Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
прикметник уроки.doc
Скачиваний:
15
Добавлен:
13.02.2016
Размер:
5.4 Mб
Скачать

Мультимедійний супровід 1 завдання уроку

Урок 4

Тема: Ступені порівняння прикметників

Мета: домогтися засвоєння учнями правил творення ступенів порівняння прикметників;

розвивати навички логічного мислення, орфографічні та пунктуаційні;

формувати українознавчий світогляду за допомогою рольових традиційних ігор українського народу

Тип уроку: урок – інтелектуальний бій.

Міжпредметні зв’язки: історія

Обладнання: підручник, картки з роздатковим матеріалом, булава, козацькі головні убори.

ХІД УРОКУ

І. Організаційний етап

(Учитель повинен почати урок динамічно, з азартом, можна увійти до класної кімнати з козацькою булавою і зробити сенсаційне оголошення, що “після перевірки Д/З ми помандруємо до Запорізької Січі”.)

ІІ. Перевірка Д/З

  • Учні, які склали вправу з теми, працюють з сусідами по парті, пропонуючи вправу для виконання. Вони ж і оцінюють роботу своїх друзів.

  • Усне повідомлення + рецензія на відповідь товариша.

ІІІ. Вивчення нового матеріалу

Оголошення теми, мети уроку, чіткий інструктаж про проведення гри:

Протягом 15 хв. дві команди гравців повинні самостійно поділити свої команди на отаманів (слабші учні) і кошових (діти обдаровані у сфері академічних знань), а також обрати гетьмана, який виконуватиме одночасно і роль головного. Команди самостійно опрацьовують тему уроку за підручником і підбирають не менше 10 надскладних запитань з теми, що вивчається. Після жеребкування гра розпочинається.

Хід гри

“Отаман” передає булаву ” (запитання) конкретному “кошовому ” з протилежної команди. Якщо той не в змозі відповісти, то одсилає запитання своєму “гетьману ”. Поразка, зараховується, якщо і гетьман не знайде відповіді.

Правила гри

  1. Запитання не повинні повторюватися.

  2. Відповіді повинні бути повними, вичерпними, проілюстровані прикладами.

  3. Позволяється, крім теоретичних запитань, давати практичні завдання, лінгвістичні задачі, чітко сформульовані і незабарні у виконанні.

Після теоретичного І козацького бою учитель пропонує практичний.

Всі козаки виконують колективний пакет-практикум.

Завдання 1: Вибірковий диктант

Виписати прикметники вищого і найвищого ступенів разом з означуваними ними іменниками (у Н.в.одн.) у 2 стовпчики – вищий і найвищій ступені.

Виділити формотворчі суфікси та префікси, пояснити творення ступенів порівняння прикметників (для самоконтролю слід скористуватися таблицею на с. 109).

Завдання 2: Утворити всі можливі форми ступенів порівняння поданих прикметників. Виділити і пояснити орфограми: сильний, дужий, гарний, високий.

Завдання 3: Списати текст. Від прикметників, поданих у дужках, утворити найвищий ступінь порівняння:

Козак – (сильний) з усіх воїнів. Козак – (сміливий) від усіх. Козак – (мудрий) від усіх. Та (дивний) висновком є те, що всі три рубрики сходяться часом в українському козакові.

Запитання: Тавтологія у запропонованому тексті – лексична помилка чи стилістичний прийом увиразнення та акцентуації?

Завдання 4: Чому подані прикметники не утворюють ступенів порівняння? Поясніть.

Босий, голий, кислуватий, предметний, темно-сірий, презлющий.