Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:

plani-konspekti-z-matematik.

...pdf
Скачиваний:
65
Добавлен:
01.03.2016
Размер:
19.76 Mб
Скачать

Конспекти уроків

201

 

 

Урок 66

Тема.Додаваннявиду38+4.Творчароботанадзадачею.Розв’язання задачі двома способами

Мета: опрацювати прийом додавання одноцифрового числа до двоцифровогозпереходомчерездесяток;розвивативмінняучніврозв’язувати задачі двома способами.

Обладнання: таблицяуснихобчислень,карткидляіндивідуальноїроботи, таблиця-схема, скорочений запис задачі, предметні малюнки.

Хід уроку

I. Актуалізація знань учнів

1. Перевірка домашнього завдання 1) Один учень зачитує отримані результати при додаванні числа 12

(№ 494).

2) Другий учень зачитує відповіді на віднімання № 494.

3) Зачитати розв’язання задачі № 493 за допомогою виразу.

2. Робота з індивідуальними картками

 

 

 

Картка 1

 

 

 

 

Обчислити.

 

 

 

 

56

+ 7

80

– (48

+ 12)

45

+ 39

35

+ (67

– 49)

56

+ 3

18

+ 13 + 23

11 + 17

34

+ 27

+ 9

Картка 2

 

 

 

 

Обчислити.

 

 

 

 

55

+ 28

60

+ 34

+ 16

46

+ 23

75

– 35

– 5

56

– 43

29

+ (17

– 9)

78

– 49

94

– 33

– 21

3. Усні обчислення

1)Виконання завдання № 495.

2)Заповнити таблицю.

а

29

45

18

61

80

67

54

а + 13

202 математика. 2 клас. Розробки уроків

3) Розв’язати приклади і вставити в квадрати числа.

 

– 12

 

+ 2

 

 

 

– 27

 

+ 3

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

60

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

+ 40

 

 

 

 

 

 

 

 

 

+ 4

 

 

 

 

 

 

 

 

 

+ 9

 

 

 

– 19

 

 

 

 

 

 

II. Робота над новим матеріалом

1. Підготовча робота

1) Виконати за зразком.

62 = 60 + 2

 

48 =

+

91 =

+

2) Розв’язати приклади.

 

 

 

6 + 8

4 + 7

9 + 5

8 + 8

4 + 8

5 + 6

2. Пояснення нового матеріалу

— Нам треба обчислити приклад 48 + 9.

У другому доданку немає десятків. Спочатку ми додамо одиниці. 8 + 9 = 17 Потім до 40 додамо 17, буде 57.

Отже:

48 + 9 =

8 + 9 = 17

40 + 17 = 57

3. Первинне закріплення

1)Виконання завдання № 496.

2)Виконання завдання № 497.

3)Виконання завдання № 498.

4. Самостійне розв’язання прикладів

23 + 9

43 + 8

67 + 4

27 + 6

89 + 5

15 + 8

III. Розвиток математичних умінь

1.Виконання завдання № 500 (ланцюжком)

2.Розв’язання задачі № 499 (самостійно)

Конспекти уроків

203

 

 

3. Розв’язання задачі № 501 На дошці — скорочений запис задачі. Їхало — 20 п.

Зайшли — 6 п. і 7 п. Стало — ? п.

Після аналізу діти самостійно розв’язують задачу двома способами.

Назвати вираз, який є розв’язком задачі. 20 + (6 + 7)

Назвати інший спосіб розв’язання задачі. 20 + 6 + 7.

4. Завдання для допитливих

«Хитрий квадратик»

Розставити у порожніх клітинках відповідні знаки у певній логічній послідовності.

IV. Підсумок уроку

V. Домашнє завдання

С. 88 № 502, № 503.

Урок 67

Тема. Додавання виду 76 + 4. Задачі на дві дії Мета: пояснити учням особливий випадок додавання; опрацювати

прийоми перевірки розв’язання прикладів на додавання.

Обладнання: таблиці для усних обчислень, предметні малюнки, таблиця для пояснення нового матеріалу, скорочений запис задачі.

Хід уроку

I. Актуалізація знань учнів

1. Перевірка домашнього завдання 1) Зачитати результати прикладів № 502 від найбільшого до наймен-

шого.

204

математика. 2 клас. Розробки уроків

 

 

2)Один учень пояснює розв’язання задачі № 503 (1).

3)Другий учень складає і розв’язує подібну задачу.

2.

Завдання для опитування

1) Перше число 15, друге — 8, третє — на 29 більше, ніж сума перших

двох чисел. Знайти третє число.

2) Усно пояснити, як обчислити приклад 45 + 7.

3.

Усні обчислення

1) Числові ребуси.

Розшифрувати приклади, записані за допомогою букв (однаковими буквами позначаються однакові цифри).

ух + ух = ха ух – ух = а ух – х = уа

Відповідь:

25 + 25 = 50

25 – 25 = 0

25 – 5 = 20

2)З’єднайте стрілочкою кожен приклад з його відповіддю в цьому

жстовпчику.

28 + 5 =

78

85 + 6 =

32

71 + 7 =

91

48 + 7 =

55

53 + 9 =

33

37 + 9 =

94

89 + 2 =

62

24 + 8 =

46

3) Скласти приклади з переходом через десяток за даними відповідями.

 

 

+ = 53

 

 

+ = 54

 

 

+ = 45

 

 

 

 

 

 

 

 

 

II. Робота над новим матеріалом

1. Пояснення

— Потрібно обчислити приклад 46 + 4. У другому доданку немає десятків. Додамо до 6 одиниць 4 одиниці, буде 10. Потім до 40 додамо 10, буде 50.

46 + 4 =

6 + 4 = 10

40 + 10 = 50

Конспекти уроків

205

 

 

2. Первинне закріплення

1)Виконання завдання № 504.

2)Виконання завдання № 505.

3)Виконання завдання № 506.

3. Самостійна робота (№ 508)

1 варіант розв’язує верхній рядок;

2 варіант розв’язує нижній рядок.

4. Перевірка роботи

III. Розвиток математичних умінь

1.Розв’язання задачі № 507 (самостійно)

2.Перевірка роботи

3.Фізкультхвилинка

4.Розв’язання задачі

За котом Леопольдом ганялося 27 сірих мишей, 6 білих, рудих стільки, скільки білих і сірих разом. Скільки мишей ганялося за котом Леопольдом?

На дошці — скорочений запис задачі.

Сірих — 27 м

}

}

 

Білих — 6 м

? м

Гумка — ?

 

 

 

Про що дізнаємося спочатку?

Яку дію треба виконати?

Якою дією відповісти на головне запитання задачі?

Треба нам знову додавати всі числа?

Чому?

Що треба додати?

Після аналізу діти записують задачу самостійно.

4. Виконання завдання № 509 Один неслухняний котик постирав у прикладах дужки, і тепер вони

обчислені неправильно. Подивіться на приклади і скажіть, які з них обчислені правильно, а які — ні. Поставте дужки так, щоб відповіді були правильними.

Діти виконують це завдання колективно.

IV. Підсумок уроку

V. Домашнє завдання

С. 89 № 510, № 511.

206

математика. 2 клас. Розробки уроків

 

 

Урок 68

Тема. Додавання виду 38 + 52. Задачі на зустрічний рух Мета: опрацювати з учнями випадок додавання двоцифрових чи-

сел, коли сума одиниць доданків дорівнює десяти; ознайомити з поняттям «зустрічний рух».

Обладнання: предметні малюнки, таблиця усних обчислень, картки для індивідуальної роботи.

Хід уроку

I. Актуалізація знань учнів

1. Перевірка домашнього завдання 1) Зачитати відповідь прикладу на дві дії (№ 511).

2) Один учень записує на дошці скорочений запис до задачі № 510. 3) Другий учень зачитує розв’язання задачі.

2. Робота з індивідуальними картками

 

Картка 1

 

 

Обчислити.

 

 

34 + 6

45

– 23

28 + 2

19

+ 34

35 + 8

67

+ 3

46 + 7

51

– 30

Картка 2

 

 

Обчислити.

 

 

77 + 3

40

+ 45

55 + 5

11 + 60

29 + 1

78

– 35

36 + 8

89

– 46

Картка 3

 

 

Обчислити.

 

 

56 + 4

45

+ (34 + 6)

78 + 2

23

+ (12 + 8)

79 + 7

70

– (57 + 3)

23 + 7

28

+ 56 – 11

3. Усні обчислення

1)Виконання завдання № 512.

2)Збери розсипане намисто, для цього встав у порожні кружечки доданки.

5

+

=

41

2

+

=

61

9

+

=

43

4

+

=

83

Конспекти уроків

207

 

 

3) Гра «Допоможи дітлахам».

— Снігова королева хоче викрасти маленьких дітей і забрати їх у своє королівство.Допоможіть,будьласка,зруйнуватипланиСніговоїкоролеви. Для цього вам необхідно правильно обчислити приклади.

76 + 4

38 + 24

52 + 8

11 + 19

36 + 36

32 + 8

59 – 40

17 + 12

59 – 35

II. Робота над новим матеріалом

1. Пояснення Виконання завдання № 514.

Діти працюють у парах. Розбирають приклад на додавання. За бажанням один учень виходить до дошки і пояснює іншим учням приклад на додавання.

Приклад: 45 + 35.

2. Первинне закріплення

1)Виконання завдання № 515.

2)Розв’язання прикладів з коментуванням біля дошки.

34 + 46

87 + 13

38 + 22

12 + 48

3. Самостійна робота Розв’язання прикладів № 513.

4.Перевірка роботи

5.Фізкультхвилинка

III. Розвиток математичних умінь

1. Робота над задачами

1) Розв’язання задачі № 516.

Учні виконують задачу самостійно.

2)Перевірка роботи.

3)Виконання завдання № 517.

На дошці — скорочений запис задачі.

I — 25 г. }

II — 25 г. III — ?

Діти розв’язують задачу самостійно.

208

математика. 2 клас. Розробки уроків

 

 

4)Перевірка роботи.

5)Розв’язання задачі на зустрічний рух.

Двоє мурах стоять на відстані 80 кроків одне від одного. Яка відстань буде між ними, якщо кожна зробить назустріч іншій 25 кроків?

Учитель на дошці робить рисунок-схему.

?

80

Чи можна одразу дати відповідь на запитання задачі? Чому?

Про що дізнаємося спочатку? Якою дією?

Чому?

Про що дізнаємося потім? Якою дією? Чому?

Яку дамо відповідь на запитання задачі?

2.Самостійна робота Виконання завдання № 518.

3.Перевірка роботи

IV. Підсумок уроку

V. Домашнє завдання

С. 90 № 519, № 520.

Урок 69

Тема. Усне віднімання виду 40 – 8. Вправи та задачі на закріплення прийому віднімання

Мета: ознайомитиучнівзприйомомвідніманняодноцифровогочисла від круглого двоцифрового; розвивати вміння виконувати віднімання за допомогою числової шкали.

Обладнання: предметні малюнки, таблиці усних обчислень, картки для індивідуальної роботи.

Конспекти уроків

209

 

 

Хід уроку

I. Актуалізація знань учнів

1. Перевірка домашнього завдання 1) Із завдання № 520 учні зачитують приклади з відповіддю, мен-

шою за 40.

2) Назвати відстань між звірятами із задачі № 519.

2. Робота з індивідуальними картками

Картка 1

Обчислити.

37

+ 3

49

+ 1

45

+ 8

58

– 36

34

+ 26

19

+ 19

15

+ 55

66

+ 20

Картка 2

 

 

Обчислити.

 

 

76

+ 24

56

+ 14

14

+ 56

67

+ 23

22

+ 28

67

– 48

44

+ 36

92

– 41

3. Усні обчислення

1) Гра «Телефон».

Обчисли приклади, і ти дізнаєшся, від якого телефону слухавка.

77 – 29

48 – 23

46 + 34

16 + 47

56 + 39

80

 

63

 

48

 

25

 

95

 

210

математика. 2 клас. Розробки уроків

 

 

2)Виконання завдання № 521.

3)Допоможи Котику відновити приклади.

– 43

= 38

– 53 = 39

– 38

= 52

– 14 = 26

– 12

=36

– 50 = 40

II. Робота над новим матеріалом

1. Підготовча робота Назвати, скільки десятків у кожному числі.

2. Пояснення нового матеріалу

— Нам потрібно обчислити приклад 60 – 7.

60 — це 6 десятків. Візьмемо від 6 дес. 1 десяток і віднімемо від нього 7 одиниць; 10 – 7 = 3. Додамо до 5 дес. 3 од, буде 53.

Отже:

60 – 7 = 53

10 – 7 = 3

50 + 3 = 53

2. Первинне закріплення

1)Виконання завдання № 523.

2)Виконання завдання № 522.

3)Виконання завдання № 524 (з коментуванням).

4)Виконання завдань № 525, № 526 (усно).

3. Фізкультхвилинка

III. Розвиток математичних умінь

1. Розв’язування задачі № 527 Діти розглядають малюнок до задачі, аналізують її, розв’язують са-

мостійно.

2.Перевірка роботи

3.Завдання для допитливих

Розставити у порожніх клітинках відповідні знаки у певній логічній послідовності.

Соседние файлы в предмете [НЕСОРТИРОВАННОЕ]