Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:

plani-konspekti-z-matematik.

...pdf
Скачиваний:
65
Добавлен:
01.03.2016
Размер:
19.76 Mб
Скачать

Конспекти уроків

121

 

 

2.Робота з таблицею першої сотні Виконання завдання № 267.

Додаткове завдання

• Назвативсічисла,вякихчислоодиницьдорівнює5;числоодиниць дорівнює 3.

• Назвати попереднє і наступне число до чисел 25, 40, 90.

• Назвати всі числа, в яких кількість десятків дорівнює 2.

3.Первинне закріплення

Виконання завдання № 268 (усно).

II. Розвиток математичних умінь

1. Фізкультхвилинка

ВУХА Длявиконанняцієївправипотрібносістинакрайстільця.Засигналом

діти нахиляють голову до плечей, по черзі зліва направо і справа наліво. Нахили виконуються сильно і різко, так, щоб при кожному нахилі дістати вухом до плеча. Вправа виконується протягом 20 секунд.

У цій вправі розігріваються вуха, а через нервові закінчення у вушнихраковинахзбуджуєтьсяівесьорганізм.Крімтого,розробляєтьсярухливість шийних хребців.

2.Виконання завдання № 269 біля дошки з коментуванням

3.Робота над задачею № 270

Учитель на дошці чіпляє схему задачі. Діти самостійно виконують задачу.

4.Перевірка роботи

5.Задача з логічним навантаженням

Жук відбіг від нірки на 10 м, а потім пробіг у протилежному напрямку 20 м. На якій відстані від нірки опинився жук?

6. Завдання для допитливих Скільки трикутників у фігурі?

IV. Підсумок уроку

V. Домашнє завдання

С. 54, 55 № 271, 272.

122

математика. 2 клас. Розробки уроків

 

 

Урок 36

Тема. Письмова нумерація чисел. Записування чисел під диктовку. Пояснення поданого розв’язання задачі. Знаходження значень виразів та порівняння чисел

Мета: формувати в учнів уміння поновлювати деформований числовий ряд; продовжувати роботу щодо розвитку вмінь пояснювати розв’язання задачі; розвивати логічне мислення.

Обладнання: предметні малюнки, нумераційна таблиця, картки для самостійної роботи.

Хід уроку

I. Актуалізація знань учнів

1. Перевірка домашнього завдання 1-й учень зачитує результати виразів з дужками завдання № 271.

2-й учень зачитує результати виразів без дужок завдання № 271. 3-й учень пояснює розв’язання задачі № 272.

2. Усні обчислення

1) Робота з таблицею першої сотні.

Назвати всі числа, в яких 4 десятки.

Назвати число, в якому 10 десятків.

Назвати «сусідів» числа 45, 20, 90, 60.

2)Назвати числа, яких не вистачає у ряді: 33, …, …, 36, …, …, 39, …, 41.

3)У кожної пташки — картки з числами. Допоможіть розташувати їх за порядком.

 

 

 

 

 

 

 

70

76

73

79

78

74

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

77

79

71

 

75

72

 

 

 

 

 

 

25

20

30

29

21

23

 

 

 

 

53

55

60

56

52

54

26

22

24

27

 

28

 

 

 

 

57

59

 

51

58

61

4) Робота за таблицею розрядів.

Десятки Одиниці

Діти вставляють числа: 55, 73, 89, 23, 45, 59, 28.

Конспекти уроків

123

 

 

II. Розвиток математичних умінь

1.Фізкультхвилинка

2.Усне виконання завдання № 273

3.Запис чисел під диктовку

33, 49, 81, 100, 98, 42.

4.Самостійна робота Виконання завдання № 274.

5.Перевірка роботи

6.Робота над задачами

1) Розв’язання задачі № 275 Діти читають задачу. Роздивляються малюнок до задачі.

Учитель звертає увагу на слова «стільки ж».

Діти пояснюють, що знайшли першою дією. (Скільки залишилося по-

фарбувати.)

Другою дією знайшли довжину.

2) Задача з логічним навантаженням.

Порція овочевого салату з піцею коштує 10 гривень, а півпорції такого салату — 8 гривень. Скільки коштує піца?

7. Різнорівнева самостійна робота

1 рівень (сильніші діти)

Розв’язати задачу.

Від одного міста до іншого на пасажирському потягу треба проїхати

18 годин, а на швидкому — на 5 годин менше. За який час пройдуть цю відстань швидкий і пасажирський потяги разом?

№ 277

2 рівень

Розв’язати задачу.

Скласти задачу за коротким записом. III?8 }15

№ 276

3 рівень

Розв’язати задачу.

Зпершого куща зібрали 12 помідорів, а з другого — на 5 помідорів менше. Скільки помідорів зібрали з другого куща?

Розв’язати приклади.

9 + 4

11 – 2

3 + 8

13 – 5

5 + 4

7 + 2

124

математика. 2 клас. Розробки уроків

 

 

8. Гра «Запускаємо ракети» На дошці — малюнки трьох ракет. Змагаються діти трьох рядів. Тре-

ба з’єднати числа від більшого до меншого. Тоді ракета вважається запущеною.

 

 

 

 

 

 

 

15

22

61

54

86

25

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

1

8

34

37

 

91

 

 

 

 

 

44

35

77

 

12

33

99

 

 

 

 

 

11

66

55

67

81

32

23

45

71

21

42

 

 

 

 

 

 

41

69

 

99

11

34

III. Підсумок уроку

IV. Домашнє завдання

С. 56, № 278, № 279.

Урок 37

Тема. Читання, запис і порівняння чисел. Одноцифрові і двоцифрові числа. Число попереднє і наступне до даного. Додавання й віднімання одиниці

Мета: вправляти учнів у розв’язанні прикладів на додавання й віднімання одиниці; ознайомити з грошовою одиницею «гривня»; розвивати уміння складати й розв’язувати задачі.

Обладнання: картки для індивідуальної роботи, предметні малюнки, схеми задач, нумераційна таблиця.

Хід уроку

I. Актуалізація знань учнів

1. Індивідуальна робота за картками

Картка 1

1) Розв’язати приклади.

13

– 8 – 4

3 + 3 + 8

11

– (4 + 3)

16

– (7 + 2)

12

– (9 – 7)

14

– (10 – 3)

Конспекти уроків

 

125

 

 

 

2) Порівняти.

 

 

3

+ 4 __ 8

2 + 9 __ 10

6

__ 13 – 5

9 __ 12 – 3

Картка 2

 

 

1) Розв’язати приклади.

 

 

2

+ 5 + 8

12

– (7 – 4)

13 – (9 + 1)

11

– 5 – 4

6

+ (8 + 2)

15

– (3 + 6)

2) Записати «сусідів» кожного числа.

50 , 69 , 99 .

2. Усна лічба

1)• Полічити від 50 до 70, від 67 до 55.

Назвати «сусідів» чисел 45, 57, 32, 78, 74.

Назвати числа, в яких 4 дес. 8 од.; 2 дес. 7 од.; 8 дес. 1 од.; 3 дес.

Скільки десятків і одиниць в числах 44, 71, 98, 100, 35?

2)Гра «Алгоритм».

Вхід

13

–(3+6)

 

 

 

 

+5

–7

+6

–7

?

 

+10

–4

+5

–10

3)Виконання завдання № 281.

4)Виконання завдання № 287.

5)Виконання завдання № 284

6)Перевірка роботи за картками.

3. Фізкультхвилинка

АВСТРАЛІЙСЬКИЙ ДОЩ Усі стають у коло. Ведучий показує рух, усі повторюють його, посту-

пово приєднуючись одне до одного.

— Чи знаєте ви, який австралійський дощ? Піднімається вітер. (Потираємо руки.)

Падають перші краплини дощу. (Клацаємо пальцями.) Почалася справжня злива. (Плескаємо долонями по стегнах.)

126

математика. 2 клас. Розробки уроків

 

 

Злива перетворилась на бурю. (Тупцюємо.)

Ось буря стихає. (Плескаємо долонями по грудях.) Стихає злива. (Плескаємо долонями по стегнах.)

Закінчується дощ, падають останні краплі. (Клацаємо пальцями.) Шумить тільки вітер. (Потираємо долонями.)

Австралійський дощ скінчився. Сонце! (Усі разом піднімають руки вгору.)

II. Робота над новим матеріалом

1. Завдання Буратіно

— До нас у гості завітав Буратіно. Він приніс конверт із завданням. Буратіно пропонує нам розглянути ряд чисел і подумати, за якими ознаками ці числа можна розділити на дві групи.

55

6

1

51

5

4

46

76

8

23

13

Діти доходять висновку, що в першу групу можна помістити числа, які складаються з однієї цифри, а в іншу групу можна помістити числа, які складаються з двох цифр.

Учитель підбиває підсумок.

—Числа,якіскладаютьсязоднієїцифри,називаютьсяодноцифрови- ми, а числа, які складаються з двох цифр, називаються двоцифровими.

2. Первинне закріплення

1)Виконання завдання № 282, 283.

2)Виконання завдання № 280.

3)Виконання завдання № 284 (письмово).

4)Перевірка роботи.

3. Розв’язання прикладів з коментуванням (№ 285)

Діти пояснюють, що, додаючи 1 до будь-якого числа, отримуємо наступне при лічбі число. Віднімаючи 1 від будь-якого числа, отримуємо попереднє до даного число.

Конспекти уроків

127

 

 

III. Розвиток математичних умінь

1. Робота над задачами (№ 286)

1)Діти самостійно складають задачі про літачка і коника. Літак — 8 грн Коник — ?, на 4 грн дешевший

2)Діти складають задачу про коника і корабель. Корабель — 9 грн Коник — ?, на 4 грн дешевший

— Змініть питання так, щоб задача розв’язувалася двома діями. Корабель — 9 грн Коник — ?, на 4 грн дешевший

3) Корабель — 9 грн Лялька — ?, на 4 к. дешевша

Учитель звертає увагу дітей на те, що зустрілися різні грошові одиниці (гривні і копійки). Пояснює, що 1 грн = 100 копійкам.

Щоб визначити ціну ляльки, потрібно від 9 грн – 1 грн = 8 грн.

1грнперетворимонакопійки=100копійок.100копійок—це10 монет по 10 копійок. Візьмемо 1 монету вартістю 10 к., віднімемо 4 к., буде 6 к.

Залишилося 9 монет по 10 копійок, тобто 9 дес. та 6 к., це становить 96 к. А ще в нас було 8 грн. Виходить, що вартість ляльки — 8 грн 96 к.

2. Гра «Магазин»

— Нас запрошує продавець Жабеня в магазин м’яких іграшок.

В учнів — гроші: 1 грн, 2 грн, 5 грн, 10 грн. Учні вибирають «товар», розраховуються з продавцем «грошима». Якщо вартість грошей більша, то говорять, скільки продавець повинен дати здачі.

IV. Підсумок уроку

V. Домашнє завдання

С. 57 № 288, № 289.

Урок 38

Тема. Випадки додавання й віднімання, пов’язані з нумерацією чисел. Вправляння у роботі з лінійкою. Елементи трикутника. Творча робота над задачею

Мета: вправляти учнів у знаходженні значень виразів; розвивати вміння творчо працювати над задачею; розвивати логічне мислення, кмітливість.

Обладнання: картки для індивідуальної роботи, схеми задач, предметні малюнки.

128

математика. 2 клас. Розробки уроків

 

 

Хід уроку

 

I. Актуалізація знань учнів

1. Перевірка домашнього завдання

1) № 288.

— Зачитайте вирази, в яких ви поставили знак «менше».

— Зачитайте вирази, в яких поставили знак «більше».

— Чи довелось вам використати знак «дорівнює»?

2) № 289.

Один учень зачитує питання, яке додав до задачі, а інший учень зачитує розв’язання задачі.

Змініть питання, щоб задача розв’язувалася дією додавання.

2. Індивідуальна робота з картками

Картка 1

1) Розв’язати приклади.

45 + 1

62 – 1

18 + 1

40 – 1

53 + 1

76 – 1

2) Скласти задачу за коротким записом і розв’язати її. III75 }5

Картка 2

1) Розв’язати приклади.

33 – 1

66 – 1

48 + 1

79 + 1

27 + 1

64 + 1

2) Розв’язати задачу за скороченим записом. I. — 5 грн.

II. — ? грн, на 8 грн більше

3. Усна лічба 1) Гра «Допоможи дракончикові розв’язати приклади»

 

 

15 – 8

 

 

35 + 1

44 – 1

 

 

18 – 9

13 – 10

10 + 7

16 – 7

72 + 1

63 – 1

65 + 0

Конспекти уроків

129

 

 

2) Назви «сусідів».

56 , 21 , 99 , 40 . 3) Яких чисел не вистачає?

80 82 83 85 88 90

4. Перевірка роботи за картками

II. Вивчення нового матеріалу

1. Підготовча робота Розв’язати приклади.

10 + 3

15 – 5

17 – 10

10 + 7

13 – 3

12 – 10

2. Пояснення нового матеріалу

—Колимизвамирозв’язувалиприклад10+3,томіркувалитак:10 — це 1 дес., 1 дес. та 3 од. становлять 13.

Розв’яжемо приклад 20 + 4.

— Скільки десятків у числі 20? (2 десятки)

20 = 2 дес., отже, 2 дес. і 4 од. — це 24, 20 + 4 = 24.

— Розглянемо приклад 24 – 20.

Якщовід24віднімемо20,тоотримаємо4,бо24без20(тобтобез2 десятків) — це 4 одиниці або просто 4.

3.

Первинне закріплення

 

 

30

+ 2

20

+ 8

57

– 7

40

+ 2

76

– 70

65

– 60

4.

Фізкультхвилинка

 

 

III. Розвиток математичних умінь

1. Робота з геометричним матеріалом Діти розглядають кути у № 297. Оперують поняттями: вершина, сто-

рона.

— Як називається багатокутник, в якому 5 сторін? 6 сторін? Діти креслять кути в зошитах. Позначають вершини кутів.

2.Креслення відрізків Виконання завдання 296.

— Накреслити відрізок, довжина якого на 8 см менша за перший.

3.Робота над задачами

1) Розв’язання задачі № 290.

130

математика. 2 клас. Розробки уроків

 

 

На дошці — скорочений запис задачі. Було — 10 н. і 3 н.

Подарував — 3 н. Залишилось — ? н.

Після аналізу діти записують задачу самостійно.

— Як по-іншому можна розв’язати цю задачу? 10 – 3 + 3 10 + (3 – 3)

2) Творча робота над задачею № 293.

Учні уважно читають задачу. Роздивляються записані вирази, пояснюють, про що можна дізнатися, обчисливши кожний з виразів.

3) Розв’язання задачі № 294 самостійно. На дошці скорочений запис задачі.

Білої — 4 м

}

 

Червоної — 5 м

?

Синьої — 3 м

 

4) Задача з логічним навантаженням.

Посадили 7 берізок, між ними поставили по лавочці. Скільки було лавочок?

4.Самостійна робота № 291, № 292.

5.Перевірка роботи

6.Скільки трикутників у фігурі?

IV. Підсумок уроку

V. Домашнє завдання

С. 58 № 298, № 299.

Урок 39

Тема.Закріпленнявипадківдодаванняйвіднімання,пов’язанихзнумерацією чисел. Прямий кут. Задачі на знаходження третього доданка Мета: формуватипоняттяпрямийкут;розвивативміннярозв’язувати задачу на знаходження третього доданка; виховувати уважність, розви-

вати логічне мислення.

Обладнання: геометричні фігури, аркуші паперу, схеми задач, таблиця усних обчислень.

Соседние файлы в предмете [НЕСОРТИРОВАННОЕ]