Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
shpori.docx
Скачиваний:
573
Добавлен:
24.02.2016
Размер:
232.75 Кб
Скачать

VI. Підсумок уроку

— Розкажіть Єнотикові, яку букву ви навчилися писати на уро­ці. (Рядкову букву є.)

— Які звуки вона позначає на початку складу? ([йе])

— Що позначає буква є в складах нє, лє? ([е])— Які завдання ми виконували на уроці?

59) Розробити конспект уроку навчання грамоти(письма) у букварний період на вивчення букви ж

Тема. Письмо рядкової і великої букви ж («же»), складів, слів із нею

Мета: удосконалювати уміння робити звуко-складовий аналіз слів; збагачувати словниковий запас дітей; вчити складати речення за схемою; розвивати увагу під час списування з друкованого тексту, уміння аналізувати структуру букви, порівнювати її з іншими, об­разне мислення та мовлення; вимагати від дітей охайності при письмі та дотримання норм каліграфічного письма; виховувати бережливе ставлення до природи.

Обладнання: картки з друкованими і рукописними буквами; зошити із навчання грамоти; плакат «Правильно сиди під час письма»; малюнки до загадок; фішки для звукових моделей; схеми речень; предметні малюнки.

Хід уроку

I. Організаційний момент

Учитель перевіряє наявність на партах у дітей необхідного приладдя, готовність учнів до уроку.

II. Актуалізація опорних знань учнів

1 Бесіда — Яку букву вивчили на уроці читання?

— Які звуки вона позначає на письмі? — На що схожа?

2 Веселі читаночки

Жа-жа-жа, жа-жа-жа —

Жаба вгледіла… (вужа).

Жі-жі-жі, жі-жі-жі —

Він улігся на… (межі).

Жи-жи-жи, жи-жи-жи —

Каже жаба: не… (лежи)!

Жу-жу-жу! Жу-жу-жу!

Ти зайняв усю… (межу)!

3 Словникова робота

— Де влігся вуж? (На межі)

— А хто знає, що означає це слово?

Межа — лінія поділу будь-якої території.

Вгледіла — побачила.

4 Звуко-буквений аналіз слова межа

5 Повторення вивченого на уроці читання напам’ять висловлювання

Буква «же» на письмі позначає звук [ж].

III. Повідомлення теми та завдань уроку

— На цьому уроці письма ми навчимося писати рядкову та велику літе­ру ж («же»), а також склади і слова з нею.

IV. Вивчення нового матеріалу

1 Демонстрація та порівняння друкованої літери з відповідною їй рукописною, з раніше вивченими літерами

2 Повторення правил сидіння за партою, вимог щодо того, як тримати ручку, розміщувати зошит під час письма

Правила сидіння за партою

— Сидіти потрібно зручно, ноги тримати на підлозі повною ступнею, спину тримати прямо, голову нахилити трошки вліво і вниз так, щоб бачити написане в зошиті, лікті покласти на парту. Між партою і грудьми повинна бути відстань на ширину долоні. (Розглядування плаката.)

Розміщення зошита на парті

— Розгорніть зошит, покладіть перед собою, лівою рукою притри­муйте його. (Учитель звертає особливу увагу на ліворуких дітей.)

Як тримати ручку під час письма

— Візьміть ручку в праву руку. Підніміть її, ставлячи лікоть на парту. Ручку тримайте тільки трьома пальцями — великим, вказів­ним, середнім, але писати допомагає вся рука. Ручка більше спираєть­ся на середній палець, підтримується великим, а зверху — вказівним. Усі три пальці знаходяться на відстані ширини вказівного пальця від кінця ручки. (Учитель звертає увагу на ліворуких дітей.)

Соседние файлы в предмете [НЕСОРТИРОВАННОЕ]