Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
Поурочні плани.docx
Скачиваний:
12
Добавлен:
24.02.2016
Размер:
328.32 Кб
Скачать

III. Повідомлення теми й мети уроку

— Щоб слова були влучними, а мова — барвистою, сьогодні ми будемо вчитися добирати необхідні за змістом слова: близькі й протилежні за значенням. Також будемо вчитися складати розповідь за малюнками та опорними словами.

IV. Робота над вивченням нового матеріалу

1. Пошукова робота

— Складіть одне речення з двома словами із вправи 21, використовуючи слово а. (Сокирою рубають, а пилкою пиляють.)

— У чому особливість цих речень? (У них є протиставлення.)

— А чи можна парою слів виразити протиставлення? (День —ніч, радість — смуток, далекий — близький, давати — брати)

— Наведіть такі приклади назв дій. (Вечоріє — світає, піднімається —опускається, розважається — нудьгує, плаче — сміється)

— Якщо ж є слова, протилежні за значенням, то, напевно, є і близькі. Наприклад, які? (Широкий, безмежний; радий, задоволений; світити, сяяти; гратися, розважатися)

— Назви дій теж бувають як протилежні, так і близькі за значенням. Давайте спробуємо замінити слово — назву дій у реченні «Чого ти тут ходиш?» Зважте на настрій, ставлення, коли звертатиметеся до когось, і спитайте.

— Чого ти тут ходиш? (Швендяєш, бродиш, вештаєшся, бейкаєшся, снуєш)

— Чого ти тут бігаєш? (Сновигаєш, носишся, гасаєш)

2. Фізкультхвилинка

3. Колективна робота з підручником (вправи 22 і 23)

— Прочитайте текст і скажіть, що ви думаєте про поведінку дітей. (Вчинки дітей жорстокі та бездушні.)

— Знайдіть зачин, основну частину, кінцівку тексту.

— Випишіть назви дій і підкресліть слова, що відповідають на питання що зробить? що зроблять?

— Як ви зрозуміли значення слова глузувати? Як можна сказати інакше? (Знущатися, насміхатися)

V. Закріплення вивченого матеріалу

1. Самостійна робота (вправа 24)

— Які слова ви підкреслили? Зачитайте їх і поставте до них питання. (Що робити? — плакати, що робила? — сміялась)

— Про що розповідає поетеса у вірші? (З дитинства булла гордою і ніколи не пасувала перед труднощами і болем.)

— Який вислів у вірші близький за значенням до виразу дуже боліло? (В серце біль доходив.)

2. Колективна творча робота (вправа 19)

— Розгляньте малюнки і розкажіть, як діти ліпили снігову бабу. Що вони робили спочатку, а що — потім?

— У розповіді використовуйте подані вирази і слова.

— Зверніть увагу, який у дітей настрій? (У дітей радісний настрій.) Давайте запишемо це речення.

VI. Підсумок уроку

— Наведіть приклади слів — назв дій, близьких за значенням.

— Наведіть приклади слів — назв дій, протилежних за значенням.

— Навіщо ми використовуємо слова, близькі та протилежні за значенням? (Щоб наша мова була влучною, точною, барвистою)

VII. Домашнє завдання з інструктажем

Вправа 25.

25.01 математика

Тема. Віднімання двоцифрових чисел без переходу через десяток (загальний випадок). Задачі на дві дії

Мета: ознайомити учнів із загальним випадком віднімання двоцифрових чисел без переходу через десяток; вправляти в розв’язанні задач на дві дії.

Обладнання: таблиці усних обчислень, опорні схеми, предметні малюнки.

Хід уроку