Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
shpori.docx
Скачиваний:
573
Добавлен:
24.02.2016
Размер:
232.75 Кб
Скачать

6 Складання слів зі словосполучень

— Утворіть інші слова зі словосполучень. (З’їв, їздить, поїм,наївся)

7 Письмо слів із літерою ї

— Прочитайте слово наступного рядка. (Змії)

— Чи є буквосполучення, які ми прописували в цьому слові з буквою ї? (Ні)

Учитель пише на дошці, а діти спостерігають. Після цього прописують рядок.

— Складіть речення з цим словом.

V. Підсумок уроку

— Яку літеру ви навчилися писати на уроці? (Рядкову літеру ї)

— Скільки звуків позначає буква ї на письмі? (Завжди два)

— Чому два? (Ця буква завжди знаходиться чи після голосної, чи на початку складу, або після апострофа.)

— Назвіть слова, щоб ї знаходилась на початку слова. — Тепер — в середині слова.

— А тепер — в кінці слова. — Розумнички, я задоволена вашою роботою сьогодні!

64) Розробити конспект уроку навчання грамоти(письма) у букварний період на вивчення букви й

Тема: Письмо малої та великої букви Й й.

Мета: вчити учнів писати малу та велику букву Йй. Розвивати вміння спостерігати, формувати елементи самоконтролю. Виховуватистаранність під час письма.

Обладнання:картки з друкованими та рукописнимилітерами, малюнок для штрихування.

Хід уроку

І. Організація початку уроку. Привітання В добрий день і в добрий час Завітали ви до нас. Всіх гостей ми в нас вітаємо, Подивіться, що ми знаємо!

ІІ.Повтореннявивченогоматеріалу.

1. Читання вивчених букв.

- Яку букву писали на попередньому уроці?

- Який звук вона позначає?

- Чим цікава літера и?

- Чим відрізняється звук від букви?

2. Гра " Впіймай звук (и)"

Два стовпці забиті прямо,

По них третій навскоси. "

Букву "и" сказала мама – до алфавіту внеси."

3. Письмо одного рядка букви и (далі пишуть самі діти).

4. Пальчикова гімнастика

Пальчик до кінцяз гинаєм,

До долоньки притискаєм.

Раз, два, три, чотири, п’ять –

Будем зверху натискать.

Діти згинаютьякомога сильніше мізинець правої руки, ніби "втискуючи" кінчик пальця в долоню. Подушечка мізинця має бути притиснута до основи пальця. Потім вправу повторюють, міняючи руки.

ІІІ.Вивчення нового матеріалу.

  1. Ігрова ситуація.

Зраділа буква й, що зустрічається вона в багатьох словах і на радощах пропонує вам гру "який звук чуємо найчастіше".

Йосипчемний та серйозний.

Скільки в ньогосвітлихмрій!

В небо лине паперовий

Кольоровийдивнийзмій.

- Які слова зі звуком (й) запам’ятали?

- Якийце звук за звучанням?

2. Виділення звука (й)

- Як звати хлопчика? (Йосип).

- Назвіть звуки в цьомуслові.

- Який звук чуємо на початку слова?

- Цем'якийчитвердий звук?

- Придумайте слова зі звуком (й).

3. Показ букви й.

Порівняння з буквою и

- На яку вивчену букву схожа літера й ?

4. Показ і пояснення написання рядкової букви й.

Мала літера й складається з трьохелементів:двохпрямих, закругленихунизу, і короткоївигнутоїлінії.

Проводимо пряму похилу лінію, яка закруглюється праворуч біля нижньої рядкової і ведеться похило до серединирядка.Звідси, не відриваючи руки, проводимо знову вниз прямупохилу з таким же нахилом, як і першу пряму, і закруглюємобілянижньоїрядковоїправоруч. Між двома написаними елементами літери вгорі пишемо третій – коротку вигнуту, рухом праворуч. Під рахунок: раз-і, два-і, три.

5. Письмо одного рядка букви й ( по опорах ).

6. Фізкультхвилинка.

Соседние файлы в предмете [НЕСОРТИРОВАННОЕ]