Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
Щоденний план осв тньо-виховно роботи на вересень м сяць з д тьми середньо групи (з досв ду роботи0.doc
Скачиваний:
29
Добавлен:
12.03.2016
Размер:
602.62 Кб
Скачать

Сфера життєдіяльності «я сам» Тема дня: «Будова мого тіла»

Дата ________

РАНОК

  • Хвилинка входження в день. Ігрова вправа «Послухай себе»

(Покладіть праву долоньку на сердечко. Про що воно вам говорить? Чому ? Кого ви найбільше любите? Покажіть свою любов руками.)

  • Дидактична гра «Хто я? Який я?»

Мета: формувати в дітей уявлення про себе, про власне «Я», та позитивне світосприйняття.

Запитання:

Ти хлопчик чи дівчинка ? Як тебе звуть ? Як тебе називають мама тато , друзі?

Який одяг тобі подобається носити ?

Що ти навчився робити сам ?

Якими іграшками тобі подобається гратися найбільше?

Вихователь От молодці дітки , дуже добре розповіли про себе ! Усі наші малята несхожі одне на одного , але дуже симпатичні і дуже полюбляють гратися

  • Пальчикова гра «Мої друзі»

Мета: Формувати навички дітей дотримуватися правил поведінки під час знайомства та при спілкуванні з друзями, розуміти значення дотримання правил під час знайомства та при спілкуванні з друзями, спрямовувати свій вплив на однолітків, адресувати їм різну програму своєї поведінки та спостерігати за наслідками; розвивати дрібну моторику рук; виховувати уважне і доброзичливе ставлення до друзів.Мовна гра «Розкажи про себе лагідно»

  • Фізкультхвилинка «Діти і квіти

  • Ранкова гімнастика

  • Рухливі ігри «Які рухи ти можеш виконати?»; «У ведмедя у бору» ( ходьба, біг); «Знайди собі пару»

  • Індивідуальна робота . Д/гра «Назви частини тіла»

  • Праця : полити квіти в куточку природи, витерти пил з листочків, підпушити землю.

Валеохвилинки.

  • “Що є на голові?”– діти дивляться в дзеркало і розповідають, які органи тіла розташовані на голові. Вихователь допомагає.

  • “Давайте познайомимося з ніжками”, – пропонує вихователь і разом з дітьми повторює назви частин ноги: коліно, стопа, п’ята, пальці ніг.

  • “З чого складаються ручки дитячі?” Діти повторюють назви частин руки: плече, лікоть, пальці, долоня, кисть.

Досліди. Дітям даються завдання, з виключенням різних аналізаторів і частин тіла, з метою визначення важливості кожної з них:

  • роздивитись картинку з зав’язаними очима;

  • пройтись по групі на одній нозі;

  • зав’язати шнурок однією рукою;

  • прослухати і повторити пісню з затуленими вухами;

  • з’їсти цукерку, не розкриваючи рота;

  • спробувати дихати, затиснувши ніс пальцями;

  • повторити речення, стиснувши губи і не рухаючи язиком.

Заняття Інтегроване заняття “будова тіла людини”.

Мета:.Ознайомити дітей з частинами тіла людини. Вчити описувати зовнішній вигляд кожної частини тіла. Дати знання про стать людини. Уточнити детальні назви окремих частин тіла. Виявити функціональне значення органів тіла. Пояснити дітям необхідність виконання ранкової гімнастики і дотримування рухового режиму для підтримання бадьорості організму.

Словник: чоло, брови, очі, повіки, вії, ніс, губи, вуха, шия, зап’ястя, стопа, руховий режим, бадьорість, довгожителі.

Матеріал: Картини, ілюстрації, атлас з зображенням тіла людини, загадки, вірші, картки зі схематичним зображенням вправ ранкової гімнастики, картинки з зображенням дівчинки і хлопчика, дидактична гра “Склади чоловічка”, олівці, фломастери.

Хід заняття:

  1. Запропонувати дітям роздивитися 1-2 предмети з навколишнього оточення (стільчик, квітку). З чого вони складаються?

  2. З яких частин складається тіло людини? Діти називають частини свого тіла, наприклад, нога має коліно, стопу, п’яту, пальці. Потім, з зав’язаними очима, діти мають торкнутися до окремих частин тіла і впізнати їх.

  3. Відгадати загадки про окремі частини тіла. Запропонувати дітям розповісти про значення органів тіла.

  4. Бесіда про користь щоденної зарядки для організму людини.

  5. Зробити гімнастичні вправи за допомогою карток-схем.

  6. Як за зовнішнім виглядом визначають стать людини? Описати дівчинку і хлопчика.

  7. Д\гра “Склади чоловічка”. Запропонувати дітям скласти зображення людини, використовуючи різні геометричні фігури (круг, квадрат, трикутник, прямокутник), розфарбувати його.

Образотворча діяльність. Аплікація «Наші іграшки» – з геометричних фігур.

Мета: Закріпити знання про геометричні фігури, вправляти в умінні співвідносити плоскі та об’ємні фігури, поняття великий, малий, «ознаки за величиною». Удосконалювати навички вирізання, наклеювання, викладання

Читання. І.Глєбова. “Про тебе”, О.Олесь “У нашого хлоп’ятонька”, О.Благіна “Оленка”.

Образовторча діяльність. Аплікація __________________________________________

МЕТА _________________________________________________________________________________

_______________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________

____________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________

Матерал: _______________________________________________________________________________

_______________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________

___________________________________________________________________________________________

Методи та прийоми__________________________________________________________________________

______________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________

Хід занятя _________________________________________________________________________________

_______________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________

_____________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________

_____________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________

Фізкультура

Мета: _________________________________________________________________________________________

_________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________

Матеріал: ______________________________________________________________________________________

____________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________

Хід заняття:

_________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________