Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:

plani-konspekti-z-matematik.

...pdf
Скачиваний:
65
Добавлен:
01.03.2016
Размер:
19.76 Mб
Скачать

Конспекти уроків

191

 

 

3) Каліграфічна хвилинка.

Записати усі двоцифрові числа, які містять цифру 8.

4) Виконання завдань № 461, № 463. (Відкриємо частинку 2.)

— Снігуронька хотіла зателефонувати Діду Морозу, розповісти зимові новини, але він змінив номер. Виконавши ці завдання, ми знатимемо його номер.

85

24

100

52

36

40

30

41

 

 

 

 

 

 

 

 

8

8

8

1

1

1

5

5

 

 

 

 

 

 

 

 

Діти записують правильні відповіді у таблицю. Якщо відповідь правильна, то вчитель відкриває цифри телефону.

II. Узагальнення й систематизація знань учнів

1. Відкриємо частинку № 3

— За допомогу Снігуронька подарувала нам чарівні яблучка. З них потрібно зняти чари — порівняти вирази. Але не забувайте: чим більше яблуко, тим цікавіше на ньому завдання. Оберіть собі будь-яке.

30

– 20 __ 40 – 30

40

__ 42

– 13

50

+ 50 __ 65 + 15

50

+ 50 __ 99

75

– 25 __ 85 – 30

75

– 26 __ 31

60

+ 4 __ 72 – 23

70

__ 60

+ 9

— Запишіть відповіді. Якщо правильно розв’язані нерівності з першого яблука, візьміть 3 сніжинки, з другого — 2 сніжинки.

Відкриваємо частинку № 4.

2. Розв’язання прикладів № 462

— Якщо ми правильно розв’яжемо приклади, то Дід Мороз запропонує нам цікаве завдання. Попрацюйте в парах, перевірте, чи правильно знайшли суми та різниці. Перевірка пройшла успішно — знімемо частинку № 5.

3. Гра «Математичні календарики»

— Незабаром Новий рік. І нам потрібні нові календарики. Дід Мороз пропонує нам незвичайні календарики.

Календариків багато, тому ми їх поділимо.

192

 

 

 

 

математика. 2 клас. Розробки уроків

 

 

 

 

 

 

 

 

1 рівень

 

 

 

 

 

 

+

 

65

38

58

 

 

 

24

 

26

 

27

 

2 рівень

 

 

 

 

 

 

+

 

47

78

98

 

 

 

26

 

47

 

58

 

3 рівень

+

38

81

95

37

 

29

 

48

 

65

 

46

— Якщо все розв’язано правильно, візьміть стільки сніжинок, скільки у вас розв’язано прикладів.

Відкриваємо частинку № 6.

4. Фізкультхвилинка

—УсічекаютьприходуНовогороку,дивлятьсянагодинник,якспли­ вають останні хвилини старого року, як їх відбиває маятник.

Намалюємо очима ялинку.

А тепер подивимось, як падають сніжинки (згори вниз). Подивіться, як сніжинка впала на ліве плече, на праве плече. А те-

пер погляньте на сніжинку, яка впала на ваш носик. Зловіть сніжинки. Покружляйте, як сніжинки.

III. Розвиток математичних умінь

1. Робота над задачами

Поки ми відпочивали, надійшло застереження від Діда Мороза, що взимку багато людей хворіють на застуди. Чому?

Як зміцнити свій організм? (Вживати вітаміни.)

Дід Мороз просить розв’язати задачу № 464 про вітаміни (усно).

2. Виконання завдання № 465 Діти розв’язують задачу самостійно, спираючись на скорочений за-

пис задачі з підручника.

Конспекти уроків

193

 

 

3. Перевірка роботи

— І це завдання ми виконали! Візьміть собі ще 2 сніжинки. 4. Робота з геометричним матеріалом

Снігуронька вирішила пекти на свято торти, але різної форми. Їх потрібно прикрасити декоративною стрічкою. Зараз ви підрахуєте, скільки треба стрічки, щоб обв’язати ваші торти.

Яку форму мають торти? (Трикутну, прямокутну, квадратну)

Виберіть собі торт та обчисліть, скільки декоративної стрічки по­ трібно для нього.

Як знаходитимемо довжину всієї стрічки? (Додаванням)

Що ми знаходимо, коли додаємо довжину всіх сторін? (Периметр)

20 см

20 см

 

10 см

20 см

 

 

 

 

 

 

 

 

30 см

30см

5.Перевірка роботи

IV. Підсумок уроку

V. Домашнє завдання

С. 83 № 467, № 468.

Урок 62

Тема. Повторення додавання й віднімання двоцифрових чисел. Задачі на дві дії

Мета: удосконалювати вміння виконувати додавання й віднімання двоцифрових чисел та розв’язувати задачі на дві дії; підготувати учнів до контрольної роботи.

Обладнання: завдання для самостійної роботи, таблиці усних обчислень, предметні малюнки, схема задачі.

Хід уроку

I. Актуалізація знань учнів

1. Перевірка домашнього завдання

1)Один учень зачитує знайдену суму № 467.

2)Другий учень зачитує знайдену різницю чисел.

3)Третій учень зачитує розв’язання задачі № 468.

194

математика. 2 клас. Розробки уроків

 

 

2. Усні обчислення.

1) Гра «Влучні стрільці»

—Діти,вивсідужеполюбляєтегративсніжки.Сьогоднімиспробує- мо пограти разом і влучити в ціль. Для цього вам треба розв’язати приклади і з’єднати приклад з правильною відповіддю.

61 + 17

 

 

58 – 29

78

61

72 – 61

 

11

 

 

45 + 16

29

7

 

87 – 80

 

63

39 + 24

 

 

 

2)Математичний диктант. Записати й обчислити вирази.

• Знайти різницю чисел 96 і 37 і збільшити її на 25;

• перший доданок 32, другий — різниця чисел 27 і 18;

• суму чисел 25 і 39 збільшити на 18;

• суму чисел 54 і 32 зменшити на 26.

3)Перевірка роботи.

4)Виконання завдання № 469.

II. Узагальнення й систематизація знань

1.Обчислення прикладів № 470 (ланцюжком)

2.Робота над задачами

1)Розв’язання задачі № 471.

— Про що дізнаємося спочатку?

— Яку треба виконати дію?

— Якою дією будемо відповідати на головне запитання задачі? Після аналізу діти записують задачу самостійно.

2)Розв’язання задачі № 472.

На дошці — скорочений запис задачі.

Треба полити — 20 к.

 

Полив — 12 к.

на ? менше

Залишилося — ?

 

Про що дізнаємося спочатку?

Яку треба виконати дію?

Яку дію треба виконати, щоб відповісти на головне запитання за-

дачі?

Конспекти уроків

195

 

 

3. Фізкультхвилинка

Три горобчики літали, Хутко крильцями махали,

З вами ми швиденько встанемо — Теж горобчиками станемо.

Раз, два, три, чотири, п’ять, Нумо ручками махати! Помахали, помахали — І бадьорішими стали. Робимо вправи залюбки. Будемо сильні, діточки!

4. Самостійна робота

1 варіант

Обчислити.

45

+

23

+

65

78

 

28

 

48

 

29

 

26

Розв’язати задачу.

Умішку було 48 кг цукру. Продали 13 кг. На скільки більше кілограмів цукру залишилося, ніж продали?

2 варіант

Обчислити.

58

92

+

66

+

49

 

29

 

43

 

25

 

18

Розв’язати задачу.

Довжина прямокутника 31 см, ширина — 12 см. Знайти периметр.

5.Перевірка роботи

6.Завдання для допитливих

На столі лежали яблука. Одне з них було чарівним. Якщо рахувати зліва направо, то чарівне яблуко лежить шостим, а якщо справа наліво, то воно третє. Скільки всього яблук на столі?

III. Підсумок уроку

IV. Домашнє завдання

С. 84 № 476, № 477.

196

математика. 2 клас. Розробки уроків

 

 

Урок 63

Тема. Контрольна робота № 4 Мета: перевірити знання за темою «Усне й письмове додавання дво-

цифрових чисел без переходу через десяток і з переходом через десяток»; уміння розв’язувати задачі, знаходити периметр квадрата, прямокутника.

Хід уроку

Варіант 1

1. Розв’язати задачу У потязі 26 вагонів: 10 купейних, решта плацкартні. На скільки біль-

ше у потязі плацкартних вагонів, ніж купейних?

2. Обчислити

 

 

 

 

27 – 17

73 – 52

34 + 20 – 4

99

– (50 + 20)

36 + 23

47 + 21

68 – 40 – 8

42

– 12 + 40

3. Записати приклади стовпчиком та обчислити.

45 – 38

54 + 36

67 – 29

77 + 14

4.Накреслити квадрат із стороною 4 см. Обчислити периметр.

5.Вставити потрібні числа

54 –

= 22

35 +

= 48

Варіант 2 1. Розв’язати задачу.

Бабусяспекла29пиріжків.Зм’ясомбуло12пиріжків,арешта—зяб- луками. На скільки менше пиріжків з м’ясом, ніж з яблуками?

2. Обчислити.

44 – 30

76 – 24

90

– 70 + 50

12 – (36 – 30)

62 + 15

85 – 32

27

+ (2 + 20)

100 – (66 – 36)

3. Записати приклади стовпчиком та обчислити.

57 + 28

34 + 47

66 – 49

92 – 56

4.Накреслити прямокутник, довжина якого 5 см, а ширина — 2 см. Знайти периметр.

5.Вставити потрібні числа

43 +

= 55

71 –

= 50

Конспекти уроків

197

 

 

Урок 64

Тема. Аналіз результатів контрольної роботи. Додавання двоцифрових чисел з переходом через десяток (загальний випадок)

Мета: ознайомити учнів із загальним випадком усного додавання двоцифрових чисел з переходом через десяток; розвивати уміння порівнювати прості й складені задачі.

Обладнання: предметні малюнки, таблиці усних обчислень.

Хід уроку

I. Загальна характеристика результатів виконання контрольної роботи

II. Аналіз помилок та виконання відповідних завдань

1.Аналіз типових помилок учнів

2.Колективне розв’язання завдань, аналогічних тим, в яких учні припустилися помилок

III. Завдання для учнів,

які успішно виконали контрольну роботу

1. Обчислити

45

+ 28

55 + 33

69 – (20 + 30)

31

+ 68

77 – 46

60 – (25 + 15)

2. Порівняти

 

 

14

+ 12 __ 27

 

50 __ 30 + 15

38

– 7 __ 30

 

95 – 50 __ 40

IV. Робота над новим матеріалом

1. Підготовча робота Виконання завдання № 478, 479, 480.

2. Пояснення нового матеріалу Знайдемо суму чисел 36 + 28. 30 + 6

36 + 28 =

20 + 8 30 + 20 = 50, 6 + 8 = 14, 50 + 14 = 64

3. Первинне закріплення

1)Виконання завдання № 481.

2)Виконання завдання № 482.

198

математика. 2 клас. Розробки уроків

 

 

3) Виконання завдання № 484.

Спочатку виконують усно, а потім перевіряють письмово.

4.Самостійне виконання завдання № 485

5.Перевірка роботи

6.Фізкультхвилинка

V. Розвиток математичних умінь

1. Робота над задачами

1)Розв’язання задачі № 483 (самостійно).

2)Розв’язання задачі № 483 (2).

На дошці — скорочений запис задачі. Було — 45 к.

Витратив — 35 к. і 8 к. Залишилося — ? к.

Про що дізнаємося спочатку?

Яку дію треба виконати?

Про що дізнаємося потім?

Яку дію треба виконати?

Після аналізу діти записують задачу. 3) Задачі-вірші.

12 синичок — у ліску,

10 горобчиків — у садку,

5 качечок — на воді,

3 курочки — в лободі. Скільки всіх?

Повісив Івась у садку годівницю. Туди прилетіло 15 синиць, Сорока весела і 3 снігурі, Ворона і шестеро горобців.

Хто з вас перший зможе, діти, Тих птахів всіх полічити?

2.Гра «Допоможи Мишці дістатися школи»

52 + 27

ШКОЛ А

17 – 8

 

42 – 31

31 – 23

90 – 70

 

Конспекти уроків

199

 

 

VI. Підсумок уроку

VII. Домашнє завдання

С. 86 № 486, № 487.

Урок 65

Тема. Застосування прийомів усного додавання двоцифрових чисел для розв’язання задач і прикладів. Рух у протилежних напрямках

Мета: розвивати в учнів уміння усно додавати двоцифрові числа; ознайомити із задачею на рух у протилежних напрямках.

Обладнання: картки для індивідуальної роботи, таблиці усних обчислень, предметні малюнки, скорочений запис задачі.

Хід уроку

I. Актуалізація знань учнів

1. Перевірка домашнього завдання

1)Пояснити розв’язання задачі № 486.

2)Із завдання № 487 зачитати відповіді, більше за 90.

2. Робота з індивідуальними картками

Картка 1

Розв’язати задачу.

Упташиномумістечкуживуть94пташки:27—надеревах,25—на ске- лях, а решта — на болоті. Скільки пташок мешкають на болоті?

Картка 2

Розв’язати задачу.

Діти змайстрували для птахів 38 шпаківень, а дуплянок — на 13 більше. Скільки домівок для птахів змайстрували діти?

Картка 3

Обчислити.

43 + 35

98 – 56

56 + 38

65 – 29

49 + 27

61 – 32

3. Завдання для опитування

Дваоднаковихакваріумизрибкамикоштують39грн.Одинакваріум коштує 9 грн. Скільки гривень коштують усі рибки?

Дібрати таке число, щоб рівність була правильною.

65 +

= 97

200 математика. 2 клас. Розробки уроків

4. Усна лічба

1) Гра «Повітряні віртуози»

+ 43

– 26

– 50

 

– 80 + 9 + 51

+ 23

 

+ 42

82 + 5

– 7

26

 

 

+ 20

 

+ 36

 

 

 

 

– 13

 

– 37

 

 

 

 

 

 

– 2

 

– 25

+ 6

 

– 14

+ 63

– 31

 

 

 

+ 25

– 27

+ 28

 

– 90 – 3 + 54

2) Ведмеді придбали 24 квитки: дорослі — 11 квитків, а решту при­ дбали ведмежата. Скільки ведмежат поїхало в гості?

5. Фізкультхвилинка

II. Розвиток математичних умінь

1.Виконання завдання № 488

2.Виконання завдання № 489

3.Робота над задачами

1) Розв’язання задачі № 490.

Учні розглядають малюнок-схему до задачі.

Яка відстань між ведмежатами?

Яка відстань буде між ведмежатами, якщо кожен зробить уперед 27 кроків?

2) Творча робота над задачею № 491. На дошці — скорочений запис задачі.

Ц — 13 кг

}? кг

П — ? кг, на 39 кг більше

Про що дізнаємося спочатку?

Яку дію треба виконати?

Якою дією будемо відповідати на головне запитання задачі?

III. Підсумок уроку

IV. Домашнє завдання

С. 87 № 493, № 494.

Соседние файлы в предмете [НЕСОРТИРОВАННОЕ]