- •V. Підсумок уроку
- •Мультимедійний супровід уроку
- •Мультимедійний супровід уроку
- •Хід уроку
- •Іі. Перевірка д/з
- •IV. Закріплення вивченого теоретичного матеріалу на практиці
- •Самоконтроль
- •Мультимедійний супровід 1 завдання уроку
- •Підсумок уроку
- •Урок 5 Тема: Прикметники твердої і м’якої груп, їх відмінювання
- •Хід уроку
- •Ііі. Вивчення теми
- •Мультимедійний супровід уроку
- •Хід уроку
- •Мультимедійний супровід оргазаційного етапу уроку
- •Хід уроку
- •IV. Вивчення нового матеріалу
- •V. Практичне засвоєння
- •Хід уроку
- •IV. Повідомлення теми та мети уроку
- •V. Сприймання і засвоєння нових знань, умінь та навичок.
- •VI. Закріплення здобутих зун
- •VI. Підсумок.
- •VII. Домашнє завдання.
- •Урок 10
- •Хід уроку
- •IV. Вивчення нового матеріалу
- •V. Закріплення вивченого на практиці
- •Урок 11
- •Хід уроку
- •V Підсумок уроку
- •Урок 12
- •М.Луків хід уроку
- •V. Виконання практичних вправ
- •Vі. Підсумок уроку
- •Мультимедійний супровід уроку
Хід уроку
І. Організаційний етап (Наш урок буде цікавим тим, що тексти вправ – це твори українських поетів. Тому дітям знадобляться знання не тільки з мови, а й з літератури)
ІІ. Перевірка Д/З (Вибірково + самоперевірка)
ІІІ. Актуалізація раніше вивченого матеріалу
Евристична бесіда:
Що вивчає орфографія?
Які орфограми з теми “Прикметник” ми повторили?
Які вивчили у 6 класі?
Чому розділи “Будова слова” і “Орфографія” вивчаються синхронно?
Назвіть орфограми у прикметникових суфіксах.
Назвіть орфограми у коренях.
Назвіть орфограми на межі префіксів і коренів.
IV. Вивчення нового матеріалу
Мотивація: Практичне застосування нових знань здійснюватиметься у малих групах, тому необхідно попрацювати над теоретичним матеріалом колективно.
Робота з підручником (ст. 132)
Яка інформація для вас є новою?
Що викликає труднощі для розуміння?
Як краще запам’ятати отриману інформацію? (Учні пропонують опори, алгоритми, схеми, ключові слова, дехто – навіть віршики).
V. Практичне засвоєння
Учні діляться на підгрупи по 6 осіб, кожна з яких отримує пакет завдань, над якими працюватимуть разом. Таким чином діти отримують право на розподіл обов’язків, взаємоконсультації і взаємоконтроль, адже оцінка за групову роботу буде виведена як середнє арифметичне.
Зразок пакету практичних завдань:
№ 1. Виконати вправу підручника 265.
№ 2. Списати, вставити пропущені букви:
Стін…ий, мільйон…ий, здоровен…ий, хлібн…ий, вечірн…ій, гречан…ий, шипшин…ий, дерев’ян…ий, несказан…ий, машин…ий.
№ 3. Утворити від поданих слів прикметники, що означають збільшену ознаку, або неможливість дії:
Страшні слова, коли вони мовчать. (Л. Костенок)
Розвивайся ти, високий дубе. (І. Франко)
І голос сильний нам згори, як грім, гримить… (І. Франко)
Незлічені світла сіяли(Леся Українка)
В нас єдина мета – Україна свята, нездоланна ніким і ніколи (Хто автор цих слів?)
№ 4. Пояснити пунктограми і орфограми у реченні.
Розцвіла зоря шипшинна в гуркоті прибою, і лемка з України лине над водою.
(В.Сосюра)
№ 5. Написати твір-мініатюру “Мій улюблений вірш” з використанням прикметників з однією та двома буквами н у суфіксах.
Підсумок уроку
Яке із завдань викликало труднощі у виконанні?
Д/З. Скласти вправу з теми або підібрати слова для орфографічної хвилинки (не менше 10 – 15 слів).
Урок 9
Тема: Правопис складних прикметників
Мета: Домогтися глибокого засвоєння учнями теоретичного матеріалу через практичні вправи;
розвивати орфографічні та пунктуаційні навички та вміння, усне монологічне мовлення, асоціативне мислення, творчі здібності;
формувати українознавчий світогляд та любов до рідного краю, його природи за допомогою розповідей та текстів про самобутню природу України.
Тип уроку: Комбінований урок.
Міжпредметні зв’язки: українська література, географія
Обладнання: підручник, картки із завданнями.
Хід уроку
І. Організаційний етап
П. Актуалізація опорних знань.
1. Бесіда: - Що вивчає розділ мовознавчої науки словотвір?
- Які ви знаєте способи словотворення?
2. Визначити спосіб творення слів, записаних у колонках (по 1 учню від варіанту):
хлібороб - шестизначний –
горицвіт - синьоокий –
жовто-зелений - євшан-зілля -
Ш. Підготовка до сприймання - проблемне питання:
Чому одні слова, утворені способом складання, пишуться разом, а інші - через дефіс?