- •Класифікація типів уроків
- •Дидактична структура уроку
- •Суть і завдання елементів дидактичної структури уроку
- •Методична структура уроку
- •Фактори, що впливають на підготовку уроку
- •Дидактичні вимоги до уроку
- •Технологія постановки цілей Способи визначення цілей уроку
- •Способи опису цілей уроку
- •Особливості окремих видів нестандартних уроків
- •Урок-лекція
- •Урок-семінар
- •Уроки-практикуми
- •Урок-залік
- •Урок-дискусія (диспут)
- •Урок-змагання, урок-конкурс
- •Урок-гра
- •Інтерактивне навчання
- •Групові форми навчання
- •Вимоги до вчителя при проведенні нетрадиційних уроків
- •Квадратні корені
- •Підготовка вчителя до уроку, план-конспект уроку.
- •Самоаналіз уроку
- •Приклади планів-конспектів нестандартних уроків Квадратні рівняння
- •I. Оргмомент
- •II. Активізація опорних знань
- •III. Історична сторінка
- •IV. Систематизація та узагальнення знань
- •1. Метод «Карусель»
- •2. Розв'язування вправ
- •V. Самостійна робота учнів
- •VI. Підсумок уроку
- •VII. Домашнє завдання
- •Геометрична прогресія
- •Хід уроку
- •II. Розв'язування прикладних задач.
- •Розв'язання
- •Розв'язання
- •Розв'язання
- •Розв'язання
- •Розв'язання
- •Розв'язання
- •I. Організаційний момент.
- •II. Конкурс «Представлення команд».
- •III. Конкурс «Розминка».
- •IV. Конкурс «Хто швидше».
- •V. Конкурс «Двобій між командами».
- •VI. Конкурс капітанів.
- •Розв'язання
- •Розв'язання
- •VII. Конкурс «Розв'яжи кросворд».
- •VIII. Конкурс «Естафета».
- •Розв'язання
- •IX. Підсумок уроку.
- •Приклади конспектів уроків розроблених з використання «конструктора» уроку
- •Цілі: перевірити і провести корекцію знань, навичок і вмінь з даної теми, підвести підсумок письмової роботи; розвивати вміння самостійно працювати.
- •Хід уроку
- •Хід уроку
Приклади планів-конспектів нестандартних уроків Квадратні рівняння
(Інтерактивний урок у 8 класі)
Мета: систематизувати знання, вміння і навички учнів стосовно видів і методів розв'язування квадратних рівнянь; перевірити набуті знання та вміння застосовувати їх під час розв'язування вправ і творчих завдань; формувати вміння узагальнювати, робити висновки, проводити міркування за аналогією; розвивати логічне мислення та мовлення учнів; розвивати комунікативні навички учнів; виховувати розуміння значимості алгебри як науки серед інших наук.
Девіз уроку
Хіба ти не помітив, що здібний до математики має успіх у всіх науках про
природу? (Платон)
Обладнання: портрети вчених (Мухаммеда аль-Хорезмі, Евкліда, Франсуа Вієта, Омара Хайяма), реферати учнів про цих учених, збірники на кожну парту (1. Капіносов М. А. Дидактичні матеріали для різнорівневого навчання з алгебри в 8 класі; 2. Роєва Т. Г. Алгебра в таблицях для 7—9 класів), картки-консультації, картки із записаними на них різними видами рівнянь, вислови про математику, аркуші ватману, кольорові фломастери.
I. Оргмомент
Повідомлення теми, мети та девізу уроку.
II. Активізація опорних знань
Фронтальне опитування
1. Яку тему ми зараз вивчаємо?
2. Що називається рівнянням?
3. Що називається коренем або розв'язком рівняння?
4. Що означає розв'язати рівняння?
5. Які властивості рівнянь ви знаєте?
6. Які види рівнянь залежно від степеня змінної ви вже вмієте розв'язувати?
7. Що називається лінійним рівнянням?
8. Що називається квадратним рівнянням?
9. Які є види квадратних рівнянь?
III. Історична сторінка
Першим описав способи розв'язання лінійних рівнянь, що схожі на ті, якими ми користуємося зараз, Мухаммед аль-Хорезмі у трактаті «Кітаб ал-джебра ал-Мукабала» в IX столітті. (Повідомлення учнів на цю тему)
Способи розв'язання квадратних рівнянь зустрічаються ще в III ст. до н. е. в праці старогрецького математика Евкліда «Начала». (Повідомлення учнів на цю тему)
Але праці давньогрецьких математиків були громіздкими й незручними, оскільки всі математичні перетворення подавалися не за допомогою символів, а за допомогою слів.
Велика заслуга у створенні алгебраїчної символіки і вдосконалення теорії розв'язування квадратних рівнянь французького математика Франсуа Вієта. (Повідомлення учнів на цю тему)
IV. Систематизація та узагальнення знань
1. Метод «Карусель»
Учні об'єднані в гетерогенні (різнорідні за рівнем знань) групи по 5—6 осіб за кольором розданих учителем карток. У кожній групі розподіляються обов'язки.
Спікер — зачитує завдання групі, організовує порядок виконання завдання, визначає доповідача, у кінці уроку дає оцінку роботи класу, а також якості підготовки до уроку кожного члена групи.
Секретар — веде записи результатів роботи групи.
Посередник – стежить за часом.
Доповідач – чітко висловлює думку групи, доповідає про результати роботи групи. Кожній групі дається аркуш ватману і фломастер такого кольору, як і їхні картки.
Завдання
Група 1–— неповні квадратні рівняння
Група 2 – повні квадратні рівняння
Група 3 зведені квадратні рівняння.
1) За 1 – 2хв треба обговорити й записати, схематично на аркуші ватману означення даного рівняння;
2) передати аркуш наступній групі за годинниковою стрілкою і на отриманому аркуші записати схематично першу частину формул для розв'язування того типу рівнянь, що записаний на аркуші, який група отримала зараз;
3) через визначений час аркуші знову передають за годинниковою стрілкою, і кожна група повинна закінчити записи формул;
4) коли до кожної групи повернеться аркуш з початковим завданням, члени групи повинні переглянути всі записи, можливо, доповнити і підготуватись до виступу;
5) потім по черзі надається слово доповідачу від кожної групи, який розповідає про способи розв'язання даного виду рівнянь, вказує на можливі неточності в записах, які зробили учні інших груп. Учні слухають, ставлять запитання.