Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
география сабак жоспары / 10 сын. к-г.б. с.ж..doc
Скачиваний:
158
Добавлен:
05.03.2016
Размер:
579.58 Кб
Скачать

IV. Жаңа сабақты бекіту.

1. Б.Ү.Ү. кестесі.

Білгенім

Үйренгенім

Үйренгім келеді

V. Қорытындылау, бағалау.

VІ. Үйге тапсырма беру.

Үйге: Д.ж. өркениет, еңбек ресурстары.

Бекітемін:

Сабақ№__8______ Сыныбы_10________ Күні_________

Сарамандық жұмыс №2

Тақырыбы: Д.ж. халықтар.

Мақсаты: Д.ж. халық санын, ұлттық, діни, тілдік, нәсілдік құрамын анықтау.

Көрнекілік: Оқулық, қосымша деректер, д.ж. халықтар картасы т.б.

Жоспары.

1. Д.ж. елдерінің ұлттық құрамы.

Д.ж. елдерінің ұлттық құрамы

Бір ұлтты елдер. Екі ұлтты елдер. Көп ұлтты елдер.

2. Д.ж. халықтарының көшіп қонуы.

Д.ж. халықтарының көшіп қонуы.

АҚШ, Канада, Аустралия, Жаңа Зеландия, Израйль, Солтүстік және Орта еуропа елдері, Сауд Арабиясы, Кувейт, Бахрейн, Катар, БАӘ, Ливия, Қазақстан, Ресей, Беларусь, Грузия т.б.

Иммиграция аудандары

Эмиграция аудандары

Оңтүстік Еуропа, және Жерорта теңізі маңы елдері, Үндістан, Пәкстан, Бангладеш, Латын Америкасы елдері, Йемен, Египет, Судан, Иордания, Өзбекстан, Тәжікстан, Қырғызстан, Әзірбайжан т.б.

3. Д.ж. халқының діни құрамы.

Діндер

Таралу аймағы

Елдер

Негізгі діндер:

Ұлттық діндер:

Жергілікті діндер.

Бекітемін:

Сабақ№__9______ Сыныбы___10______ Күні_________

Тақырыбы: Д.ж. табиғат ресурстары, жіктелуі.

Мақсаты:

Білімділік: Оқушыларға д.ж. табиғат ресурстары, жіктелуі, таралып орналасуы жөнінде түсіндіру.

Дамыту: Өз бетінше ізденіспен шығармашылық тұрғыда жұмыс істеуге дағдыландыру. Өз ойларын еркін де сауатты, нақты жеткізу қабілеттерін арттыру.

Тәрбиелік: Жан-жақтылыққа, ізденімпаздыққа баулу, тыңдай және сөйлей білу мәдениетін арттыру.

Болжамдап отырған нәтиже: Д.ж. табиғат ресурстарымен танысқан тұлға.

Сабақтың типі: Жаңа білім беру сабағы

Сабақтың түрі: Аралас сабақ

Сабақтың әдісі: 1. Сұрақ-жауап. 4. Топтастыру.

2. Әңгіме-дәріс. 5. Кестемен жұмыс.

3. Тірек-сызба.

Сабақтың көрнекілігі: Қосымша деректер, оқулық, кескін карта, карта т.б.

Сабақтың жоспары:

І. Ұйымдастыру кезеңі.

ІІ. Үй тапсырмасын тексеру.

1. Сұрақ-жауап.

Қорытындылау.

ІІІ. Жаңа сабақ.

1. Әңгіме-дәріс.

2. Тірек-сызбамен жұмыс.

3. Топтастыру.

4. Кестемен жұмыс.

Қорытындылау.

IV. Жаңа сабақты бекіту.

1. Сұрақ-жауап.

V. Қорытындылау, бағалау.

Vі. Үйге тапсырма беру.

Сабақтың барысы:

І. Ұйымдастыру кезеңі.

Оқушыларды түгендеу, оқу құралдарын дайындатып, зейіндерін сабаққа аударту.

ІІ. Үй тапсырмасын тексеру.

1. Сұрақ-жауап.

1. Д.ж. діндер?

2. Д.ж. еңбек ресурсы?

3. Д.ж. халқының тығыздығы?

4. Д.ж. көші-қон?

5. Д.ж. қала және ауыл халқы?

Қорытындылау.

ІІІ. Жаңа сабақ.

1. Әңгіме-дәріс.

Жаңа сабақ әңгіме-дәріс беруден басталады.

2. Тірек-сызбамен жұмыс.

Тірек-сызба арқылы табиғат ресурстарының түгесілуіне қарай жіктелуін түсіндіру.