Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
Псих. дітей гр.ризику.doc
Скачиваний:
4
Добавлен:
19.11.2018
Размер:
215.04 Кб
Скачать

Хід заняття

І. Обговорення наступних питань:

1. Завдання психокорекційної роботи з дітьми-жертвами родинного насилля.

2. Етапи психокореційного супроводу дітей, що потерпають від жорстокого ставлення.

3. Кризисна інтервенція.

4. Рекомендації щодо розвитку у дітей навичок позитивного підкріплення (підтримки).

ІІ. Складіть рекомендації для батьків, педагогів та дітей з метою профілактики насильства. Оформіть у вигляді флаєра.

Оцінювання:

за відвідування, активну роботу на занятті – 1 бал

за відповіді на теоретичні запитання – 2 бали

за виконання практичного завдання – 2 бали.

Практичне заняття №4

Тема: Психологічна підтримка та реабілітаційні програми для дітей-інвалідів, дітей, які хворіють хронічними соматичними захворюваннями, СНІДом та ВІЛ-інфіковані. (2 год.).

Мета: визначити зміст психопрофілактичної та реабілітаційної роботи практичного психолога, соціального педагога з дітьми-інвалідами , дітьми, які хворі на СНІД або ВІЛ-інфіковані. Вправляти професійні навички.

Хід заняття

І. Обговорення наступних питань:

1. Особливості побудови психокорекційних та програм підтримки дітей інвалідів.

2. Зміст психокорекційної роботи з дітьми, що хворіють СНІДом або ВІЛ-інфіковані.

3. Організація діагностичної, корекційної та профілактичної роботи з дітьми та підлітками означеної категорії групи ризику.

ІІ. Оберіть реабілітаційну програму з категорією осіб означеної групи ризику та надайте їй детальну характеристику. Яким вимогам має відповідати фахівець, що здійснює реабілітацію? (законспектуйте)

Оцінювання:

за відвідування, активну роботу на занятті – 1 бал

за відповіді на теоретичні запитання – 2 бали

за виконання практичного завдання – 2 бали.

Практичне заняття №5

Тема: Соціально-психологічна підтримка дітей-сиріт та дітей, що позбавлені батьківського піклування, дітей, які перебувають у закладах соціальної допомоги та підтримки (безпритульні та бездоглядні діти). (2 год.).

Мета: визначити зміст соціально-психологічної підтримки та супроводу практичним психологом, соціальним педагогом дітей-сиріт та дітей, що позбавлені батьківського піклування, дітей, які перебувають у закладах соціальної допомоги та підтримки (безпритульні та бездоглядні діти). Вправляти професійні навички.

Хід заняття

І. Обговорення наступних питань:

1. Особливості організації діагностичної, корекційної та профілактичної роботи з дітьми, що потрапили до закладів соціальної допомоги та підтримки.

2. Зміст психопрофілактичної роботи з дітьми-сиротами та дітьми, що позбавлені батьківського піклування.

ІІ. Аналіз реабілітаційних програм.

Оцінювання:

за відвідування, активну роботу на занятті – 1 бал

за відповіді на теоретичні запитання – 2 бали

за виконання практичного завдання – 2 бали.

ЗАВДАННЯ ДЛЯ САМОСТІЙНОЇ РОБОТИ СТУДЕНТІВ – 29 б.

4 семестр

Змістовий модуль І.

Теоретичні засади поняття «Група ризику». Види груп, їх характеристика.

1. Законспектуйте які відмінності мають діти, що хворіють СНІДом та ВІЛ-інфіковані. Визначте які умови необхідно створити з метою здійснення повноцінного розвитку дітей-інвалідів та дітей, що хворіють хронічними соматичними захворюваннями.

2. Підготуйте реферат за темою «Алкогольна та наркотична залежність дітей та підлітків як психологічна проблема».

3. Твір-міркування «Дитина-сирота! Хто винен? Що робити?»

4. Розв’яжіть психологічну задачу. Дайте відповіді на запитання: «Які заходи необхідно здійснити? Як? З ким? Кому? та ін.»

«Хлопчика 5 років, до старшої групи дитячого садка, як завжди, привів батько, який не працює та займається вихованням сина. Вихователь звернула увагу на синці в області очей, лоба та шиї хлопчика. Дитина пояснила походження побоїв тим, що мама його вчора побила та пошкрябала, коли він лягав спати.

В родині хлопця не зовсім звична ситуація – гроші заробляє мати. Вона часто приходить додому пізно, коли син вже спить. Напередодні хлопчик дочекався повернення матері, але спілкування з мамою не вийшло, так як мати прийшла роздратована та втомлена від неприємностей на роботі. Хлопчик розігрався у ліжку, ось мати його й побила.»