Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
Поурочні плани.docx
Скачиваний:
12
Добавлен:
24.02.2016
Размер:
328.32 Кб
Скачать

III. Р озвиток математичних умінь

1. Робота над задачами

1) На основі матеріалу завдання № 403 діти складають задачі.

Робота проводиться в групах.

Потім кожна група презентує свою роботу. Вчитель націлює дітей на те, щоб задачі складали складні.

2) Розв’язання задачі.

У мами було 55 гривень. Вона купила 1 кг яблук за 5 грн і 1 кг ковбаси за 30 грн. Скільки грошей залишилося у мами?

Діти складають скорочений запис задачі за допомогою вчителя.

Було — 55 грн.

Витратила — 5 грн і 20 грн.

Залишилося — ? грн.

— Чи можемо відразу відповісти на головне запитання задачі?

— Чому?

— Що знайдемо спочатку?

— Якою дією?

— Яку дію треба виконати, щоб відповісти на головне запитання за-

дачі?

Після аналізу задачі діти самостійно розв’язують задачу.

2. Виконання завдання № 405

— До нас у гості завітав Зайчик і приніс нам приклади. Вставте, будь

ласка, в порожній квадратик необхідне число.

– 22 = 64 + 13 = 45 30 + = 70

IV. Підсумок уроку

V. Домашнє завдання

С. 74 № 406, № 407.

28.01 укр.мова

Тема. Узагальнення знань і вмінь учнів за темою «Слова, які позначають дію предметів». Складання розповіді за серією малюнків та питаннями

Мета: вчити вживати дієслова з урахуванням мовленнєвої ситуації; поглиблювати знання про текст-опис та його частини; учити складати зв’язні розповіді за серією малюнків та запитаннями; виховувати співчуття та доброзичливість.

Хід уроку

I. Організаційний момент

II. Повідомлення теми та мети уроку

— Сьогодні ми пригадаємо й повторимо все, що знаємо про слова — назви дії предмета. Також складемо розповідь за серією малюнків та питаннями, висловлюючи своє ставлення. Будемо вчитися доречно й влучно користуватися багатством рідної мови.

III. Систематизація та узагальнення вивченого

1. Перевірка домашнього завдання

— Прочитайте пари слів, протилежних за значенням. (Купувати — продавати, руйнувати — будувати, говорити — мовчати, підіймати — опускати, охолоджувати — підігрівати, шепотіти — кричати)

— Які речення ви склали? (Суп треба підігрівати, а квас —охолоджувати.)

2. Робота в парах за підручником (вправа 30)

— Прочитайте. З якої казки цей уривок? («Лисичка і Журавель»)

— Розкажіть цю казку за особами (парами).

— Замініть слова стук-стук, лизь-лизь, хлюп-хлюп іншими словами. (Стукати, лизати, хлюпати)

— Закінчіть вправу за зразком. (Журавель стукав. Лисичка лизькала. Хвилі хлюпали. Мишка шкрябала. Заєць стрибав.)

— Наведіть свої подібні приклади. (Хрю-хрю — свиня рохкає. Гав-гав — собака гавкає. Тьох-тьох — соловейко тьохкає.)

3. Колективна творча робота

— Розгляньте малюнки й розкажіть, що зображено на кожному з них.

— Дайте хлопчикам імена і складіть зв’язну розповідь за малюнками. Скористайтесь поданими нижче запитаннями.

1) Яка була дорога?

2) Що сталося з Іванком?

3) Як поводився у цей момент Сашко?

4) Що сталося з ним пізніше?

5) Що зробив після цього Іванко?

6) Якою може бути кінцівка розповіді?

— Запишіть складений текст.

Дорога була слизькою. Іванко впав. Сашко зареготав. Пізніше він сам послизнувся. Іванко підбіг і допоміг устати. Сашкові стало соромно. Хлопці потоваришували.

4. Фізкультхвилинка

5. Творчий диктант

— Допишіть потрібні за змістом слова — назви дій.

— Допишіть потрібні за змістом слова — назви дій.

(Настала) тепла весна. Ранкове сонечко (світить) лагідно, ласкаво.

На деревах скоро (з’являться) листочки. Ми так (любимо) весну!

6. Гра «Хто більше?»

— До назв предметів доберіть по кілька назв дій.

Сніг (що робить?) — … (іде, сипле, падає, валить, кружляє).

Мороз (що робить?) — … (щипає, кусає, пече, тріщить).

Вітер (що робить?) — … (гуде, свище, завиває, віє, шумить).

Сонце (що робить?) — … (пече, гріє, світить, сяє).

Дощ (що робить?) — … (ллє, періщить, іде, шумить, накрапає).

— Як називаються слова, які ми підібрали до слова мороз?

(Вони між собою близькі за значенням.)