plani-konspekti-z-matematik.
...pdfКонспекти уроків |
181 |
|
|
Урок 58
Тема. Коротка форма пояснення письмового додавання. Творча робота над задачею
Мета: ознайомити учнів з короткою формою пояснення письмового додавання; вправляти в складанні задач за поданим виразом.
Обладнання: таблиці усних обчислень, схема задачі, предметні малюнки.
Хід уроку
I. Актуалізація знань учнів
1. Перевірка домашнього завдання
1)Один учень записує скорочений запис задачі № 437.
2)Другий учень зачитує розв’язання задачі.
— Як розв’язати задачу за допомогою виразу?
3) Третій учень зачитує відповіді прикладів № 438.
2. Задачі-вірші
•30 риб спіймав я вперше. Гриць впіймав на 10 менше. Ну, а хто з вас відгадав, Скільки рибок Гриць впіймав?
•12 книжок є у мене,
Іна 5 більше — у Семена. Загадаю вам урок:
Скільки разом в нас книжок?
3.Усні обчислення
1) Гра «Лижна естафета».
|
|
|
|
3 |
|
|
|
2 |
|
|
|
– |
|
|
|
4 |
|
|
|
1 |
|
|
|
|
+ |
|
|
|
|
34
–
12
+
32
+
3
–
38
+
(28
–6)
2+10
+
12
+
32
–
12
–
6
+
|
|
|
|
+ |
|
|
|
8 |
|
|
|
2 |
|
|
|
– |
|
|
|
2 |
|
|
|
|
1 |
|
|
|
|
182 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
математика. 2 клас. Розробки уроків |
|||||
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
||||
2) Назвіть приклади, в яких відповідь більша за 50. |
||||||||||||||||
25 + 5 |
|
|
|
65 |
+ |
|
|
28 |
+ 1 |
|
|
|
||||
|
|
|
|
|
|
|
|
|||||||||
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
|
– 11 |
44 |
– |
|
|
72 |
+ |
|
|
|
|
|||
|
|
|
|
|
|
|
|
|||||||||
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
37 + 3 |
|
|
|
66 |
– 3 |
|
|
92 |
– 1 |
|
|
|
||||
|
|
|
|
|
|
|
||||||||||
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
II. Робота над новим матеріалом
1. Пояснення нового матеріалу
— Обчислимо суму чисел 76 і 15.
Виконуючи письмове додавання, міркувати можна так:
76 6 + 5 — одинадцять, один пишу, один запам’ятовую;
+ 15 7 + 1 — вісім та ще один — дев’ять, пишу дев’ять; всього 91.
91
2. Первинне закріплення
1)Виконання завдання № 439.
2)Виконання завдання № 440 з коментуванням.
3)Самостійна робота.
Виконання завдання № 441. 4) Перевірка роботи.
3. Фізкультхвилинка
Відпочиньте всі хвилинку, Це для вас фізкультхвилинка. Рученятами всі — мах! Кожен з вас тепер вже птах! Дятел, шпак, синиця, сойка — Та які ж ви жваві, ловкі, Хутко, хутко політайте, Сили й міці набирайте! Відновіть свої всі сили, Будьте радісні й щасливі!
III. Розвиток математичних умінь
1. Робота над задачею № 442.
На дошці скорочений запис задачі. I — 14 с.
II — ? с, на 5 с. більше.
— Про що можна дізнатися, обчисливши такі вирази: 14 + 5; 14 + (14 + 5)?
Діти ставлять запитання, пояснюють, що задача була складена. Самостійно розв’язують задачу.
Конспекти уроків |
183 |
|
|
2. Виконання завдання № 443 За поданим виразом діти складають задачу.
3.Самостійна робота Виконання завдання № 444.
4.Перевірка роботи
— Змініть запитання задачі, щоб вона розв’язувалася двома діями.
5. Гра «Лісова ялинка»
Прикрашали у лісі звірята Молоденьку ялинку до свята: На кожну голочку — сніжинку, На кожну гілочку — морквинку.
Від кожної лисички — гарну стрічку, Від кожної синички — грушку-дичку. Старий ведмідь приніс грибочків трішки. Руденька білочка розвісила горішки, А вовченятко спати не лягало І на верхівку зірочку дістало.
Учитель декламує вірш і показує названі в ньому іграшки. Звертає увагу на те, що на іграшках написані приклади. Їх треба розв’язати, щоб знати, куди повісити кожну іграшку. Число на ялинці відповідає певній іграшці.
51 |
49 – 7 |
|
35 + 40
75
24 42
39 + 14
48 – 24
13
4
19 – 15 |
29 – 16 |
IV. Підсумок уроку
V. Домашнє завдання
С. 79 № 445, № 446.
184 |
математика. 2 клас. Розробки уроків |
|
|
Урок 59
Тема. Письмове віднімання двоцифрових чисел. Розв’язання простих і складених задач
Мета: ознайомити учнів з алгоритмом письмового віднімання двоцифрових чисел; розвивати вміння складати подібні задачі.
Обладнання: таблиця усних обчислень, схема задачі, картки для індивідуальної роботи, предметні малюнки.
Хід уроку
I. Актуалізація знань учнів
1. Перевірка домашнього завдання 1) Прочитати відповідь до задачі № 445. Пояснити розв’язання.
2) Пояснити, як знайти суму чисел письмово № 446.
2. Робота з індивідуальними картками
Картка 1
Обчислити.
+ |
56 |
+ |
43 |
+ |
18 |
+ |
38 |
+ |
67 |
|
26 |
|
17 |
|
29 |
|
46 |
|
24 |
Картка 2
Обчислити.
+ |
48 |
+ |
72 |
+ |
18 |
+ |
45 |
+ |
69 |
|
25 |
|
16 |
|
18 |
|
13 |
|
23 |
Картка 3
Розв’язати задачу.
УДіда Мороза було 58 подарунків. Він роздав дітям 43 подарунки,
арешту віддав дорослим. На скільки більше подарунків отримали діти, ніж дорослі?
Картка 4
Розв’язати задачу.
Сніговик масою 86 кг вирішив схуднути. Він постояв на сонці і втратив 24 кг. На скільки кілограмів маса сніговика більша від тієї, що він втратив?
3. Усні обчислення 1) —Нанебіз’явилисятемніхмари,інезабаромназемлюпішовсніг.
Сніжинки були чарівні. На кожній з них записані приклади. Обчисліть їх, будь ласка.
Конспекти уроків |
185 |
|
|
48 – 7 |
|
|
34 + 34 |
|
|
45 + 32 |
|
|
79 – 70 |
|
|
67 + 3 |
||||||||
|
|
|
61 – 50 |
|
|
56 – 43 |
|
|
|
56 – 5 |
|
|
26 + 4 |
|
|
|
||||
|
2) Розв’язати магічні трикутники. |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|||||||||
|
|
|
7 |
|
|
|
|
|
2 |
|
|
|
|
|
6 |
|
|
|
||
8 |
4 |
|
|
|
|
9 |
10 |
|
|
|
4 |
5 |
|
|||||||
|
|
|
20 |
|
|
|
|
|
15 |
|
|
|
|
|
12 |
|
|
|
||
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
6 |
|
9 |
|
4 |
|
8 |
|
3 |
|
2 |
|
9 |
|
1 |
|
|||
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
II. Робота над новим матеріалом
1. Пояснення нового матеріалу Дітипрацюютьугрупах.Опрацьовуютьматеріал№447.Забажанням
кожна група може пояснити розв’язання прикладів всьому класу.
2. Первинне закріплення Виконання завдання № 448 з коментуванням.
3. Виконання завдання № 449 Дваприкладирозв’язуютьбілядошкизкоментуванням,триприкла-
ди розв’язують самостійно.
4. Перевірка роботи Учитель на дошці записує числа. Діти повинні серед записаних чи-
сел знайти ті, які є відповідями прикладів.
47 |
42 |
58 |
35 |
76 |
57 |
186 |
математика. 2 клас. Розробки уроків |
|
|
5. Фізкультхвилинка
Всі хутесенько вставайте, До роботи приступайте. Є у нас важлива справа — Будемо робити вправи. Нумо ручки піднімайте, Хутко ними помахайте. За голівки закладіть, Голівками покрутіть. Поскачіть на лівій ніжці, А тепер — на правій. Зараз будемо робити Інші різні вправи.
III. Розвиток математичних умінь
1. Робота над задачами
1)Розв’язання задачі № 450 (1). На дошці скорочений запис задачі. Червоних — 63 к.
Зелених — ? к., на 17 к. менше від червоних Синіх — ? к., на 29 менше від зелених
— Чи можемо одразу відповісти на головне запитання задачі?
— Чому?
— Про що спочатку треба дізнатися?
— Яку треба виконати дію?
— Якою дією відповімо на головне запитання задачі? Після аналізу діти розв’язують задачу самостійно.
2)Робота в парах.
Діти складають подібну задачу.
3) Перевірка роботи.
Діти зачитують задачі, які склали, називають розв’язання до них.
IV. Підсумок уроку
V. Домашнє завдання
С. 80 № 451, № 452.
Урок 60
Тема.Короткаформапоясненняписьмовоговіднімання.Розв’язання простих і складених задач
Мета: ознайомити учнів з короткою формою пояснення письмового віднімання; вправляти учнів в перевірці розв’язання прикладів.
Обладнання: таблицяуснихобчислень,предметнімалюнки,схемазадачі, картки для індивідуальної роботи.
Конспекти уроків |
187 |
|
|
Хід уроку
I. Актуалізація знань учнів
1. Перевірка домашнього завдання 1) Прокоментувати розв’язання перших двох прикладів (№ 451).
2) Прочитати розв’язання задачі № 452.
2. Робота з індивідуальними картками
Картка 1
Обчислити.
– |
45 |
– |
67 |
– |
84 |
– |
64 |
– |
76 |
|
27 |
|
18 |
|
35 |
|
26 |
|
38 |
Картка 2
Обчислити.
– |
55 |
– |
43 |
– |
61 |
– |
74 |
– |
95 |
|
46 |
|
18 |
|
42 |
|
37 |
|
66 |
3. Усні обчислення
1) Гра «Кучугури».
— Цілу ніч на вулиці йшов сніг. Вранці можна було побачити великі кучугури снігу. Не можна було пройти.
Діти, давайте допоможемо розчистити сніг. Для цього вам потрібно розв’язати приклади.
|
45 – 5 |
|
|
77 – 56 |
50 + 24 |
63 – 22 |
66 – 45 |
38 + 41 |
17 + 23 |
50 – 20 |
7 + 8 |
21 + 9 |
188 |
математика. 2 клас. Розробки уроків |
|
|
2) «Розшифруй ім’я казкового героя».
— Для цього треба вставити букви згідно з відповідями у таблиці.
|
|
Б |
|
|
А |
|
|
Р |
|
76 – 43 |
|
98 – 37 |
|
59 – 16 |
|||
|
|
Ш |
|
|
Ч |
|
|
К |
|
89 – 49 |
|
66 – 25 |
|
48 – 14 |
|||
|
|
У |
|
|
А |
|
|
Е |
|
93 – 61 |
|
55 – 32 |
|
88 – 28 |
|||
41 |
60 |
33 |
32 |
43 |
61 |
40 |
34 |
22 |
II. Робота над новим матеріалом
1.Пояснення нового матеріалу за вправою № 453
2.Первинне закріплення
1)Пояснити розв’язання прикладу за таблицею.
–5546
2)Виконання завдання № 454.
Діти знаходять помилки, обчислюючи приклади, і записують у зошити правильно обчислені приклади.
3) Виконання завдання № 456.
3. Фізкультхвилинка
Встаньте, діти, усміхніться, Землі рідній уклоніться.
Ідо сонця дотягніться, Веретенцем покрутіться Раз — присядьте, Два — присядьте
Іза парти тихо сядьте.
III.Розвиток математичних умінь
1. Робота над задачами
1) Розв’язання задачі № 457.
Діти розв’язують задачу самостійно.
Конспекти уроків |
189 |
|
|
2)Перевірка роботи.
3)Розв’язання задачі № 457.
Учитель записує на дошці скорочений запис задачі. Було — 56 кн.
Видали — 37 кн.
Залишилося — ? кн. на ? кн. більше
Після аналізу діти розв’язують задачу самостійно. 4) Перевірка роботи.
2. Виконання завдання з логічним навантаженням № 458
—Чи можемо відразу дати відповідь на поставлене запитання?
—Чому?
—Про що треба дізнатися спочатку?
—Яку дію треба для цього виконати?
—Запишіть розв’язок за допомогою виразу.
(48 + 49) – 54
3. Завдання для допитливих
1)Є два замки і два ключі від них. Узяли ключ і спробували, чи підходить він до одного із замків. Чи досить однієї спроби, щоб визначити, від якого замка який ключ?
2)Є 3 замки і 3 ключі від них. Чи досить трьох перевірок, щоб дізнатися, від якого замка який ключ?
3)Скільки потрібно перевірок, щоб знайти відповідність між шістьма замками і шістьма ключами?
IV. Підсумок уроку
V. Домашнє завдання
С. 82 № 459, № 460.
Урок 61
Тема.Письмоведодаванняйвідніманнядвоцифровихчисел(закріплення).Складенізадачіназбільшенняйзменшеннясумидвохчиселна кілька одиниць. Знаходження значень виразів з буквеним компонентом
Мета: закріплювати в учнів уміння письмово додавати й віднімати двоцифрові числа; складати й розв’язувати задачі на дві дії.
Обладнання: таблицядляуснихобчислень,предметнімалюнки,карт ки для гри, сніжинки, білий аркуш.
Хід уроку
I. Актуалізація знань учнів
— Подивіться у вікно.
190 |
математика. 2 клас. Розробки уроків |
|
|
Прийшла до нас бабуся У білому кожусі. Поля причепурила,
Пухнастим снігом вкрила. Вгадайте: хто вона, Бабуся чепурна? (Зима)
—Які ознаки зими ви бачите?
—Зараз у нас буде зимовий математичний урок.
—Яке ваше улюблене свято буде незабаром? (Новий рік)
—Хто головні герої на цьому святі?
—У ці передноворічні дні в Діда Мороза дуже багато справ. Можливо, знадобиться йому і наша допомога.
Сьогоднінауроцімибудемододаватийвідніматидвоцифровічисла, розв’язувати задачі, і розгадаємо, що нам прислав Дід Мороз.
(На дошці — білий аркуш, що прикриває картинку. Аркуш розрізано на 10 частин.)
—За правильні відповіді збиратимете сніжинки.
1. Усна лічба
1) Учні записують відповіді.
•20 ялинок у лісі росли, В школу ялинку одну відвезли.
Скільки ялинок лишилося там? Добре подумаєш — скажеш це сам.
•Снігуроньказапакувала47подарунківдлямалят,залишилосяще 25. Скільки подарунків отримають малята від Снігуроньки?
•Знайдіть суму чисел 37 і 22, і ви дізнаєтесь, скільки ліхтариків на ялинці у Діда Мороза.
— Хто не помилився жодного разу, візьміть дві сніжинки. Дід Мороз дозволяє вам відкрити частинку № 1, бо ми добре виконали завдання.
2) Гра «Спустімося з гірки».
12 + 22
…+ 24
…+ 12
…– 60
…+ 54
…– 60
… + 8 … – 35
… – 20