Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
1-8 класи (муз.м-тво) / конпекты 2 сем.1 кл..doc
Скачиваний:
98
Добавлен:
08.06.2015
Размер:
456.7 Кб
Скачать

III. Заключна частина.

/. Підсумок (згідно результатів проведеного уроку).

2. Словесне оцінювання діяльності учнів на уроці.

Урок № 4 Тема: Які почуття передає музика?

Музичний матеріал уроку:

  1. Д. Кабалевський "Кавалерійська" - вхід до класу, слухання.

  2. Поспівка "Ходить квочка" - розучування.

  3. "Кумо, кумо, що варила?" - розучування дитячої лічилки. 4.__Л. Бетховен «Екосез до мажор" - слухання, пластичне

інтонування.

Дидактична мета: закріпити вміння відтворювати ритм та пульс музики, показувати ручного знака V ступеня "ЗО";

Розвиваюча мета: розвивати музичний слух, вміння пластичне інтонувати твір, сприймати музику.

Виховна мета: виховувати любов до молодших братиків та сестричок, повагу до рідних та близьких.

Обладнання: портрети Л. Бетховена, муз. інструмент, магнітофон, касети, ілюстративний матеріал.

Тип уроку: поглиблення та розширення теми.

Хід уроку І. Вступна частина

1. Вхід до класу під звучання п 'сси д. Кабалевського "Кавалерійська ".

Учні рухаються в певному темпі. Якщо вони не відчувають зображальних інтонацій цокоту копит, вчителю слід за допомогою муз. інструмента виділити чіткіше звуки основні, які зображають рух кінноти.

2. Бесіда:

- Яке почуття викликає музика?

- Як воно змінюється у творі?

Підсумок. Музика викликає тривожне і водночас захоплююче почуття, окрім стрімкого кавалерійського маршу ще звучить пісня, яку виконують вершники.

3. Пластичне інтонування твору.

Вчитель пропонує хлопчикам імітувати їзду на конику (ніби тримаючи в кулачках перед собою віжки і ритмічно погойдуючись), а дівчата виконують на стукалочках або олівцем по парті пульс музики.

Підсумок. Вчитель відзначає учнів, які гарно і чітко, правильно і ритмічно рухались під музику.

II. Основна частина

/. Вокальні вправи (можна музичне привітання).

  1. Повторне закріплення показу ручного знаку У ступеня "ЗО"(див. урок №І).

  2. Вивчення поспівки "Ходить квочка" (з використанням знаку "ЗО").

Ходить квочка коло кілочка, Водить діток - дрібних квіток. Діти - квіти: квак!

  1. Звернути увагу на чітке вимовлення слів, на те, що мелодія рухається на одному місці.

  1. Виконання вчителем поспівки.

  1. Виконання учнями поспівки за допомогою диригент­ ських жестів (див. урок № 1).

  1. Творча робота (переспівки):

а) частина учнів виконує першу фразу, інша частина - другу і т. д.;

б) одна частина виконує пульс, друга - ритм. І на дошці вчитель зображує все умовними знаками для порівняння.

Іі семестр Урок № 1 Тема: Як розповідає музика?

Музичний матеріал уроку:

1. Поспівка "Добрий день!" - розучування.

2. Українська щедрівка "Щедрівочка щедрувала" -розучування.

3. Б. Фільц "Морозець" - розучування.

4. С. Прокоф'єв "Ходить місяць над лугами".

Дидактична мета: познайомити учнів з поспівками "Добрий день!" та "Щедрівочка щедрувала"; добиватись чистоти інтонування, правильного звукоутворення; познайомити з піснею "Морозець", добиватись вірного виконання мелодії, правильного дихання, оволодівати вокально-хоровими навичками; прослухати твір С. Прокоф'єва "Ходить місяць над лугами".

Розвиваюча мета: розвивати музичний слух, почуття ритму, ладове чуття, розвивати сприймання музики, творчі здібності школярів.

Виховна мета: виховувати інтерес, любов до народної та класичної музики.

Обладнання: музичний інструмент, програвач з платівкою (магнітофон з аудіозаписами), ілюстративний матеріал.

Тип уроку: урок введення в тему.

Хід уроку І. Вступна частина. /. Музичне привітання.

Соседние файлы в папке 1-8 класи (муз.м-тво)