- •Сучасні технології навчання у мовній освіті
- •Розділ і. Теоретичні основи використання сучасних технологій у навчальному процесі
- •Поняттяпро технології навчання. Класифікація освітніх технологій
- •1.2. Комп’ютерні технології в освітньому процесі
- •1.2.1. Мультимедійні технології на уроках української мови
- •Метод проектів та його застосування при організації навчально-виховного процесу
- •Розділ іі. Практичне застосування сучасних технологій у навчальному процесі під час вивчення української мови
- •2.1. Методичні рекомендації щодо застосування технології smart Board на уроках вивчення синтаксису української мови
- •2.2. Інноваційні технології у процесі вивчення розділу «Морфологія» на уроках української мови
- •Загальна характеристика самостійних частин мови
- •Послідовність морфологічного розбору службових частин мови:
- •Частини мови
- •Впровадження інноваційних підходів у навчанні української мови для розвитку творчих здібностей учнів
- •Розвиток творчих здібностей
- •Інтеграція елементів сучасних технологій навчання
- •Складові ефективності й успішності уроку
- •Значення сучасних інноваційних технологій на етапі засвоєння і закріплення знань
- •Сурядні сполучники
- •Тема: «Іменники - власні та загальні назви»
- •Тема: «Звертання»
- •1 Група – графічний самодиктант
- •Тема: «Однорідні члени речення»
- •Практичне впровадження методу проектів на уроках української мови
- •Види навчальної діяльності учнів
- •2. Фронтальна робота
- •1. Фронтальне опитування (завдання спроектоване на дошці).
- •3. Фронтальна бесіда
- •3. Робота в групах
- •1. Стилістичне дослідження (завдання спроектовані на дошці).
- •2. Робота у групах з індивідуальними завданнями ( 6 груп). Завдання спроектовані на дошці.
- •4. Колективна робота
- •Технологія проектного навчання
- •Тема 2 : Майстри слова
- •Підготовчий етап.
- •Хід уроку
- •1. Словникова робота. Учень виступає з повідомленням.
- •2. Пояснення вчителя з використанням комп’ютерної презентації «Сутність риторики. Основні етапи розвитку риторики».
- •5.1. Робота з комп’ютером. Правила з техніки безпеки
- •1) Поєднати частини крилатих висловів античних мудреців.
- •5.2. Узагальнювальна бесіда. «Кубик-рубик»
- •2.5. Використання мультимедійних технологій на заняттях з української мови
- •Морфологічний розбір іменника
- •Князь володимир
- •Морфологічний розбір іменника
- •Висновок
- •Література:
Тема 2 : Майстри слова
Мета: пояснити, що є предметом вивчення риторики як науки; окреслити роль і місце риторики в античному світі, внесок, зроблений у розвиток риторики східними слов’янами, з’ясувати причину необхідності поновлення статусу риторики як науки та навчальної дисципліни в сучасній Україні, використовуючи сучасне програмне забезпечення в розкритті питань; розвивати мислення, комунікативні вміння, зокрема, робити висновки, наводити аргументи та підтвердження тез; увагу, пам'ять, збагачувати й уточнювати словниковий запас учнів; сприяти духовному розвиткові учнів, прищеплювати бажання поглиблювати свої знання, формувати інформаційну, творчу, комунікативну компетентність.
Тип уроку: бінарний, урок вивчення нового матеріалу з використанням інноваційних технологій та інтерактивних методів навчання.
Обладнання: комп’ютерні презентації, дидактичний матеріал, комп’ютери, інтерактивна дошка, мультимедійний проектор.
Епіграф: Заговори, щоб я тебе побачив.
Сократ
Підготовчий етап.
За тиждень до уроку учні отримують завдання за випереджаючим навчанням.
Постановка цілей і задач на уроці української мови.
Розподіл на групи.
Вибір теми для кожної групи.
Визначення послідовності виступів груп.
Орієнтація на джерела пошуку матеріалу.
Актуалізація знань учнів на уроці інформатики для роботи в додатках Microsoft Word, Microsoft Power Point.
Пошук інформації та створення презентацій.
Хід уроку
І. Вступне слово вчителя. Мотивація навчання
Стародавні люди вбачали у слові магічну силу, якій підкоряється все, що є у світі. Майстри слова, в першу чергу практичні оратори, які досконало володіли секретами красномовства, завжди шанувалися, мали вплив у суспільстві, досягаючи своєї мети, вигравали справу.
Нині виникла гостра потреба в людях особистісного типу, які вміють самостійно мислити, переконувати живим словом, спонукати до дії.
Ораторські вміння й навички необхідні в численних випадках життя.
Слайд 1.
Юрист, який покликаний здійснювати законність і не вміє вербально, тобто словом, довести правоту своєї позиції, опиняється за межами цієї професії. В його руках – доля людини, яка може бути помилково звинувачена. І невміле володіння словом означає в даній ситуації безвідповідальність і непрофесіоналізм.
Слайд 2.
У середній та вищій школі слухацька аудиторія чітко виокремлює тих, кого «можна слухати». Тут не порятує навіть блискуче знання свого предмета із суто наукового боку: треба вміти ще й зацікавити їм людину.
Слайд 3.
Бізнесмен, який покладається лише на силу грошей, ризикує розгубити клієнтуру чи партнерів, які знайдуть собі продавця чи менеджера більш приємного чи привітливого. Та й інші ситуації свідчать про силу слова. Часто-густо на базарі купують у того, хто вміє похвалити свій товар, створює навколо себе атмосферу доброзичливості, щирості та прихильності.
Слайд 4.
Сім`я, в якій не знаходиться слів для порозуміння, дуже швидко перестає бути сім’єю і перетворюється на гуртожиток, в якому випадково зібралися різні за духом та інтересами люди. А всякий гуртожиток є річ тимчасова.
Хіба ж не приємно просто бути почутим, виразити себе в слові, вплинути на свідомість людей?
Слайд 5.
Отож, і в професійній діяльності людини, і в її повсякденному житті варто користуватися силою слова.
ІІ. Повідомлення теми і мети уроку
Слайд 6.
(Учні записують у зошитах дату і тему уроку.)
ІІІ. Вивчення нового матеріалу