- •V. Підсумок уроку
- •Мультимедійний супровід уроку
- •Мультимедійний супровід уроку
- •Хід уроку
- •Іі. Перевірка д/з
- •IV. Закріплення вивченого теоретичного матеріалу на практиці
- •Самоконтроль
- •Мультимедійний супровід 1 завдання уроку
- •Підсумок уроку
- •Урок 5 Тема: Прикметники твердої і м’якої груп, їх відмінювання
- •Хід уроку
- •Ііі. Вивчення теми
- •Мультимедійний супровід уроку
- •Хід уроку
- •Мультимедійний супровід оргазаційного етапу уроку
- •Хід уроку
- •IV. Вивчення нового матеріалу
- •V. Практичне засвоєння
- •Хід уроку
- •IV. Повідомлення теми та мети уроку
- •V. Сприймання і засвоєння нових знань, умінь та навичок.
- •VI. Закріплення здобутих зун
- •VI. Підсумок.
- •VII. Домашнє завдання.
- •Урок 10
- •Хід уроку
- •IV. Вивчення нового матеріалу
- •V. Закріплення вивченого на практиці
- •Урок 11
- •Хід уроку
- •V Підсумок уроку
- •Урок 12
- •М.Луків хід уроку
- •V. Виконання практичних вправ
- •Vі. Підсумок уроку
- •Мультимедійний супровід уроку
Мультимедійний супровід уроку
Урок 7
Тема: Правопис не з прикметниками
Мета: Повторити раніше вивчений матеріал про написання не з прикметниками;
удосконалювати уміння учнів застосовувати набуті знання на практиці;
розвивати навички швидкописання та концентрації уваги;
формувати українознавчий світогляд на зразках українських народних прикмет, виховувати любов до природи.
Тип уроку: Урок практичного застосування набутих знань.
Міжпредметні зв’язки: українська література, географія, інформатика.
Обладнання: підручник, відеозаписи, картки з народними прикметами
Хід уроку
І. Організаційний етап
Вчитель показує відеоролик про природу. І оголошує дітям, що після перевірки домашнього завдання будуть перевіряти, що вони знають про рідну природу, її забаганки та примхи.
ІІ. Перевірка Д/З (Усне повідомлення про способи творення прикметників).
Етап перевірки Д/З одночасно стає і етапом актуалізації опорних знань. Учням пропонується принагідно повторити правило про написання не з іменниками, яке характерне і для прикметників.
ІІІ. Оголошення теми, мети уроку
Теоретична хвилинка (Учні самостійно повторюють матеріал за допомогою підручника)
Гра “Хто швидше?” (Клас ділиться на дві команди, кожній з яких учитель дає лист паперу, на якому члени команди в естафетному порядку, передаючи лист з рук в руки, повинні записати прикметники з не – разом і окремо, згадати із ними народні прикмети).
Робота біля дошки
Записати речення, пояснити пунктограми і орфограми, прокоментувати слова з виучуваною орфограмою, зробити частковий синтаксичний розбір.
Диктант взаємоперевірка
Люди колись не могли порозумітися з природою: то дощ невеселий іде, коли не просять. То холод наступає, коли жнива. А то й влітку кожуха треба одягати, бо холодно.
Аби вберегти себе від несподіваної напасті люди почали спостерігати за природою. Неквапно, природа показувала людям свій характер. Народні прикмети підказували, якою буде та чи інша пора року. Не холодна, а тепла зима. Не дощове, а спекотне літо…
(З календаря)
Робота в парах(одна дитина з пари виконує перше завдання, друга-друге)
Переписати речення розкривши дужки
Замінити слова з не- синонімами без не-.
Якщо зорі (не)помітні,буде буря.
Якщо влітку цвіте багато дикої моркви, то наступна зима буде (не) холодною.
Зірки не(тьмяні) – на мороз
У першій половині серпня погода постійна – зима буде (не) коротка.
Врожайне літо – на не(теплу) зиму.
Підсумок уроку
Стисло сформулюйте правило на орфограму “Не з прикметниками”
Д/З Твір мініатюра, або вправа підручника (на вибір)
Мультимедійний супровід оргазаційного етапу уроку
Урок 8
Тема: Одна і дві букви н у прикметниках
Мета: Домогтися засвоєння учнями правила про правопис н і нн у прикметниках;
розвивати орфографічні та пунктуаційні навички;
формувати українознавчий світогляд за допомогою зразків творів українських письменників, виховувати любов до української літератури.
Тип уроку: Урок комбінований.
Міжпредметні зв’язки: українська література.
Обладнання: підручник, картки з творів українських поетів