці.

∙ Повторення письма букв С с.

∙ Повторення правил сидіння під час письма та користування письмовим приладдям.

∙ Демонстраційні пояснення написання букв.

∙ Гра-ребус "Упіймай звук".

∙ Складання словосполучень.

∙ Цікаві вправи.

∙ Робота над текстом.

III. Актуалізація опорних знань учнів.

1. Правила сидіння під час письма

Щоб красиво написати,

Правила прості слід знати.

Їх хутенько називаємо

І писати знов сідаємо.

Зошити під нахилом,

А спинки — рівненькі.  

За літерою літеру виводимо, рідненькі.

2. Виділення звука [с]

Буква, яку ми писатимемо, стоїть на початку слова, яке ви прочитаєте, коли відгадаєте маленький ребус.

 

 

(слово)

 

IV. Робота над темою уроку

1. Повторення письма великої та малої букв С с.

- Велику букву С починаємо писати із заокруг­лення, що торкається верхньої міжрядкової лінії, і закінчуємо нижнім заокругленням на нижній ряд­ковій лінії. Верхнє заокруглення вужче, ніж нижнє.

Малу букву с слід починати так, як букви о, а, - трохи нижче верхньої рядкової лінії — заокруглювати вліво під рядковою лінією і вести, заокруглюючи вниз до нижньої рядкової лінії, де знову заокруглити на середині рядка. С  півовал — верхнє заокруглення слід писати вужче, ніж нижнє.

2. Письмо рукописних букв С с (1 рядок).

3. Поєднання букв С с з іншими буквами.

4. Гра "Розв'яжи граматичні приклади".

Сніг + ур = (снігур)

Зуб + р = (зубр)

Клуб + ок = (клубок)

Робот + а =(робота)

Голки - ки = (гол)

Голубий - ий = (голуб)

 5. Склади із поданими словами словосполучення і речення.

Фізкультхвилинка.

Жив жучок між бур'янами, {встали, крокують)

Жив, жив — не тужив, (піднімають плечі)

Жовтим листям ворушив, (ворушать руками)

Запитав сердечно жук:

— Хто там стукає: тук, тук? (оплески)

Під корою тепло нам,

Короїдам-хитрунам. (розводять руки)

Не лякай ти, дятле, нас!

Хоч у вас сніданку час! (присідають)

 V. Закріплення та узагальнення вивченого.

1. Гра "Продовж речення"          

Мокрий, як... (хлющ).

Терпкий, як... (терен).

Добрий, як... (мама).

Солодкий, як... (мед).

Колючий, як... (їжак).

Хитра, як... (лисиця).

Полохливий, як... (заєць).

Голодний, як... (вовк).

Працьовита, як... (бджілка).

 2. Вивчіть скоромовку і запишіть її з пам'яті.

Хитру сороку спіймати морока,

А на сорок сорок — сорок морок.

 VI. Підсумок уроку

1. Підсумкова бесіда

Письмо якої літери ми сьогодні повторили? Що цікавого дізналися на уроці, які завдання сподоба­лися найбільше?

2. Прочитайте віршик.

- Який звук привернув увагу?

Спить старий сердитий сом.

Сому сниться сьомий сон.

Сонце пестить поплавок,

Сом сопе на весь ставок.

О.Кононенко

 

 

Тема. Звук [т], букви Т т. Каліграфічне вправ­ляння; цікаві завдання, робота над текстом, діалог.

 

Мета. Вчити каліграфічно писати малу та велику літери Т т, правильно поєднувати букви у буквосполученнях, складах, словах. Закріплювати знання про будову тексту, розвивати мовлення учнів. Виховувати естетичні смаки, колективізм.

 

Обладнання. Таблиця "Сиди правильно під час письма", індивідуальні картки зі зразком руко­писної та друкованої букви.

 

Хід уроку

 

Соседние файлы в папке Новая папка_1