Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
рекомендації до пробних уроків.doc
Скачиваний:
9
Добавлен:
25.04.2019
Размер:
915.97 Кб
Скачать

Для шестиліток

Урок – це частина щоденного життя дитини, спрямована на розвиток її особистості. Тривалість – 30 – 35 хвилин.

  1. Вимоги до уроку шестиліток

  • Починати урок одразу ж після дзвоника.

  • Враховувати настрій дітей.

  • Знайомити учнів з навчальним завданням, підготовленим на дошці.

  • Радитися з дітьми, як організувати співробітництво при виконанні завдань.

  • Виражати впевненість, що кожний на уроці засвоїть нові знання.

  • За дві хвилини до дзвоника закінчити навчальну роботу.

  • Зробити підсумок зробленого на уроці: хто чого навчився, кому що сподобалось і не сподобалось, хто задоволений чи не задоволений своєю роботою, який вийшов урок, які виникають побажання.

  • Урок закінчити так, щоб пізнавальний інтерес не повністю задовольнявся і щоб на дошці залишилися завдання, які учні не встигли виконати.

  • Дякувати дітям за сприяння вчителю у роботі на уроці.

  1. Типи й структура уроків

І. Комбінований

Закріплення й перевірка знань раніше вивченого.

Мотивація. Оголошення теми й мети.

Вивчення нового матеріалу.

Закріплення нового на даному уроці.

Закріплення раніше вивченого.

Домашнє завдання. Підготовка до вивчення наступної теми.

ІІ. Вивчення нового

Повторення матеріалу, необхідного для свідомого засвоєння нового.

Мотивація. Оголошення нової теми й мети.

Вивчення нового.

Первинне закріплення, узагальнення, підсумок.

Домашнє завдання.

ІІІ. Закріплення знань, умінь, навичок

Відтворення учнями знань, умінь, навичок, необхідних для виконання завдань.

Мотивація. Оголошення теми й мети.

Самостійне виконання учнями завдань.

Перевірка виконання роботи.

Домашнє завдання.

IV. Узагальнення й систематизація знань

Мотивація навчальної діяльності.

Оголошення теми й мети.

Узагальнення окремих фактів, явищ.

Повторення й узагальнення понять і засвоєння нових теоретичних положень.

Підсумок уроку.

Домашнє завдання.

V. Урок контролю й корекції знань, умінь, навичок

Мотивація. Оголошення теми й мети.

Відтворення необхідних знань (теоретичного характеру).

Усна перевірка знань.

Коротка характеристика навичок, умінь, знань учнів (досягнення, недоліки та шляхи їх подолання).

Закріплення вивченого.

Домашнє завдання.

або

Мотивація. Оголошення теми й мети.

Відтворення необхідних знань(теоретичного характеру).

Контрольна робота.

Закріплення вивченого.

Аналіз контрольної роботи на наступному уроці:

  1. кількісний;

  2. якісний (типові помилки);

  3. заповнення прогалин (диференційований підхід).

Розділ ІІ.

Зразки планів-конспектів уроків

математики

Зразок плану – конспекту уроку математики в 1 класі

Тема: Складання таблиць додавання та віднімання 1, складання прикладів виду 7+1+1, 7-1-1.

Мета: - навчити додавати та віднімати число 1 в межах 10; формувати навички розв’язання простих задач, обчислювальні навички;

  • розвивати логічне мислення; пам’ять, послідовне математичне мовлення;

  • виховувати самостійність, культуру спілкування на уроці.

Тип: Засвоєння нових знань.

Обладнання:

  1. демонстраційне: математичний будиночок, предметні картинки, геометричні фігури, таблиці ;

  2. роздаткове: підручники, зошити з друкованою основою, каси цифр, картки з індивідуальним завданнями.

Хід уроку

І. Організаційний початок уроку:

Привітання, доповідь чергових про відсутніх учнів.

А ну-ка покажи, дружок,

Готов ли ты начать урок?

Учебник, ручка и тетрадь

На парте все должно лежать!

ІІ. Актуалізація опорних знань

  1. лічба предметів від 1до 10 та навпаки

б) порівняння груп предметів

  • Скільки трикутників? Чому така фігура називається трикутником?

  • Скільки квадратиків?

  • Що можна сказати про кількість всіх фігур?

  • Яких фігур більше?(Прибираю два трикутники)

  • Що сталось?

  • Що можна сказати про кількість трикутників та квадратів?

в) “Математичний будиночок”

9

2

8

6

7

  • В цьому будиночку на одному поверсі живуть числа, що разом складають число 9.

  • Знайдіть сусідів чисел на кожному поверсі.

Підсумок : ми повторили лічбу предметів, їх порівняння та пригадали склад числа 9.

Молодці, діти, ви були активними і уважними.

Примітка

Методи:

наочно – ілюстративний,

бесіда,

практичний.

ІІІ. Мотивація навчальної діяльності, оголошення теми і завдань уроку.

+ 1 =

- 1 =

  • Діти, тему нашого уроку я “сховала” у цій картинці. Розгадайте цю тему. (Якщо діти не зможуть розгадати відразу, то запропонувати подумати над цим упродовж уроку) Формулювання дітей вчитель корегує, формулює чіткіше.

ІV. Засвоєння нових знань.

а) складання таблиці додавання1

1 + 1 =

2 + 1 =

3 + 1 =

4 + 1 =

5 + 1 =

6 + 1 =

7 + 1 =

8 + 1 =

9 + 1 =

Червоний Зелений

+

+

+

  • Скільки червоних трикутників? додамо один зелений. Скільки стало всього?

  • Який приклад в таблиці описує наші дії? Запишемо відповідь. В кожному випадку робимо пояснення: до 1 додали 1 і отримали наступне число 2; до 2 додали 1 і отримали наступне число3;……..; до 9 додали 1 і отримали наступне число 10.

  • Який висновок зробимо? Що отримуємо завжди, додаючи до числа одиницю?

Якщо до числа додати 1 то отримаємо наступне число

  • Давайте разом повторимо цей висновок

Методи:

проблемний,

наочний.

Методи:

наочно-ілюстративний,

пояснення,

бесіда.

Звертаюсь до учнів:

Даня, Вова,

Денис,

Віка, Катя,

Сергійко,

б) складання таблиці віднімання 1

2 – 1 =

3 – 1 =

4 – 1 =

5 – 1 =

6 – 1 =

7 – 1 =

8 – 1 =

9 – 1 =

10 – 1 =

  • Скільки трикутників було?

  • Що зробили?

  • Який приклад в таблиці описує наші дії?

Запишемо відповідь.

В кожному випадку робимо пояснення: від 2 відняли 1 і отримали попереднє число 1; від 3 відняли 1 і отримали попереднє число 2; ……; від10 відняли 1 і отримали попереднє число 9.

  • Який висновок зробимо? Що отримуємо завжди, віднімаючи від числа одиницю?

Якщо від числа відняти 1, то отримаємо попереднє число

  • Давайте разом повторимо цей висновок.

Підсумок: Ви зрозуміли як отримуються результати в цих таблицях, а тепер вам слід їх запам’ятати.