Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:

plani-konspekti-z-matematik.

...pdf
Скачиваний:
65
Добавлен:
01.03.2016
Размер:
19.76 Mб
Скачать

Конспекти уроків

 

 

171

 

 

 

 

Лінійка — 42 к.

}

 

 

Зошит — 30 к.

92 к.

 

Гумка — ?

 

 

2) Обчислити.

 

 

 

45 + 43

 

78

– (21 + 43)

28 – 14

 

40

+ 23 + 12

67 – 45

 

4 + 34 + 20

11 + 70

 

55

– 50 + 32

2.Перевірка роботи

3.Фізкультхвилинка

4.Розв’язання задачі № 411

На дошці — скорочений запис задачі.

Купейних — 12 в.

17 в.

на ? більше

Плацкартних — ? в. }

 

 

Що треба знайти спочатку?

Яку треба виконати дію?

Як відповісти на головне запитання задачі?

Після аналізу діти записують розв’язання задачі самостійно. 5. Взаємоперевірка роботи

6. Цікаві задачі

• Увовка42зуби,уведмедя—стількиж,авїжачка—на6зубівменше, ніж у лисиці. Скільки зубів у їжачка, якщо у лисиці їх стільки ж, як у ведмедя?

• Бегемот з’їдає за добу 40 кг трави, а корова може з’їсти стільки трави, скільки два бегемоти. Скільки трави за добу з’їдає корова?

7. Гра-естафета Беруть участь діти трьох рядів.

69 – 11 =

76 – 23 =

95 – 40 =

– 14 =

– 12 =

– 12 =

– 40

=

– 10

=

– 21

=

+ 5

=

– 21

=

– 30

=

+ 7

=

– 8

=

– 11

=

+ 4

=

+ 9

=

– 6

=

172

 

 

 

математика. 2 клас. Розробки уроків

 

 

 

 

 

+ 56 =

+ 9

=

+ 42

=

– 24

=

– 6

=

+ 12

=

– 2

=

+ 32

=

– 9

=

– 30

=

+ 20

=

– 50

=

III. Підсумок уроку

IV. Домашнє завдання

С. 75 № 412, № 413.

Урок 55

Тема. Задачі на знаходження невідомого від’ємника Мета: продовжувати розвивати в учнів уміння розв’язувати зада-

чі на знаходження невідомого від’ємника; розвивати логічне мислення, удосконалювати обчислювальні навички.

Обладнання: таблиця усних обчислень, схеми задач, предметні малюнки, картки для індивідуальної роботи.

Хід уроку

I. Актуалізація знань учнів

1. Перевірка домашнього завдання

1)Назвати, чому дорівнює периметр квадрата зі стороною 2 см.

2)Зачитати розв’язання задачі № 413.

— Як розв’язати задачу за допомогою виразу?

2. Робота з індивідуальними картками.

Картка 1

Розв’язати задачу.

В одному кошику було 42 яйця, а в другому — на 10 яєць більше. Скільки яєць було у двох кошиках разом?

Картка 2

Розв’язати задачу.

На будівництві працюють три бригади, разом 100 робітників. В однійбригаді30робітників,вдругій40.Скількиробітниківпрацюєвтретій бригаді?

Конспекти уроків

173

 

 

Картка 3

Розв’язати задачу.

Від трьох корів за день надоїли 78 літрів молока. Від однієї корови надоїли 30 літрів, від другої — 22 літри. Скільки літрів молока надоїли від третьої корови?

3. Завдання для решти дітей

1)Побудувати квадрат зі стороною 4 см. Знайти його периметр.

2)Обчислити.

45 + а, якщо а = 33, 24, 4, 12, 50.

4. Усні обчислення

1) Поєднати приклад з відповіддю.

48 + 20 11 + 17 96 – 30 54 – 43 78 – 54 17 + 3

11 68 24 20 28 66

3. Гра «Знайди помилку» Незнайко хвалився перед друзями, що він добре вміє розв’язувати

приклади.

Перевірте, чи правильно він виконав завдання.

37

+ 22 = 59

76

– 34

= 23

24

+ 5 = 28

90

– 40

= 50

59

– 46 = 68

64

+ 20

=81

18

– 15 = 13

32 + 47 = 79

II. Робота над новим матеріалом

1. Розв’язування задачі № 414

Скільки було сантиметрів?

Обведіть у зошитах стільки клітинок, скільки було сантиметрів.

Скільки залишилось?

Зафарбуйте стільки клітинок, скільки залишилось.

Скільки незафарбованих клітинок?

Отже, скільки сантиметрів відрізали?

Яку дію треба виконати, щоб дізнатися, скільки сантиметрів від­ різали?

Діти записують розв’язання задачі самостійно.

2. Первинне закріплення Виконання завдання № 415 (самостійно).

3. Перевірка роботи

174

математика. 2 клас. Розробки уроків

 

 

4.Усне розв’язання завдань № 419, 420

5.Робота над задачею № 417

На дошці — скорочений запис задачі. Було — ?

Дали — 25 к. і 2 к. Стало — 49 к.

Про що дізнаємося спочатку?

Яку треба виконати дію?

Якою дією будемо відповідати на головне запитання задачі? Після аналізу діти розв’язують задачу самостійно.

6.Самостійна робота

1 варіант

Приклади № 418 (верхній рядок).

Задача. Було — 13 Поїхало — ?

Залишилося — 7

2 варіант

Приклади № 418 (нижній рядок).

Задача. Було — 22 З’їли — ?

Залишилось — 10

7.Перевірка роботи

8.Робота над завданнями з логічним навантаженням Виконання завдань № 421, № 422.

9.Усне виконання завдання № 416

III. Підсумок уроку

IV. Домашнє завдання

С. 76 № 423, № 424.

Урок 56

Тема. Письмове додавання двоцифрових чисел. Творча робота над задачею

Мета: ознайомити учнів із алгоритмом письмового додавання; розвивати творчість у роботі над задачею.

Обладнання: нумераційна таблиця, таблиця пояснення письмового додавання двоцифрових чисел; предметні малюнки, карта, елементи рукавички, степлер.

Конспекти уроків

175

 

 

Хід уроку

I. Психологічний тренінг. Актуалізація знань учнів

Театральна розминка

Уявімо собі, що ми живемо у місті Чисел. У ньому є багато серйозного, цікавого, веселого. Дещо може здаватися вам дуже простим. Але іноді на вас чекатимуть труднощі. Чи впораємося? Гадаю, якщо ми будемо уважно одне одного слухати та правильно відповідати, то все у нас вийде.

Ви бачите, що кожна дорога, стежка веде до чийогось житла. Оберіть свою дорогу. (Діти обирають, показують.)

Язадоволена,щовивибралинекоротенькідороги-провулки,а дов- гу дорогу з багатьма завданнями. Бо короткий шлях може і лінивий про­ йти, а ви працелюбні і підтверджуєте це!

Щоб знайти, який дім, замок чи фортеця стоїть у кінці цієї дороги, нам треба побувати на вулиці Обчислень.

Гра «Розшифруй слово»

Біля дошки учні розшифровують слово, закодоване прикладами, до яких дані три відповіді, одна з них — правильна. Якщо правильно розв’язати приклади, відкривається буква зі слова «рукавичка».

 

 

 

14 + 6

 

 

 

 

28 – 10

 

62 + 14

 

 

 

80 – 30

 

 

48 – 16

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

18

 

20

 

21

 

10

 

23

 

18

 

70

 

76

80

 

50

 

40

 

30

 

31

 

32

33

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

14 + 84

 

 

 

76 – 26

 

 

74 – 52

 

30

+ 40

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

98

 

87

 

90

 

52

 

50

 

51

 

16

 

20

 

22

 

70

 

60

 

80

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

20

 

 

18

 

 

 

 

76

 

 

 

 

50

 

 

 

 

32

 

 

98

 

 

50

 

 

20

 

70

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Р

 

 

У

 

 

 

К

 

 

 

А

 

 

 

В

 

 

 

И

 

 

 

 

Ч

 

 

 

 

К

 

 

А

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

То як називається казка? Ви пам’ятаєте, як вона починається? А її героїв пам’ятаєте? Хто назве їх?

Як було б добре зустрітися з ними на уроці! Чи не так?

Раптомвонинезможутьпотрапитидорукавички?Дорогажзаплутана!Вихотілибдопомогтиїм?Хайнашебажанняздійсниться!Щобна дорозі з’явилася Мишка-шкряботушка, нам треба налаштуватися на роботу з числами. А для цього вирушимо на вулицю Рахівників.

Усна лічба

Героям нашим допоможіть. Ви лічіть, та не спішіть. Щоб помилок уникнути І Мишку до нас покликати!

176

математика. 2 клас. Розробки уроків

 

 

Зграя із 7 дельфінів пропливла 14 км. Скільки проплив кожен дельфін?

Упортприпливли3судна,аназустрічїм—5катерів.Скількисуденпри­ було в порт?

Білосніжка і сім гномів чекали прибуття пароплава 8 год. Скільки годин чекав пароплава кожен з них?

А ось і наша гостя! Побудь з нами, доки підійдуть твої друзі-сусі- ди! Ні, вона хоче першою поселитися у рукавичці! Допоможемо їй! Для цього треба попрацювати з десятками і одиницями. Вони чекають на нас

упровулку Одинично-Десятковому.

Вірші-загадки

В ліс наш зайчик пострибав, В кошик яблук назбирав.

5 десятків та ще й 5 — Скільки яблук? Як сказати? (55)

Дивне є у нас число — Вміщує 10 десятків воно. Слід подумати і сказати, Як число це нам назвати. (100)

Молодці! Допомогли Мишці!

А хто це стрибає до нас? Та це ж Жабка-скрекотушка! Вона просить допомогти їй дістатися до рукавички!

Порівняйте

14

+ 12 __ 26

50 __ 30 + 15

38

– 7 __ 30

95 – 45 __ 40

— Ось і Жабку-скрекотушку поселили в рукавичку. Саме час розглянути новий матеріал. Допомагаючи нашим друзям, ми і самі підготувалися до того, щоб краще сприйняти нове.

II. Робота над новим матеріалом

— Вирушаємо на площу Новинка. Там нас чекає новий матеріал. 1. Підготовча робота.

Виконання завдання № 425.

Дітичитаютьвисновок,щодвозначнічисламожнадодаватив стовп­ чик. Таке додавання називається письмовим.

2. Пояснення нового матеріалу.

Без нумераційної таблиці приклад на додавання можна записати так.

+3627

63

Конспекти уроків

177

 

 

Дітичитаютьпоясненняв№426,працюютьупарах.Потімодиніз учнів пояснює додавання класу.

— А хто це підглядає за нами? Зайчик! Дивіться, зайчик стрибнув до рукавички та й зупинився. Це означає, що він не все зрозумів. Пояснімо йому ще раз.

3. Первинне закріплення Коментоване виконання завдання з підручника (№ 427). Опрацювання правила.

— Зайчик стрибнув у рукавичку!

Стали вони жити у трьох і передали нам конверт з прикладами.

Письмове розв’язання прикладів

43 + 38

36 + 35

67 + 24

75 + 17

III. Розвиток математичних умінь

1. Вулиця Закріпинка 1) — А тепер покажімо нашим друзям, як гарно ми засвоїли нове.

Номер у книзі ви знайдіть І задачу розв’яжіть. Настав час показати,

Як вміємо творчо працювати!

Діти виконують № 428.

Додають до умови задачі запитання і розв’язують задачу самостійно.

Увесь цей час за нами підглядала Лисичка. Вона дуже задоволена

істрибнула до рукавички.

2. Розв’язання задачі

— Вовк приніс нам задачу і теж просить допомогти її розв’язати. На дошці — скорочений запис задачі. Діти складають задачу і само-

стійно розв’язують її.

Хек — 12 кг }? Сом — ? кг, на 39 кг більше

Ось і Вовк помістився в рукавичці.

А хто там ще ломиться у двері? Кабан-іклан! Це він почув пісні з рукавички і теж захотів там жити.

Він пропонує нам таке завдання.

Перевірити розв’язання письмово.

34 + 37 = 71

65 + 28 = 83

178

математика. 2 клас. Розробки уроків

 

 

Інсценування епізоду казки

Ліз Кабан до рукавички, та не заліз — розповзлася вона. (Учитель показує елементи рукавички.)

Щоб нову рукавичку пошити, треба розв’язати приклади на її час- тинах-викрійках.

Частини скріплюються степлером, коли приклади, подані на них, розв’язуються правильно.

IV. Підсумок уроку

V. Домашнє завдання

С. 78 № 429, № 430.

Урок 57

Тема.Письмоведодаваннядвоцифровихчисел.Задачіназнаходження третього доданка. Творча робота над задачею

Мета: вправляти учнів у письмовому додаванні двоцифрових чисел; удосконалювативміннярозв’язуватизадачіназнаходженнятретього­ доданка.

Обладнання: таблиця усних обчислень, схеми задач, картки для індивідуальної роботи, предметні малюнки.

Хід уроку

I. Актуалізація знань учнів

1. Перевірка домашнього завдання

1) Прочитати відповідь до задачі № 429.

2) Пояснити відповіді до перших двох прикладів № 430.

2. Робота з індивідуальними картками

Картка 1

Обчислити.

+

46

+

73

+

25

+

18

 

29

 

19

 

47

 

54

Картка 2

Обчислити.

+

37

+

58

+

18

+

63

42

36

25

19

 

 

 

 

 

 

 

 

Конспекти уроків

179

 

 

3. Усні обчислення

1) У порожній квадратик вставити необхідну картинку.

2) Гра «Нагодуй мавпенят бананами».

78 – 25

57 – 50

51 + 49

39 – 25

72 + 8

63 – 3

II. Розвиток математичних умінь

1.Виконання завдання № 431(з коментуванням)

2.Виконання завдання № 432

Самостійна робота.

3. Перевірка роботи Учитель записує на дошці числа. Учням треба із пропонованих чисел

обрати ті, які є відповідями до прикладів.

77

25

41

70

35

11

95

49

82

4. Творча робота над задачею № 433 Після вивчення умови задачі учні пояснюють, про що можна дізна-

тися, якщо знайти значення поданих виразів.

180

математика. 2 клас. Розробки уроків

 

 

5. Фізкультхвилинка

Розкинули рученята, Мовби крильця пташенята. Раз, два, три, чотири — Гарно вправу всі зробили. Раз — присіли, Хутко встали

Ібадьорішими стали.

6.Самостійне виконання завдання № 435

7.Перевірка роботи

8.Виконання завдання № 434

9.Розв’язування задачі з логічним навантаженням (№ 436)

Робота в групах

Кожна група розв’язує задачу. Група, яка розв’язала задачу першою,

презентує свою роботу. Якщо задача виконана неправильно, слово надається іншій групі.

10. Хто в якому будиночку мешкає?

5

8

11

48 – 40

21 – 10

14 – 9

III. Підсумок уроку

IV. Домашнє завдання

С. 79 № 437, № 438.

Соседние файлы в предмете [НЕСОРТИРОВАННОЕ]