Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
progr_praktik_3_02_13.doc
Скачиваний:
22
Добавлен:
24.02.2016
Размер:
183.3 Кб
Скачать

Міністерство освіти і науки України

Миколаївський національний університет

імені В.О.Сухомлинського

Кафедра педагогіки

Робочі програми

педагогічних практик студентів

механіко-математичного факультету

на 2012-2013 н.р.

Миколаїв – 2012-2013

РОБОЧА ПРОГРАМА

ознайомчої педагогічної практики студентів 2 курсу (один тиждень)

1.ВСТУП

Потребою сьогоднішнього дня є концентрація зусиль колективів вузів на питаннях підготовки майбутнього вчителя до виховної роботи, формування у них знань, вмінь та навичок у здійсненні комплексного підходу у навчанні та вихованні дітей. У сукупності засобів, що забезпечують рішення цього завдання, важлива роль належить ознайомчій практиці майбутніх вчителів.

2.Термін проведення ознайомчої практики – 4 семестр, 6 днів.

3.Мета та завдання практики:

  • виховання у студентів любові та поваги до професії вчителя;

  • залучення студентів до практичної педагогічної діяльності, формуванню у них професійних вмінь та навичок, необхідних для успішного здійснення навчально-виховної роботи, освоєння методики навчання та виховання;

  • встановлення та закріплення зв’язку теоретичних знань, отриманих студентами при вивченні курсів педагогіки (дидактики та теорії виховання) з практикою;

  • організація взаємодії та спілкування студентів з дітьми, підлітками та молоддю, вивчення їх вікових особливостей;

  • вироблення у студентів творчого, дослідницького підходу до педагогічної діяльності.

Зміст ознайомчої практики студентів других курсів (один тиждень).

Зміст роботи студентів

Звітна документація

I. Зустріч з адміністрацією – система роботи школи по вдосконаленню навчально-виховного процесу:

- закріплення студентів за вчителями- предметниками.

Аналітичний звіт студента з питання системи роботи школи по вдосконаленню навчально-виховної роботи учнів.

II. Відвідування не менше 6 уроків вчителів з наступними аналізами вчителями та студентами. Мета відвідування:

а) реалізація вчителем дидактичних принципів (2 урока);

б) реалізація вчителем триєдиної мети; (2 урока);

в) різноманітність методів та прийомів навчання (2 урока);

Письмовий аналіз одного уроку з даної мети.

Письмовий аналіз одного уроку з даної мети.

Письмовий аналіз одного уроку з даної мети.

III. Вивчити систему роботи вчителя по підготовці до уроків та їх проведенню (ознайомитись з творчою лабораторією вчителя). Звернути увагу на:

- методику планування вчителем системи уроків та кожного уроку;

- систему складання плану уроку.

Аналіз-опис роботи вчителя з наступних питань:

- методика планування вчителем системи уроків та кожного уроку;

- систему складання плану уроку.

IV. Підготовка та проведення пробного уроку зі спеціальності, або фрагментів уроку.

Складання конспекту уроку, та провести урок або його фрагменти.

V. За вказівкою вчителя допомогти школі в навчальних справах з наступних питань: перевірка домашніх робіт учнів, виготовлення наочності, оформлення навчального кабінету, індивідуальна додаткова робота зі слабкими або сильними учнями.

Звіт про надану допомогу школі в навчальних справах.

Загальний звіт про роботу,

оцінка студентом практики

та пропозиції.

Схема аналіза уроку для студентів-практикантів II курсу

  1. Дата, клас, школа, предмет.

  2. Мета відвідування.

  3. Тема уроку.

  4. Мета уроку: навчальна, виховна, розвиваюча.

  5. Тип уроку, його структура.

  6. Хід уроку (комбінованого):

а) зміст знань учнів під час опитування, вивчення нового матеріалу, закріпленні (позитивні і негативні моменти);

б) зміст матеріалу, який подає вчитель, його повнота, новизна, відповідність програмі (позитивні і негативні моменти);

в) які дидактичні методи і принципи використовувались вчителем в ході уроку, їх оцінка студентом.

  1. Особистість вчителя. Знання матеріалу, майстерність під час проведення уроку, мова, мовлення, міміка, пантоміміка.

  2. Висновки –відповідь на поставлену мету відвідування (див.п.2).

  3. Пропозиції студента щодо проведення уроку.

  4. Здати три залікові аналіза уроку:

Мета відвідування першого залікового уроку:як вчитель здійснює триєдину функцію уроку.

Мета відвідування другого залікового уроку:як вчитель використовує принципи дидактики.

Мета відвідування третього залікового уроку:різноманітність використання методів та прийомів навчання на уроці (під час вивчення нового матеріалу, та під час перевірки знань).

Соседние файлы в предмете [НЕСОРТИРОВАННОЕ]