Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
1-8 класи (муз.м-тво) / конпекты 2 сем.1 кл..doc
Скачиваний:
98
Добавлен:
08.06.2015
Размер:
456.7 Кб
Скачать

4. Слухання музики.

4.1. Бесіда.

- Послухайте вже відому вам музику Е. Гріга "Пташка" і уявіть собі цю маленьку пташину.

4.2. Слухання.

4.3. Бесіда:

- Що ви уявили?

Підсумок. Пташка щебече, перелітаючи з гілки на гілку. Її весела пісенька звучить то вище, то нище, перериваючись коротким мовчанням.

- Послухайте інший твір "Весною" і спробуйте визначити його характер.

4.4. Слухання.

4.5. Бесіда.

Підсумок. Після холодної зими з лютими морозами та хуртовинами з'являються теплі сонячні промені. Зеленіє травичка, молодим листям вкриваються дерева, дзвенить пташиний спів. Радісно на серці, бо прийшла весна. Відчуваємо ніжність, лагідність. Мелодія красива, як весняна мелодія.

4.6. Повторне прослуховування.

III. Заключна частина.

- Чи сподобалась вам музика сьогодні? Чим?

- Про що вона розповіла?

Урок № 10Тема: «Як музика розповідає про настрій людини?»

Музичний матеріал уроку: '

1. Поспівка "Українка я маленька" - виконання.

2. Українська народна пісня "Подоляночка" - розучування.

3. Українська народна пісня "Вийди, вийди, сонечко" -виконання.

4. Р. Шуман "Веселий селянин" - слухання.

Дидактична мета: сприяти формуванню вокально-хорових навичок, розширити знання про українські веснянки, познайомити із музикою Р. Шумана, прослухати його п'єсу "Веселий селянин".

Розвиваюча мета: розвивати мислення, увагу, виконавські навички, навички сприймання та аналізу музичних творів.

Виховна мета: виховувати інтерес до народної та класичної музики, за допомогою засобів музики виховувати любов до природи, рідного краю, рідної домівки.

Обладнання: магнітофон, касети, музичний інструмент, портрет Р. Шумана, ілюстративний матеріал.

Тип уроку: урок розширення та поглиблення теми.

Хід уроку І. Вступна частина.

1. Вхід до класу під звучання запису пташиних голосів.

2. Привітання (урок № 8).

3. Організація класу.

II. Основна частина. Хоровий спів.

1. Розспівка.

1.1. Виконання вправ (див. попередній урок).

1.2. Виконання поспівки "Українка я маленька".

2. Повторення вивченої пісні.

2.1. Назва, характер, темп (див. попередній урок).

2.2. Виконання пісні.

2.3. Слідкування за правильним інтонуванням, чіткою вимовою слів, правильним звукоутворенням. Виправлення помилок.

2.4. Виконання в русі.

Підсумок.

3. Робота над новою піснею.

3.1. Називається "Подоляночка" (українська веснянка).

3.2. Бесіда про весну, про подільський край, про дівчат-подолянок.

3.3. Робота з ілюстрацією. Бесіда про одяг подоляночки.

3.4. Слухання пісні "Подоляночка".

3.5. Бесіда:

- Про що співається? (Про дівчину, яка нарешті дочекалась весни.) Характер, темп? (Ніжно, лагідно, у помірному темпі.)

3.6. Вивчення пісні:

а) по фразах;

б) по куплетах.

3.7. Виконання пісні-гри у русі (рухи демонструє вчитель).

Підсумок.

4. Слухання музики.

4.1. Бесіда.

- У нашій музичній скарбниці сьогодні цікава п'єса німецького композитора Р. Шумана "Веселий селянин". Уявіть сільське життя. Селянин, після завершення збирання урожаю, повертається додому. Він радісно, пританцьовуючи, співає.

4.2. Слухання твору.

4.3. Бесіда:

- Що уявили учні?

- Який характер пісні?

Підсумок.

Ш. Заключна частина. 1. Підсумок. (Див. попередні уроки.)

Урок № 11 Тема: «Як музика розповідає про весняний настрій?»

Музичний матеріал уроку:

1. Поспівка "Добрий день!" - розучування.

2. Білоруська народна пісня "Савка та Гришка"- розучування.

3. П. Козицький "А вже красне сонечко" - розучування.

4. П. Чайковський "Пісня про жайворонка" - слухання.

Дидактична мета: ввести учнів у продовження теми, працювати над виробленням навичок правильного співу, познайомити з білоруською народною піснею "Савка та Гришка", добиватись чистоти інтонування, чіткої дикції, продовжувати формування навичок сприймання та аналізу музичних творів, прослухати п'єсу П. Чайковського "Пісня жайворонка".

Розвиваюча мета: розвивати увагу, пам'ять, міркування, музичні та творчі здібності.

Виховна мета: виховувати інтерес до музики як народної,

так і класичної.

Обладнання: баян, магнітофон, касети, ілюстративний

матеріал.

Тип уроку: урок введення в тему (продовження теми).

Хід уроку

І. Вступна частина.

І. Вхід до класу під музику Р. Шумана "Веселий селянин ".

Соседние файлы в папке 1-8 класи (муз.м-тво)