Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
7 сынып ДЖТ МЖ.docx
Скачиваний:
607
Добавлен:
09.02.2016
Размер:
302.14 Кб
Скачать

Қысқа мерзімді жоспар№21

Пәні: Дүние жүзі тарихы

Сынып: 7

Мерзімі:

Тақырыбы:

Орыс жері монғол-татар шапқыншылығы қарсаңында

Мақсаты:

Феодалдық бытыраңқылық,Владимир-Суздаль, галич-Волынь, Ұлы Новгород кінәздіктері туралы түсінік беру

Күтілетін нәтиже:

Оқушылардың оқулықпен өз бетінше жұмыс істеу дағдыларын, тарихи ұғымдарды талдап, салыстырып, қорытынды жасау қабілеттерін дамыту

Бағалау критерийлері:

Теорияны түсіну, негізгі идеяны білу, рефлексия жасау

Әдіс-тәсілдер:

Диалогтық оқыту, «Ерекше мозайка», «Ғажайып жапырақтар», «Алты қанатты ақ орда»

Сабақтың барысы:

Кезеңі

Уақыты

Мұғалімнің

іс-әрекеті

Оқушының

іс-әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Кіріспе

2 минут

Ұйымдастыру кезеңі

Сәлемдесу

Түгендеу

Оқушылардың зейінін сабаққа аудару

Оқушылар оқу құралдарын дайындайды

Ауызша мадақтау

АКТ

стикерлер

6 минут

Үй тапсырмасын сұрау

  • Хорезм мемлекетінде мамун ибн Мұхаммедтің рөлі қандай болды?

  • Хорезм мемлекетінің шаруашылығы қалай дамыды?

  • Хорезм қалалары сауда орталығына қалай айналды?

  • Қандай қалалар Орта Азия мәдениетінің орталығы болды?

  • Орта Азия ғылымы мен әдебиеті және сәулет өнері қалай дамыды?

Оқушы қызығушылық танытып, белсенділігі артады

«Ерекше мозайка»

Критерилер арқылы бағалау

Тақырыпқа байланысты суреттер

БАҚ материалдары

Таныстырылым

2 минут

Тақырып бойынша қысқаша түсінік беру

Оқушылар тыңдай біледі, тақырыпты әңгімелейді

Бағалау парағы

АКТ

БАҚ материалдары

Негізгі бөлім

20 минут

Джигсо әдісі

Мәтінмен жұмыс

          1. 1.Феодалдық бытыраңқылық

Юрий Долгорукий (1125-1157)-Владимир-Суздаль кінәзі. Ол көршілеріне шабуыл жасап, кінәздік жерін кеңейтіп отырды. Еділ-Кама өзенінің аралығын, Рязань мен Муров жерін өзіне бағындырды.

          1. Владимир-Суздаль кінәздігі

2.Ұдайы болған ішкі қырқысулар, шетел шапқыншылығы, әсіресе венгр және поляк феодалдалдарының әлсін-әлсін баса көктеп енуі Галич-Волынь кінәздігін әлсіретті.

          1. Галич-Волынь жері

          2. Ұлы Новгород кінәздігі

Оқушы орындау керек

Сұрақтар қояды, жауап береді, тақырып бойынша түсінігін айтады

Жұптық, жеке жұмыстар атқарады

Бағалау парағы

Дүние жүзінің саяси картасы

А4 форматтағы қағаздар

5 минут

Жаңа сабақты қорытындылау

«Алты қанатты ақ орда»

Дүние жүзінің саяси картасымен жұмыс

Дәптермен жұмыс

Жұптасып тапсырманы орындайды

Бағалау парағы

Оқулық

Тақырыпқа байланысты суреттер

АКТ

Қорытынды

10 минут

Суммативті бағалау

Рефлексия жасау

Үйге тапсырма

Оқушы өзін-өзі бағалайды

Рефлексия

Жиынтық бағалау

Рефлексия

«Ғажайып жапырақтар»

Соседние файлы в предмете [НЕСОРТИРОВАННОЕ]