Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
ответы.doc
Скачиваний:
461
Добавлен:
28.02.2016
Размер:
1.16 Mб
Скачать

1. Комплекс гігієнічної гімнастики після сну середня група

1. Потягування (в. п. - лежачи на спині, ноги разом, руки вздовж тіла; 4-6 разів)

2. Почергове піднімання ніг (в. п. - те саме, що й при потягуванні; 6-8 разів)

3. Розгойдування (в. п. - лежачи на спині, ноги зігнуті в колінах; 12-16 разів)

4. Прогинання (в. п. - лежачи на животі, ноги прямі, руки зігнуті в ліктях; 10-12 разів)

5. Розведення рук (в. п. - сидячи на ліжку; 10-12 разів)

6. Повороти голови (в. п. - сидячи на ліжку, руки на поясі; 10-12 разів)

7. Повороти тулуба (в. п. - сидячи на ліжку; 6-8 разів)

8. Вправи на дихання (в. п. - сидячи на ліжку; 10-12 разів)

9. Стрибки біля ліжка (в. п. - основна стійка, руки на поясі; 12-16 разів)

2. Конспекти занять з фізичної культури для дітей раннього віку

 " Куди ходили ніжки" Мета: розвивати образне мислення, виховувати пізнавальний інтерес до фізкультурних вправ та рухливих ігор; вправляти малят у різних видах ходьби ( зокрема, врозтіч, у колонні по одному за вихователем, широким та дрібним кроками тощо; зміцнювати різні групи м'язів, удосконалювати рівновагу, спритність та рухову координацію; закріплювати правильну поставу, сприяти розвитку уваги. Обладнання: обручі, гімнастична лава, музичний супровід.

ХІД ЗАНЯТТЯ Вступна частина ( Вихователь пропонує малятам погратися у рухливу гру.) ГРА " МАЛЕНЬКІ ТА ВЕЛИКІ НІЖКИ" Педагог читає віршовані рядки, а малята виконують рухи відповідно до змісту вірша. Були собі малі ніжки, Дріботали вздовж доріжки, Туп-туп-туп, туп-туп-туп! - ( Малята ідуть дрібним кроком за педпгогом.)

Дріботали вздовж доріжки. І великі поруч ноги Крокували вздовж дороги, Туп-туп-туп, туп-туп-туп! - ( Ходьба широкими кроками за дорослим.)

Крокували вздовж дороги. А маленькі ноженята Ще й підстрибують завзято, Скік-стриб, скік-стриб! - ( Дрібні стрибки на обох ногах із просуванням уперед за вихователем.)

Так стрибають заповзято. Ноги, котрі значно більші, Виступали ширше й ширше, Ось так крокували - ( Широкий приставний крок із просуванням вперед.)

Дуже широко ступали. Ніжки ті, що дріботіли, Кажуть: " Друзі, ми відстали! Побіжімо далі трохи, ( Біг дрібним кроком.)

Доженімо більші ноги!" А великі - враз тікати: " Нас малим не наздогнати! - Раз-два, раз-два! - ( Біг широким кроком.)

Нас малим не наздогнати!" Далі ніжки прямували, Ручки весело плескали - Ось так, ось так! ( Перехід на звичайну хлдьбу в повільному темпі з виконанням ритмічних оплесків.)

Ручки весело плескали. ( Під час гри вихователь має стежити, щоб діти тримали правильну поставу, не опускали голову, не човгали ногами по підлозі тощо.)

Основна частина

Вихователь. Великі та маленькі ніжки під час прогулянки зустріли багато цікавого. Давайте покажемо все, що зустрічали ніжки на прогулянці.

                                                        КОМПЛЕКС ВПРАВ

1. В.п. - стоячи прямо, ноги злегка розставлені, руки простягнуті вперед. Схрещення рук перед грудьми тп розведення їх у сторони: " розкриваємо і закриваємо ножиці". Під час схрещення рук малюки повторюють звуконаслідування  "чик" для подовження видиху. ( Виконують 5-6 разів.)

Гострі ножиці у Інни - чик! Для паперу і тканини - чик! Що під руку потрапляє - чик! Все вони перерізають - чик!

2. В.п. - лежачи на животі, ноги простягнути, руки зігнуті. Підняти тулуб, розпрямивши руки, прогнутися назад, витягнути вперед шию. ( Виконують - 4 рази.)

Змійка з нірки визирала І голівку піднімала. Міркувала: " Чи вставати, Чи ще трохи подрімати?"

3. В.п. - основна стійка, кисті стиснені в кулачки. Швидко обертати правою рукою навколо лівої, після чого різкими рухами розвести руки в сторони, повернутися у в.п. ( Викрнується 4-5 разів.)

Пустував  малий синок - Мамі розмотав клубок. Ми насваримо синочка, І змотаємо клубочка.

4. В.п. - стоячи прямо, руки на поясі. Підскакування на місці. Під час виконання вправи малята повинні намагатися підстрибнути якомога вище. ( Виконувати 30-40 секунд.)

А горобчик - скік та скік: "Я пішов би і побіг Та не вмію це робити, Тому і стрибаю, діти!

5. В.п. - основна стійка. Ходьба по гімнастичній лаві із розведеними в сторону руками. Діти йдуть одне за одним, тримаючи рівну поставу. (Виконується протягом 1 хвилини.)

Ось місточок через річку, По мосту іде лисичка. Обережно, лиско, йди, У водичку не впади!

(Під час виконання вправ дітям можна показувати картки із зображенням відповідних предметів.)

РУХЛИВА ГРА " ДО ЛИСИЧОК У ГОСТІ"Педагог бере обруч ( у кожну руку по одному) і почснює малятам, що це - хатини-нірки рудих лисичок. Лисички запросили малят у гості. Щоб потрпапити до них у гості, треба пролізти у нірку. За сигналом ( музичний супровід) діти по черзі пролазять в один обруч, а потім повертаються назад через інший.

Заключна частина

Спокійна ходьба на місці під ритмічний супровід.