- •1.1 Форми і методи відтворення основних виробничих фондів.
- •1.2 Діагностика ефективності форм відтворення основних фондів підприємства.
- •2.1 Організаційно-економічна характеристика підприємства.
- •2006 Рік - упроваджено систему постійного контролю "gps" за рухом транспорту на магістральних маршрутах.
- •2.2 Діагностика виробничої програми підприємства.
- •Заступник начальника з технічних питань
- •Заступник начальника з питань технології послуг
- •Головний бухгалтер
- •Група виконання бюждету
- •Ремонтно – будівельна група
- •Група обробки та контролю первинної документації
- •Група механізації
- •Група з питань організаційної праці та заробітної плати
- •Група періодичних видань та роздрібної торгівлі
- •Група з питань інформаційних технологій
- •Цех обслуговування споживачів (цос) №2 (м. Пирятин)
- •Дільниця обміну пошти
- •Цех обслуговування споживачів (цос) №1 (cмт. Оржиця)
- •Цех обслуговування споживачів (цос) №2 (м. Пирятин)
- •2.3 Оцінка ефективності відновлення основних фондів підприємства.
- •Перевірка розрахунків:
- •Розрахунок впливу факторів:
- •Перевірка розрахунків:
- •Розрахунок умовних показників:
- •Розрахунок впливу факторів:
- •Перевірка розрахунків:
- •Розрахунок умовних показників:
- •Розрахунок впливу факторів:
- •Перевірка розрахунків:
- •Невикористані можливості щодо підвищення обсягу випуску продукції
- •Фінансово-економічні показники діяльності цпз №3 Полтавської диреції уддпз «Укрпошта» 2009 - 2011 рр.
- •3.1 Основні напрямки удосконалення відновлення основних виробничих фондів.
- •3.2 Пропозиції щодо покращення системи фінансування процесу відновлення основних виробничих фондів на “цпз №3”
- •Розрахунок суми амортизації у бухгалтерському обліку “Центру поштового зв'язку №3 ”
- •Розрахунок суми амортизації у бухгалтерському обліку після запропонованих заходів
- •Висновок
- •Список використаних джерел
-
Розрахунок умовних показників:
QI = ЧР1*Д0*Т0*ППгод0;
QII = ЧР1*Д1*Т0*ППгод0;
QIII = ЧР1*Д1*Т1*ППгод0
де QI, QII та QIII – перший, другий та третій умовні показники (завжди на один менше ніж факторів, що включені у факторну модель);
ЧР1 – середньооблікова чисельність робітників звітного року;
Д0 – середня кількість відпрацьованих днів одним робітником за попередній рік, дні;
Д1 – середня кількість відпрацьованих днів одним робітником за звітний рік, дні;
Т0 – середня тривалість робочого дня за попередній рік, год;
Т1 – середня тривалість робочого дня за звітний рік, год;
ППгод0 – середньогодинна продуктивність праці одного робітника за попередній рік, тис.грн./люд-год.
QI 2010 = 548*209*8*0,62 = 568078,72
QI 2011 = 647*204*8*0,63 = 665219,52
QII 2010 = 548*204*8*0,62 = 554488,32
QII 2011 = 647*201*8*0,63 = 655436,88
QIII2010 = 548*204*8*0,62 = 554488,32
QIII2011 = 647*201*8*063 = 655436,88
-
Розрахунок впливу факторів:
-
визначення впливу зміни середньооблікової чисельності робітників на зміну обсягу виробництва продукції:
ΔQЧР = QI – Q0 ,
де Q0 – обсяг випуску продукції попереднього року.
ΔQЧР2010 = 568078,72 - 539052,8 = 29025,92
ΔQЧР2011 = 665219,52 - 563431,68 = 101787,84
-
визначення впливу зміни середньої кількості відпрацьованих днів одним робітником за рік на зміну обсягу виробництва продукції:
ΔQД = QII – QI ,
ΔQД2010 = 554488,32– 568078,72 = -13590,4
ΔQД2011 = 655436,88 - 665219,52 = -9782,64
-
визначення впливу зміни середньої тривалості робочого дня на зміну обсягу виробництва продукції:
ΔQТ = QIII – QII ,
ΔQТ 2010 = 554488,32 - 554488,32 = 0
ΔQТ 2011 = 655436,88- 655436,88 = 0
-
визначення впливу зміни середньогодинної продуктивності праці одного робітника на зміну обсягу виробництва продукції:
ΔQППгод. = Q1 – QIII ,
де Q1 – обсяг випуску продукції звітного року.
ΔQППгод. 2010 = 563431,68- 554488,32 = 8943,36
ΔQППгод. 2011 = 769878,24 - 655436,88 = 114441,36
-
Перевірка розрахунків:
± ΔQ = ± ΔQчр ± ΔQд ± ΔQт ± ΔQППгод.
±ΔQ = Q1 ‑ Q0
± ΔQ2010 = 29025,92 - 13590,4+ 0 + 8943,36 = 24378,88
± ΔQ2011 = 101787,84 -9782,64+ 0 + 114441,36 =206446,56
±ΔQ = 206446,56 - 24378,88=182067,68
Факторна модель 4. Вплив на обсяг випуску продукції середньої вартості основних фондів та фондовіддачі.
Q = ОФ * ФВ ,
де Q – обсяг виробленої продукції, робіт, послуг, тис.грн;
ОФ – середня вартість основних виробничих фондів, тис.грн;
ФВ – фондовіддача, грн./грн.
Q2009 = 14952*30,54 = 456634,08 тис.грн.
Q2010 = 14600,5*39,35= 574529,68 тис.грн.
Q2011 = 16811*46,33 = 778853,63 тис.грн.
Для розрахунку використовуємо метод скоригованого показника.
Методика проведення факторного аналізу:
-
Розрахунок скоригованого показника:
Qск = ОФ1 * ФВ0 ,
де ОФ1 – середня вартість основних виробничих фондів звітного року, тис.грн;
ФВ0 – фондовіддача за попередній рік, грн./грн.
Qск 2010 = 14600,5*30,54 = 445899,27
Qск 2011 = 16811*39,35 = 661512,85
-
Розрахунок впливу факторів:
-
визначення впливу зміни середньої вартісті основних виробничих фондів на зміну обсягу виробництва продукції:
ΔQОФ = Qск – Q0 ,
де Q0 – обсяг випуску продукції попереднього року.
ΔQОФ2010 = 445899,27– 456634,08 = -10734,81
ΔQОФ2011 = 661512,85 - 574529,68 = 86983,17
-
визначення впливу зміни фондовіддачі на зміну обсягу виробництва продукції:
ΔQФВ = Q1 – Qск ,
де Q1 – обсяг випуску продукції звітного року.
ΔQФВ2010 = 574529,68 - 445899,27= 128630,41
ΔQФВ2011 =778853,63 – 661512,85 = 117340,78
-
Перевірка розрахунків:
± ΔQ = ± ΔQОФ ± ΔQФВ
±ΔQ = Q1 ‑ Q0 .
± ΔQ2010 = -10734,81+128630,41= 117895,6
± ΔQ2011 = 86983,17+117340,78 = 204323,95
±ΔQ = 39423,6 - 11609,4 = 27814,2
Факторна модель 5. Вплив на обсяг випуску продукції середньої вартості активної частини основних фондів та фондовіддачі.
Q=ОФ*ПВакт.*ФВакт.
де Q – обсяг виробленої продукції, робіт, послуг, тис.грн;
ОФ – середня вартість основних виробничих фондів, тис.грн;
ПВакт – питома вага активної частини у загальній вартості основних виробничих фондів;
ФВакт – фондовіддача активної частини основних виробничих фондів, грн./грн.
Q2009 = 14952*117,98*30,54= 53873688,76 тис.грн
Q2010 = 14600,5*98,31*39,35 = 56482012,35 тис.грн
Q2011 = 16811*98,82*46,33= 76966315,72 тис.грн
Для розрахунку використовуємо метод ланцюгових підстановок.
Методика проведення факторного аналізу: