Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
ПР№2.doc
Скачиваний:
21
Добавлен:
10.06.2015
Размер:
72.7 Кб
Скачать

Заняття 6

Мета: розвиток дрібної моторики; фор­мування навичок зіставлення предметів за ве­личиною; розвиток координації рухів.

Матеріали: декілька матрьошок різного розміру, м'яч.

Хід заняття

Вітання

Ведучий. Добрий день, дітки! Який у вас настрій? Гарний? А погратися зі мною хочете?

Гра «Матрьошки»

Покажіть дітям велику матрьошку. Потрясіть її. Відкрийте, виставте матрьошки у рядок. Зверніть увагу на те, як вони відрізняються за величиною. Спитайте у дітей, де найменша, а де найбільша. Дайте кожній дитині маленьку покласти у велику і знову дістати. Після цього додавайте поодній матрьошці, поміщаючи їх одну в одну. Дістаючи, розташовуйте спочатку в порядку зменшення розміру, а потім

збільшення. Необхідно показувати дітям, як суміщати малюнок на матрьошці.

Гра «Граємо м'ячем»

Діти сидять на килимку півколом, ведучий — навпроти них. Дорослий котить м'яча, пояснюючи дитині, щоб вона зробила так само. Покачавши м'яча, покажітъ, як можна його кидати.

Прощання

Ведучий. Чи сподобалося вам, дітки, гратися зі мною? Давайте прощатися. До побачення, мої милі. Хай вам щастить!

Заняття 7

Мета: розвиток сенсорних уявлень, відчуття, пам'яті.

Матеріали: мішечок, великі предмети, знайомі дітям, яскрава іграшка.

Хід заняття

Вітання

Ведучий. Доброго дня, дітки! Як ви почуваєтеся, не сумуєте? Хочете погратися зі мною? Подивитъся, що я вам принесла!

Гра «Чарівний мішечок»

Ведучий бере знайомі іграшки: кубик, кільце, маленьку книжечку, ляльку тощо. 3 дітьми розглядає їх, кожну дає дітям у руки, а потім кладе у мішечок.

Далі ведучий пропонуе дітям діставати з мішечка по черзі якусь річ. Щоразу він запитує малюка, що той дістав.

Після цього ведучий пропонує кожній ди­тині дістати конкретний предмет.

Гра «Ану, відніми»

Ведучий тримає над головками дітей яскраву іграшку і просить дістати її . Іграшка має знаходитися на тій висоті, щоб малюкам дово­дилось підстрибнути або дотягнутися до неї.

Прощання

Ведучий. Вам сподобалося гратися? Да­вайте скажемо одне одному «До побачення!» і помахаємо ручкою. Ось так.

Заняття 8

Мета: розвиток логічного мислення, мо­торики.

Матеріали: картонна гірка, маленьки ма­шинки, кульки, ляльки.

Хід заняття

Вітання

Ведучий. Добрий день, дітки! Я дуже рада вас бачити! Який сьогодні чудовий день! Пограємося?

Гра «Перша гірка»

Ведучий показує дітям картону гірку та розповідає, що з неї можна пускати маленькі ма­шинки, кульки тощо, дозволяе кожній дитині скотити з гірки якусь іграшку. Потім ставить перед гіркою кубик, показує, як машинка зупиняється, вдарившись об нього.

Гра «Вчимося крокувати через предмети»

Ведучий розкладає на підлоз! предмети, через які необхідно переступати (великі іграшки, палички, кільця тощо). Ведучий про­понує погуляти у кімнаті, крокуючи через предмети. Коли дитина переступає, дорослий тримае її за ручку.

Прощання

Ведучий. Дітки, вам сподобалося сьогодні гратися,а крокувати через іграшки? Дуже добре! А тепер давайте прощатися. До поба­чення, мої милі. Хай вам щастить!