plani-konspekti-z-matematik.
...pdfКонспекти уроків |
241 |
|
|
II. Розвиток математичних умінь
1.Виконання завдання № 630
2.Фізкультхвилинка
3.Робота над задачами
1) Розв’язання задачі № 631.
На дошці — скорочений запис задачі. Б. — 4 м. по 2 к.
С. — ?, на 3 к. більше
—Про що дізнаємося спочатку?
—Яку дію треба виконати?
—Якою дією будемо відповідати на головне запитання задачі? Після аналізу діти записують задачу самостійно.
2) Розв’язання задачі № 623.
На дошці — скорочений запис задачі.
Дит. — 5 к. по 2 м |
} ? м |
Дор. — 3 м |
—Про що дізнаємося спочатку?
—Яку дію треба виконати?
—Про що дізнаємося потім?
—Якою дією?
3)Розв’язання задачі № 633 (самостійно).
4)Перевірка роботи.
III. Підсумок уроку
IV. Домашнє завдання
С. 107 № 634,с. 108, № 635.
Урок 84
Тема.Вправитазадачіназасвоєннятаблицімноженнячисла2.Вправи та задачі на дії різного ступеня
Мета: повторититаблицюмноженнячисла2;підготуватиучнівдо конт рольної роботи.
Обладнання: предметнімалюнки,схемизадач,таблиціуснихобчислень.
Хід уроку
I. Актуалізація знань учнів
1. Перевірка домашнього завдання
1)Перший учень зачитує розв’язання задачі № 634.
2)Другий учень зачитує приклади з відповіддю 50 із № 635.
242 |
математика. 2 клас. Розробки уроків |
|
|
2. Усні обчислення
1) Виконання завдання № 636.
2)Математичний диктант.
• Знайти суму чисел 20 і 50;
• знайти різницю чисел 31 і 8;
• 23 збільшити на різницю чисел 17 і 9;
• до різниці чисел 56 і 40 додати 4;
• добуток чисел 2 і 4 збільшити на 19;
• 20 зменшити на добуток чисел 2 і 8;
3)Гра «Допоможи інопланетянину розв’язати приклади».
2 · 5 + 18 |
51 – 48 + 9 |
2 · 9 + 12 |
2 · 5 – 9 |
46 – 6 – 9 |
30 – 2 · 7 |
4) Два птахи сперечалися. Кожен з них говорив про те, що приклади розв’язані правильно. Перевірте приклади і скажіть, хто з птахів кращий математик.
21 |
– 7 |
= 3 |
18 |
+ 26 = 44 |
|
2 · 8 = 16 |
31 |
– 8 |
=23 |
||
34 |
– 30 = 10 |
2 · 9 = |
18 |
||
54 |
+ 22 = 76 |
2 · 2 = |
4 |
||
2 · 5 = |
10 |
53 |
+ 7 |
= 60 |
II. Розвиток математичних умінь
1. Робота над задачами
1) Розв’язання задачі № 638.
Діти розглядають малюнок до задачі, записують розв’язання. Потім пояснюють, що знайшли кожною дією.
2) Розв’язання задачі № 639.
На дошці — скорочений запис задачі.
Було — ? м Відрізали — 4 п. по 2 м Залишилося — 24 м
Конспекти уроків |
243 |
|
|
—Про що дізнаємося спочатку?
—Яку дію треба виконати?
—Якою дією будемо відповідати на головне запитання задачі? Після аналізу діти записують задачу в зошити самостійно.
2.Фізкультхвилинка
3.Самостійна робота
Виконання завдань № 637, № 640.
4.Перевірка роботи
5.Знаходження значення виразів
Знайти значення виразу 2 · а, якщо а = 5, 7, 6. Знайти значення виразу 23 + а, якщо а = 56, 35, 71. Знайти значення виразу 71 – а, якщо а = 17, 62, 70.
6. Завдання для допитливих
1)Використовуючикожнуізцифр1,2,3,4,5поодномуразу,запишіть три числа, такі, щоб сума їх дорівнювала 60.
2)У двоцифровому числі поміняли місцями цифри десятків та одиниць. Виявилося, що різниця між даним і утвореним числами дорівнює 0, а сума — 66. Знайдіть це число.
III. Підсумок уроку
IV. Домашнє завдання
С. 108 № 641, с. 109, № 642.
Урок 85
Тема. Контрольна робота № 6 Мета: перевірити знання учнів за темою «Таблиця множення
числа 2».
Хід уроку
1. Математичний диктант (для обох варіантів).
•Число 2 помножити на 5;
•добуток чисел 2 і 8 збільшити на 9;
•добуток чисел 2 і 7 збільшити на 25;
•27 зменшити на суму чисел 7 і 10;
•від 30 відняти добуток чисел 2 і 2;
•добуток чисел 2 і 9 збільшити на 40.
244 |
|
|
математика. 2 клас. Розробки уроків |
|
|
|
|
Варіант 1 |
|
|
|
2) Обчислити. |
|
|
|
2 |
· 8 – 9 |
2 |
· 7 – 13 |
2 |
· 6 – 8 |
2 |
· 4 + 29 |
2 |
· 3 + 5 |
2 |
· 8 – 15 |
2 |
· (12 – 8) |
2 |
· (45 – 40) |
3)Знайти значення виразу 2 · а, якщо а = 8, а = 3.
4)Порівняти вирази.
2 · 8 + 6 __ 2 · 9 + 3 2 · 6 + 80 __ 2 · 7 + 57
5) Розв’язати задачу.
На 4 конверти наклеїли по 2 марки, а на 1 конверт — 1 марку. Скільки всього марок наклеїли на конверти?
Варіант 2
2) Обчислити.
2 |
· 4 + 8 |
2 |
· 9 + 22 |
2 |
· 5 + 9 |
2 |
· 6 + 36 |
2 |
· 7 – 6 |
2 |
· 2 + 47 |
2 |
· (72 – 68) |
2 |
· (14 – 9) |
3)Знайти значення виразу 2 · а, якщо а = 2, а = 6.
4)Порівняти вирази.
2 · 4 + 91 __ 100 – 1 2 · 8 — 15 __ 2 · (35 – 32)
5) Розв’язати задачу.
Дев’ятеро дівчаток посадили по 2 дерева кожна, а хлопці — на 3 дерева більше, ніж усі дівчатка. Скільки дерев посадили хлопці?
Урок 86
Тема.Аналізрезультатівконтрольноїроботи.Діяділення.Задачіна дії різного ступеня
Мета: ознайомити учнів з арифметичною дією — діленням, знаком дії ділення; вправляти в читанні прикладів на ділення.
Обладнання: таблиця усних обчислень, предметні малюнки, смужки різної довжини.
Конспекти уроків |
245 |
|
|
Хід уроку
I. Загальна характеристика результатів виконання контрольної роботи
II. Аналіз помилок та виконання відповідних завдань
1.Аналізробітучнів,якіприпустилисяпомилок.Виділеннятипових помилок
2.Колективне розв’язання прикладів і задач, порівняння виразів
Білядошкипрацюютьучні,якіприпустилисяпомилокуконтрольній роботі.
3. Завдання для учнів, які успішно виконали контрольну роботу 1) Обчислити.
2 · 5 |
+ 12 |
16 + (2 · 3) |
13 – (2 · 6) |
2 · 9 + 45 |
|
2 · 8 |
– 7 |
45 – 23 + 14 |
2) Порівняти вирази.
2 · 9 __ 16 + 4
56 – 40 __ 2 · 8
2 · 7 __ 46 – 32
III. Робота над новим матеріалом
1. Підготовчі вправи
1)Робота з індивідуальним роздавальним матеріалом.
— Покладіть на парту 8 паличок.
— Розкладіть їх порівну на дві купки.
— Як будете розкладати палички?
— Візьміть 2 палички і покладіть їх по одній на купки.
— Скільки паличок треба взяти? Чому?
— Закінчіть розкладати палички на купки.
— Чи всі палички розклали?
— По скільки паличок у купці? (По 4 палички у кожній купці)
2)Поділіть смужки на 2 рівні частини; на 4 рівні частини.
2. Пояснення нового матеріалу
—Візьмемо 12 груш. Розкладемо їх порівну на 2 тарілки.
—Скільки груш на кожній тарілці? (6 груш)
246 |
математика. 2 клас. Розробки уроків |
|
|
—Це задача на ділення. Розв’язання її записують так: 12 : 6 = 2 (гр.)
—Дві крапки (:) — це знак ділення.
—Ділення — це четверта арифметична дія. Приклади на ділення читають так: «12 поділити на 6, буде 2».
3. Первинне закріплення
1)Виконання завдання № 643.
2)Виконання завдання № 644.
3)Виконання завдання № 645.
4)Виконання завдання № 646.
4. Фізкультхвилинка
IV. Розвиток математичних умінь
1. Робота над задачею № 647 Учні розглядають малюнок, читають запитання до задачі.
—Складіть і розв’яжіть задачу.
—Про що дізнаємося спочатку?
—Яку дію треба виконати?
—Якою дією будемо відповідати на головне запитання задачі?
2. Колективне розв’язання задачі Треба розмістити в три однакові стовпчики 12 прикладів. Скільки
прикладів буде в кожному стовпчику?
V. Підсумок уроку
VI. Домашнє завдання
С. 110 № 648, № 649.
Урок 87
Тема. Зв’язок дій множення й ділення. Розв’язання задач і прикладів на дії першого ступеня
Мета: ознайомити учнів із зв’язком між діями множення й ділення; навчати складати приклади на ділення з прикладів на множення; вправляти у розв’язанні прикладів на одну і дві дії.
Обладнання: таблиціуснихобчислень,предметнімалюнки,схемизадач, картки для індивідуальної роботи.
Хід уроку
I. Актуалізація знань учнів
1. Перевірка домашнього завдання
1)Перший учень зачитує розв’язання задачі № 648.
2)Зачитати відповіді прикладів на дві дії № 649.
Конспекти уроків |
|
247 |
||
|
|
|||
2. Робота з індивідуальними картками |
|
|||
Картка 1 |
|
|
||
Обчислити. |
|
|
||
2 |
· 5 + 39 |
18 |
+ 32 |
|
2 |
· 7 + 26 |
60 |
– 9 |
|
2 |
· 8 – 9 |
57 |
+ 14 |
|
2 |
· 3 + 54 |
87 |
– 68 |
|
Картка 2 |
|
|
||
Обчислити. |
|
|
||
2 |
· 5 |
– 8 |
27 |
+ 60 |
2 |
· 7 |
+ 15 |
54 |
– 46 |
2 |
· 4 |
+ 56 |
70 |
– 8 |
2 |
· 9 |
+ 60 |
31 + 9 |
3. Усні обчислення
1) Задачі-вірші.
•До зайчати на обід Завітав дружок-сусід. На пеньок зайчата сіли І по 2 морквини з’їли.
Хто нам скаже одним словом, Скільки з’їдено морковок?
•Зшили півні черевики, Щоб ходити на музики. Каблучками туки-тук. 8 пар, а скільки штук?
2)Гра «Забий м’яч у ворота».
2 · 8 + 14 |
2 · 4 – 7 |
16 – (2 · 3) |
2 · 9 – 7 |
2 · 3 + 25 |
2 · 5 + 12 |
2 · 9 – 11 |
2 · 4 + 12 |
3) Гра «Ланцюжок».
2 · 3 |
9 |
2 |
– |
– |
– |
|
× |
+ |
14 |
9 |
9 |
248 |
математика. 2 клас. Розробки уроків |
|
|
II. Робота над новим матеріалом
1. Підготовчі вправи
1)Виконання завдання № 650.
2)Складання задач за малюнками.
2. Пояснення нового матеріалу Діти розглядають малюнок у підручнику № 651 і самостійно склада-
ють приклади на ділення із прикладів на множення. 3. Первинне закріплення
1)Виконання завдання № 652.
2)Самостійна робота за варіантами.
Скласти з прикладів на множення два приклади на ділення.
1 варіант
2 |
· 4 |
= 8 |
2 · 6 = 12 |
2 |
варіант |
|
|
2 |
· 5 |
= 10 |
2 · 8 = 16 |
3) Перевірка роботи.
4. Фізкультхвилинка
III. Розвиток математичних умінь
1.Усне виконання завдання № 653
2.Розв’язання задачі № 655
На дошці — скорочений запис задачі.
П. — 18 кг |
} |
В. — 23 кг |
К. — ? кг, на 9 кг більше
—Про що дізнаємося спочатку?
—Яку дію треба виконати?
—Про що дізнаємося потім?
—Якою дією?
Після аналізу діти записують задачу в зошитах самостійно.
Конспекти уроків |
249 |
|
|
3.Складання задач за виразами та їх розв’язання 1) 17 + 19.
2) (17 + 19) – 8.
4.Перевірка роботи
5.Самостійна робота
Виконання завдання № 654.
1 варіант розв’язує верхній рядок;
2 варіант розв’язує нижній рядок.
6. Перевірка роботи
IV. Підсумок уроку
V. Домашнє завдання
С. 112 № 656, № 657.
Урок 88
Тема. Таблиця ділення на 2. Задачі на ділення Мета: формувати в учнів уявлення про те, що зв’язок між діями мно-
ження й ділення є основою складання таблиць ділення; скласти таблицю ділення на 2.
Обладнання: таблиці множення й ділення числа 2; таблиці усних обчислень; предметні малюнки, картки для індивідуальної роботи, сигнальні картки.
Хід уроку
I. Актуалізація знань учнів
1. Перевірка домашнього завдання
1)Діти зачитують складені приклади на ділення. № 656.
2)Один учень записує на дошці скорочений запис задачі № 657.
3)Другий учень зачитує розв’язання задачі.
—Як можна записати розв’язання задачі за допомогою виразу?
—Змініть запитання задачі так, щоб вона розв’язувалась за допомогою виразу:
10 – 2 · 4
2. Робота з індивідуальними картками
Картка 1
З двох прикладів на множення скласти по два приклади на ділення.
2 · 4 = 8 |
2 · 3 = 6 |
250 |
математика. 2 клас. Розробки уроків |
|
|
Картка 2
З двох прикладів на множення скласти по два приклади на ділення.
2 |
· 6 |
= 12 |
2 · 9 = 18 |
Картка 3 |
|
||
Обчислити. |
|
||
2 |
· 8 |
+ 30 |
48 – (34 + 6) |
2 |
· 4 |
+ 65 |
2 · 9 + 42 |
2 |
· 9 |
– 7 |
2 · 3 + 71 |
Картка 4
Розв’язати задачу.
Мама зв’язала 8 пар рукавичок. Кошеня 5 з них затягло під шафу. Скільки рукавичок залишилося?
2. Усні обчислення
1) Гра «Відгадай приклад».
Учні працюють із сигнальними картками. Вчитель називає відповідь якогось прикладу на множення, діти повинні підняти 2 сигнальні картки, що становлять цей приклад.
2) Допоможи виправити помилку. |
|
2 · 6 + 34 = 45 |
62 – 49 + 4 = 18 |
(11 – 9) · 2 = 6 |
16 – 10 + 8 = 17 |
13 – 8 + 14 = 20 |
2 · 8 – 7 = 10 |
3) Таблиця ділення на 2. Задачі на ділення.
—Мама-квочказбираєдосебесвоїхмаленькихкурчаток.Допоможіть їй, будь ласка. Для цього вам треба правильно обчислити приклади.
2 · 5 – 7 |
2 · 6 – 8 |
2 · 9 + 12 |
2 · 5 + 0 |
2 · 7 + 16 |
(54 – 52) · 6 |
(61 – 59) · 4 |