Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
shpori.docx
Скачиваний:
573
Добавлен:
24.02.2016
Размер:
232.75 Кб
Скачать

III. Повідомлення теми і завдань уроку

— Сьогодні ми навчимося писати малу букву о, яку принесла нам Оленка.

IV. Вивчення нового матеріалу

1 Ознайомлення з новою буквою

Буква О на сонце схожа,

І на бублик, й на обруч.

Мов кермо, я хочу взяти

Круглу букву обіруч.

Порівняння друкованої букви о з рукописною.

— Розгляньте друковану і рукописну букви о. Що чи кого на­гадує вам ця буква?

2 Повторення правил сидіння за партою, відомостей щодо того, як тримати ручку, розміщувати зошит під час письма

Учні розказують правила посадки під час письма, розміщення зошита на парті, показують, як тримати ручку.

3 Написання рядкової букви о

Рядкова буква о складається з одного елемента — овалу.

Алгоритм написання рядкової букви о

— Пишемо під рахунок і-раз-і.

4 Робота у зошитах з друкованою основою: письмо букви о

Спочатку учні пишуть овал у повітрі, обводять зразок і пишуть у рядку. Порівнюють написане зі зразком, виділяють помилки. На­ступний рядок пишуть самостійно.

Пальчикова гімнастика

СНІЖОК

Сніг-сніжок

Засипав поріжок.

Побігли ми погратися

У сніжки на лужок.

Пальцями рук немов присолювати щось, потім «бігти» пальцями та «ліпити» сніжки.

Письмо великої букви О

Велика буква О складається з одного елемента — овалу.

Алгоритм написання великої букви О

— Пишемо під рахунок і-раз-і.

Письмо буквосполучень О, Оа, Оу

V. Узагальнення вивченого матеріалу

— Давайте розглянемо овочі, які принесла нам Оленка.

1 Загадки

Помідорчик я кругленький,

Соковитий і смачненький,

Вітамінів торбу маю,

Тому весело співаю.

• Сидить дівчина в коморі,

А коса її на дворі.

Коса в їжу не годиться,

З вітаміном A — морквиця.

• Я червоний бурячок,

Солоденький на смачок,

Я на грядці уродився,

З вами, діти, подружився.

— Скажіть, у назвах яких овочів зустрічається буква о? Зробіть звуко-складовий аналіз цих слів.

2 Гра «Пошуковець»

— На малюнку знайдіть предмети, у назвах яких є буква о.

3 Розгадування ребусів

Учні називають слова-відгадки, ділять слова на склади, визначають місцезнаходження звука [о].

  1. Підсумок уроку

70) Розробити конспект уроку навчання грамоти(письма) у букварний період на вивчення букви п

Тема. Письмо рядкової та великої букви п («пе»), складів та слів із нею

Мета: вчити учнів писати рядкову букву п («пе»), склади, слова з нею, поєднувати її з вивченими літерами; продовжувати виробляти навички складання звуко-складових моделей слів; збагачувати словниковий запас; розвивати артикуляційний апарат, мовлення, мислення, пам’ять, дрібну моторику; виховувати старанність під час письма, береж­ливе ставлення до пташок.

Обладнання: аркуші паперу, олівці, предметні малюнки (пенал, телевізор, автобус, хліб), каса букв, картки з друкованими і рукописними буквами, фішки для звукових моделей, зошити із навчання грамоти, плакат «Правильно сиди під час письма».

Хід уроку

I. Організаційний момент

Учитель перевіряє наявність на партах у дітей необхідного при­ладдя, готовність учнів до уроку.

Соседние файлы в предмете [НЕСОРТИРОВАННОЕ]