Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
Поурочні плани.docx
Скачиваний:
12
Добавлен:
24.02.2016
Размер:
328.32 Кб
Скачать

IV. Підсумок уроку

— На які питання відповідають слова — назви дій?

— Назвіть приклади слів — назв дій, близьких за значенням.

— Наведіть приклади слів – назв дій, протилежних за значенням.

— Які прислів’я ви запам’ятали на уроці?

— У якій розповіді ми їх застосовували?

— Хто з хлопчиків вам більше сподобався і чому?

V. Домашнє завдання з інструктажем

Вправа 36.

29.01 математика

Тема. Вправи та задачі на додавання і віднімання двоцифрових чисел. Віднімання виду 47-19. Вправи на знаходження невідомих компонентів арифметичних дій. Побудова прямого кута на папері у клітинку

Мета: вправляти учнів у додаванні й відніманні двоцифрових чисел без переходу через десяток; проводити підготовчу роботу до розв’язання задач на знаходження невідомого від’ємника; формувати практичне вміння будувати прямий кут на папері в клітинку.

Обладнання: таблиці усних обчислень, предметні малюнки.

Хід уроку

I. Актуалізація знань учнів

1. Перевірка домашнього завдання

1) Один учень на дошці записує скорочений запис задачі № 406.

2) Другий учень зачитує розв’язання задачі.

— Як записати задачу за допомогою виразу?

3) Зачитати відповіді прикладів на дві дії.

2. До нас завітав Вчений і пропонує порівняти приклади.

23 + 45 16 + 53

88 – 44 90 – 50

40 + 23 65 – 4

42 + 12 50 + 4

60 – 30 25 + 10

76 – 5 70 + 1

3. Усні обчислення

1) Виконання завдання № 408.

2) Виконання завдання № 409.

3) Виконання завдання № 410.

4) Гра «Допоможи Буратіно пройти лабіринт».

60+25–50–5–30

5) Математичний диктант.

• Знайти суму чисел 33 і 35;

• 97 зменшити на 49;

• 30 збільшити на суму чисел 22 і 40;

• доданок 45, доданок 32, знайти суму;

• знайти різницю чисел 87 і 36;

• різницю чисел 77 і 45 збільшити на 10.

II. Повторення й закріплення вивченого

1. Самостійна робота

1) Розв’язати задачу за скороченим записом.

Лінійка — 42 к.

Зошит — 30 к.

Гумка — ?} 92 к.

2) Обчислити.

45 + 43

28 – 14

67 – 45

11 + 70

78 – (21 + 43)

40 + 23 + 12

4 + 34 + 20

55 – 50 + 32

2. Перевірка роботи

3. Фізкультхвилинка

4. Розв’язання задачі № 411

На дошці — скорочений запис задачі.

Купейних — 12 в.

Плацкартних — ? в.

}17 в. на ? більше

— Що треба знайти спочатку?

— Яку треба виконати дію?

— Як відповісти на головне запитання задачі?

Після аналізу діти записують розв’язання задачі самостійно.

5. Взаємоперевірка роботи

6. Цікаві задачі

• У вовка 42 зуби, у ведмедя — стільки ж, а в їжачка — на 6 зубів менше,

ніж у лисиці. Скільки зубів у їжачка, якщо у лисиці їх стільки ж,

як у ведмедя?

• Бегемот з’їдає за добу 40 кг трави, а корова може з’їсти стільки

трави, скільки два бегемоти. Скільки трави за добу з’їдає корова?

7. Гра-естафета

Беруть участь діти трьох рядів.

69 – 11 =

– 14 =

– 40 =

+ 5 =

+ 7 =

+ 4 =

76 – 23 =

– 12 =

– 10 =

– 21 =

– 8 =

+ 9 =

95 – 40 =

– 12 =

– 21 =

– 30 =

– 11 =

– 6 =

+ 56 =

– 24 =

– 2 =

– 30 =

+ 9 =

– 6 =

+ 32 =

+ 20 =

+ 42 =

+ 12 =

– 9 =

– 50 =

III. Підсумок уроку

IV. Домашнє завдання

С. 75 № 412, № 413.

29.01 урок русского языка

Тема. Имя существительное как часть речи

Цель. Классифицировать имена существительные на одушевленные и неодушевленные, на собственные и нарицательные. Учить находить имена существительные в тексте, ставить к ним вопрос. Показать, что имена существительные обозначают абстрактные понятия. Уметь составлять предложения из слов и по заданной теме. Объяснять написание изученных орфограмм. Воспитывать интерес к учению, любознательность, любовь к родному языку. Развивать умение выражать свои мысли в устной и письменной речи.

Оборудование: Изображение Незнайки, мудрой совы, солнышка, части домика имени сущ.. Карточки с заданием. Карточки с ребусами. Для самоанализа.

Ход урока