Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
Поурочні плани.docx
Скачиваний:
12
Добавлен:
24.02.2016
Размер:
328.32 Кб
Скачать

I. Організаційний момент

II. Актуалізація опорних знань учнів

1. Перевірка домашнього завдання (вправа 5)

— Про що була загадка? (Про ковзани)

— Поставте запитання до назв дій. (Що роблять? — Крешуть,ріжуть, залишають)

— Змініть ці слова так, щоб вони відповідали на питання що робить? (Що робить? — Креше, ріже, залишає)

III. Повідомлення теми й мети уроку

— Сьогодні ми з’ясуємо, чи могла б існувати наша мова без слів — назв дій та як ці слова залежать від слів — назв предметів. Також навчимося правильно вимовляти й писати слова килим, парасолька.

IV. Робота над вивченням нового матеріалу

1. Хвилинка чистопису

— Запишіть каліграфічно рядок: рл ек ла спекла.

— Доберіть слова з кожним буквосполученням. (Терла, Рекс, лагідний)

— Усно складіть з одним із них речення. (Рекс — наш вірний пес.)

2. Колективна робота з підручником (вправа 6)

— Прочитайте вірш.

— Чому в бобра «добра багато»? (Бо він дні і ночі охоче робив:

сіяв, віяв, косив, молотив.)

— Випишіть назви дій. Знайдіть серед них чотири слова з одна-

ковою кількістю звуків. (Робив, косив, сіяв, віяв, молотив)

— Складіть звукову модель слова сіяв: = =

— Як ви розумієте прислів’я?

• Як дбаєш, так і маєш.

• Хто як робить, так тому й родить.

3. Гра «Розсекречення шифрувальника» (вправа 7)

Словникова робота.

— Доповніть текст, замінюючи малюнки словами так, щоб вони зв’язувалися з іншими словами в реченнях.

— А тепер випишіть назви дій, які відповідають на питання що зробила? (Поламалась, витерла, спекла)

— Із якими словами в реченні вони зв’язані? (Поламалась парасолька, витерла пил, витерла Наталочка, спекла мама, спекла пиріг)

— Парасольку, діти, було винайдено в Давньому Китаї. Спочатку вона виготовлялася із натурального шовку і захищала тільки від пекучого сонця. А згодом створили матеріал, який не пропускає воду. Тепер ми використовуємо парасольку, в основному, для захисту від дощу. Отож ще раз прочитайте в рамочках слова килим, парасолька і запам’ятайте їх написання.

4. Фізкультхвилинка

V. Закріплення вивченого матеріалу

Самостійна робота за варіантами (вправа 8)

— Прочитайте речення і скажіть, скільки їх. (Два)

— Установіть зв’язки між словами в реченнях.

I варіант — перше речення;

Землю красить сонце.

Сонце (що робить?) красить; красить (що?) землю

II варіант — друге речення.

Людину красить праця.

Праця (що робить?) красить; красить (кого?) людину

(Двоє учнів виконують це завдання на дошці.)

— З якими словами пов’язані слова, що називають дію предмета? (Сонце, землю; людину, праця)

— Що вони називають? (Предмети)

— Який висновок із цього можна зробити? (Слова — назви дій у реченні зв’язуються зі словами — назвами предметів.)

— Давайте об’єднаємо ці два речення в одне за допомогою слова а.

Прочитайте утворене речення. (Землю красить сонце, а людину

красить праця.)

— Яке слово повторюється в утвореному реченні? (Красить)

— Опустіть це слово в другій частині речення й запишіть утворене. Перед а поставте кому.

— Ще раз прочитайте і запам’ятайте це прислів’я. (Землю красить сонце, а людину — праця.)

VI. Підсумок уроку

— Що нового ви дізналися про слова — назви дій? (Слова —назви дій у реченнях найчастіше зв’язуються зі словами — назвами предметів).

Наведіть приклади.

— Правопис яких слів сьогодні запам’ятали? (Килим, парасолька)

— Складіть із ними речення. (Китайці винайшли парасольку від сонця. У моїй кімнаті великий пухнастий килим.)

VII. Домашнє завдання Вправа 9

18.01 основи здоров'я

Тема: Правила безпечної поведінки на льоду.

Мета: розширити уявлення дітей про небезпеку, що очікує на льоду. Формувати правила безпечної поведінки на льоду та прийоми допомоги і самодопомоги під час нещасного випадку. Розвивати увагу і спостережливість учнів, зв’язне мовлення. Виховувати бажання в учнів зміцнювати свій організм.

Обладнання: плакат зі схованими словами, таблиця „Безпека на льоду”, сніжинки з повідомленнями, картки експрес опитування і тестових завдань.

Хід уроку