- •Факультет дошкільної освіти та практичної психології Кафедра дошкільної освіти робоча програма
- •Теми семінарських занять Семінарське заняття №1 (2 год.) тема: Історія виникнення психологічної служби. Різні підходи до її організації
- •Семінарське заняття №2 (2 год.) тема: Морально-етичні принципи діяльності психолога. Особистісні та професійні якості працівника психологічної служби
- •Семінарське заняття №3 (2 год.) тема: Єдина інформаційна система психологічної служби
- •Семінарське заняття №4 (2 год.) тема: Психологічна служба дошкільного навчально-виховного закладу
- •Семінарське заняття №5 (2 год.) тема: Психологічна служба загальноосвітньої школи
- •Семінарське заняття №6 (2 год.) тема: Психологічна служба у позашкільних закладах
- •Семінарське заняття №7 (2 год.) тема: Особливості діагностичної роботи психолога
- •Семінарське заняття №8 (2 год.) тема: Корекційна і профілактична робота з батьками
- •Семінарське заняття №9 (2 год.) тема: Психологічна допомога. Структурування процесу: перша зустріч
- •Семінарське заняття №10 (2 год.) тема: Комунікативні техніки, їх використання в консультативній бесіді
- •Теми доповідей та міні-рефератів, опорних схем (конспектів)
- •Перелік питань до екзамену:
- •Основна література
- •Додаткова література:
Семінарське заняття №2 (2 год.) тема: Морально-етичні принципи діяльності психолога. Особистісні та професійні якості працівника психологічної служби
Мета: довести до відома студентів значущість виконання етики професійної діяльності практичного психолога.
Хід заняття:
1. Обов'язки і права практичного психолога. Етичний кодекс психолога.
2. Принципи роботи практичного психолога.
3. Основні документи в роботі практикуючого психолога.
4. Проблема особистісної і професійної підготовки психолога-практика.
Практичне завдання: скласти професійний портрет практичного психолога.
Оцінювання:
За виступ на конференції студент отримує – 1 бал
За виконання практичного завдання студент отримує - 2 бали
Семінарське заняття №3 (2 год.) тема: Єдина інформаційна система психологічної служби
Мета: розширити знання студентів щодо призначення єдиної інформаційної системи психологічної служби у світі
Хід заняття:
Завдання і функції служби ЄІСПС.
Основні переваги та покликання ЄІСПС.
Основні ланки психологічної служби в системі освіти.
Стратегія розвитку ЄІСПС.
Практичне завдання: скласти схему структури ЄІСПС.
Оцінювання:
За виступ на конференції студент отримує – 1 бал
За виконання практичного завдання студент отримує - 2 бали
Семінарське заняття №4 (2 год.) тема: Психологічна служба дошкільного навчально-виховного закладу
Мета: виявити рівень теоретичних знань, вміння використовувати свої знання та практичний досвід у рішенні психологічних ситуацій.
Хід заняття:
1. Основні напрямки роботи практичного психолога з дітьми дошкільного віку.
2. Специфіка діагностичної роботи на різних вікових етапах розвитку дошкільників.
3. Психологічні девіації у дошкільників, методи їх корекції.
Практичне завдання: добрати методики діагностування пізнавальної сфери дошкільника.
Оцінювання:
За виступ на конференції студент отримує – 1 бал
За виконання практичного завдання студент отримує - 2 бали
Семінарське заняття №5 (2 год.) тема: Психологічна служба загальноосвітньої школи
Мета: здійснити спробу виявити позитивні сторони впливу психолога у загальноосвітній школі.
Хід заняття:
1. Основні напрямки роботи практичного психолога з молодшими школярами.
2. Характеристика роботи практичного психолога з підлітками.
3. Особливості роботи практичного психолога з старшокласниками.
Практичне завдання: зробити аналіз психологічного супроводження дитини в умовах школи.
Оцінювання:
За виступ на конференції студент отримує – 1 бал
За виконання практичного завдання студент отримує - 2 бали
Семінарське заняття №6 (2 год.) тема: Психологічна служба у позашкільних закладах
Мета: удосконалити знання студентів щодо організації психологічної служби у позашкільних закладах.
Хід заняття:
Головні засади функціонування психологічної служби у позашкільних закладах.
Завдання і напрямки роботи ПСПЗ:
а) безпосередня психологічна робота з дітьми;
б) гурткова робота;
в) клубна робота;
г) інструктивно-методична робота.
Методи роботи психологічної служби в позашкільних закладах.
Практичне завдання: розробити конспект однієї з форм роботи психолога у позашкільних закладах.
Оцінювання:
За виступ на конференції студент отримує – 1 бал
За виконання практичного завдання студент отримує - 2 бали