Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
7 сынып аз. тарих МЖ.docx
Скачиваний:
669
Добавлен:
09.02.2016
Размер:
511.88 Кб
Скачать

Қысқа мерзімді жоспар№9

Пәні: Қазақстан тарихы

Сынып: 7

Мерзімі:

Тақырыбы:

Бақылау жұмысы

Мақсаты:

Оқушылар бір тоқсан бойына тақырып бойынша алған білімдерін жинақтап өз ойларын жүйелеп жазады

Күтілетін нәтиже:

Өз деңгейлерін анықтайды, білімін тиянақтайды

Бағалау критерийлері:

Теорияны түсіну, негізгі идеяны білу, рефлексия жасау

Әдіс-тәсілдер:

Диалогтық оқыту, сұрақ-жауап

Сабақтың барысы:

Кезеңі

Уақыты

Мұғалімнің

іс-әрекеті

Оқушының

іс-әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Кіріспе

3 минут

Сәлемдесу

Түгендеу

Оқушылардың зейінін сабаққа аудару

Оқушылар оқу құралдарын дайындайды

Ауызша мадақтау

АКТ

стикерлер

Таныстырылым

2 минут

Сұрақтармен таныстыру

  1. Түргеш қағанаты

  2. Қимақ қағанаты

Оқушылар тыңдай біледі, тақырыпты әңгімелейді

Ауызша мадақтау

Негізгі бөлім

30 минут

Алған білімдерін жазады

Өмір сүрген уақтысы

Аумағы, орталығы

Ішкі-сыртқы саясаты

Шаруашылығы, мәдениеті

Оқушы орындау керек

Мәтінмен жұмыс

Қазақстанның саяси картасымен жұмыс

Белсенді оқушыларды мадақтау

Қазақстанның саяси картасы

АКТ

А4 форматтағы түрлі-түсті қағазадар

5 минут

Сұрақтарды оқушылармен біргелесіп талқылау

Дәптермен жұмыс

Оқулықпен жұмыс

Ауызша мадақтау

7 сыныпқа арналған Қазақстан тарихы оқулығы

Қорытынды

5 минут

Суммативті бағалау

Рефлексия жасау

Үйге тапсырма

Оқушы өзін-өзі бағалайды

Рефлексия

Үйге берілген тапсырманы күнделікке жазу

Бағалау

Рефлексия

Қосымша мәліметтер

Қысқа мерзімді жоспар№10

Пәні: Қазақстан тарихы

Сынып: 7

Мерзімі:

Тақырыбы:

§10. Қарахан мемлекеті

Мақсаты:

Tүpiк қағанатының дәстүрлi жалғасы болған, басқару,экономикалық, қоғамдық. құрылысы жағынан жан-жақты дамыған Қарахан мемлекетiнiң тарихымен және мәдение­тімен таныстыру

Күтілетін нәтиже:

Дамыған ортағасырлык мемлекеттiң өзiне тән ерекшелiктерiн меңгере oтыpып, оқyшылaр өзiндiк ойлауға, тарихи оқиғаларды талдап қорытындылауға және Қарахан мемлекетiнiң ислам дiнiн қабылдауын, оның сәулет өнepiнe әcepiн түсiндiре отырып, имандылыққа, бүгiнге дейiн мәнін жоймаған мәдени мұраларға құрмет­пен қарауға дағдыланады

Бағалау критерийлері:

Теорияны түсіну, негізгі идеяны білу, рефлексия жасау

Әдіс-тәсілдер:

«Джигсо» , «Ыстық картоп», «Бинго»

Сабақтың барысы:

Кезеңі

Уақыты

Мұғалімнің

іс-әрекеті

Оқушының

іс-әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Кіріспе

2 минут

Сәлемдесу

Түгендеу

Оқушылардың зейінін сабаққа аудару

Оқушылар оқу құралдарын дайындайды

Ауызша мадақтау

АКТ

стикерлер

2 минут

5 минут

Оқушыларды топқа бөлу

Түрлі түсті шарлар арқылы

Үй тапсырмасын сұрау

Оқушы қызығушылық танытып, белсенділігі артады

«Ыстық картоп» әдісі арқылы

Ауызша мадақтау

Тақырыпқа байланысты суреттер

Таныстырылым

2 минут

Тақырыпқа байланысты қысқаша түсінік беру

Оқушылар тыңдай біледі, тақырыпты әңгімелейді

Стикерлер арқылы ынталандыру

Электронды оқулық

Негізгі бөлім

20 минут

Джигсо әдісі

Мәтінді оқиды

Оқушы орындау керек

Мәтінмен жұмыс

Қазақстанның саяси картасымен жұмыс

Бас бармақ арқылы бағалау

Қазақстанның саяси картасы

АКТ

А4 форматтағы түрлі-түсті қағазадар

5 минут

Жаңа сабақты қорытындылау

Дәптермен жұмыс

Оқулықпен жұмыс

«Бинго» ойыны

Стикерлер арқылы

7 сыныпқа арналған Қазақстан тарихы оқулығы

Қорытынды

10 минут

Суммативті бағалау

Рефлексия жасау

Үйге тапсырма

Оқушы өзін-өзі бағалайды

Рефлексия

Үйге берілген тапсырманы күнделікке жазу

Бағалау

Рефлексия

«Сенгвич» әдісі

Соседние файлы в предмете [НЕСОРТИРОВАННОЕ]