Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
7 сынып ДЖТ МЖ.docx
Скачиваний:
607
Добавлен:
09.02.2016
Размер:
302.14 Кб
Скачать

Қысқа мерзімді жоспар №34

Пәні: Дүние жүзі тарихы

Сынып: 7

Мерзімі:

Тақырыбы:

Қорытынды сабақ

Мақсаты:

Орта ғасырлардағы дүние жүзі тарихынан алған білімдерді қайталай отырып, өмірлік азық ету

Күтілетін нәтиже:

Оқушылар оқулықпен өз бетінше жұмыс істеуге дағдыланады, тарихи ұғымдарды талдап, салыстырып, қорытынды жасау қабілеттері артады

Бағалау критерийлері:

Теорияны түсіну, негізгі идеяны білу, рефлексия жасау

Әдіс-тәсілдер:

Джигсо, диалогтық оқыту, «Ой майданы»

Сабақтың барысы:

Кезеңі

Уақыты

Мұғалімнің

іс-әрекеті

Оқушының

іс-әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Кіріспе

2 минут

Ұйымдастыру кезеңі

Сәлемдесу

Түгендеу

Оқушылардың зейінін сабаққа аудару

Оқушылар оқу құралдарын дайындайды

Ынталандыру үшін мадақтау

АКТ

Стикерлер

2 минут

Оқушыларды топқа бөлу

Сандар арқылы арқылы

Оқушы қызығушылық танытып, белсенділігі артады

Сандар арқылы

1-топ:

2-топ:

3-топ:

4-топ:

Жылдам отырған топты мадақтау

Тақырыпқа байланысты суреттер

Интерактивті тақта

5 минут

Үй тапсырмасын сұрау

«Ой майданы» әдісі

  • ХҮ-ХҮІІ ғасырларда әлем құрылымы жөніндегі жаңа көзқарастар қалай пайда болды?

  • Дүниенің құрылымы жөніндегі Птоломей мен Коперниктің пікірлерін салыстырыңдар. Коперниктің ғылыми жаңалығы несімен бағалы болды?

  • Д.Бруно әлемнің құрылымы жөніндегі түсінікке қандай жаңалық енгізді?

  • Коперник пен Бруноның көзқарасын Галилей қалай дәлелдеді және дамытты?

Оқушылар тыңдай біледі, тақырыпты әңгімелейді, ойлана отырып жауап береді, бірнеше құнды пікірлер тыңдалады, қорытынды шығарылады

Критерилер арқылы бағалау

АКТ

БАҚ материалдары

Таныстырылым

3 минут

Тақырыпқа байланысты түсінік беру

Оқушылар тыңдайды, тақырыпты әңгімелейді

Критерилер арқылы бағалау

Электронды оқулық

Негізгі бөлім

18 минут

Қайталау сұрақтары

  1. Ү-Х ғасырлардағы батыс және орталық еуропа

  2. Ү-Х ғасырлардағы Византия, Таяу Шығыс, Орталық Азия және Русь

  3. Ортағасырлық қоғамның негізгі белгілері мен ерекшеліктері

  4. ХІ-ХІІІ ғасырлардағы христиан шіркеуі. Крест жорықтары

  5. Шығыс елдерінде феодалдық құрылыстың орануы

  6. ХІ-ХҮ ғасырлардағы орат, орталық Азия және Африка елдері

  7. Халықтардың монғол-татар шапқыншылығана қарсы күресі

  8. ХҮІ-ХҮІІ ғасырлардағы еуропа мемлекеттері

  9. Орыс жерлерін біріктірудің аяқталуы және Алтын Орданың құлауы

Оқушы орындау керек

Дүние жүзінің саяси картасымен жұмыс

Дәптермен жұмыс

Сұрақтар қояды, жауап береді

1-топ.

2-топ.

3-топ:

4-топ:

Белсенді топқа стикерлер

Дүние жүзінің саяси картасы

А4 форматтағы қағаздар

Электронды

5 минут

Сергіту

«Көңілді күн»

Оқушылардың көңіл-күйі көтеріліп, оқуға деген ынтасы артады

Критерилер арқылы бағалау

Оқулық

Тақырыпқа байланысты суреттер

АКТ

Қорытынды

10 минут

Жылдық қорытынды бағаларын шығару

Рефлексия жасау

Үйге тапсырма

Оқушы өзін-өзі бағалайды

Рефлексия

Жиынтық бағалау

Рефлексия

«Білім саябағы»

Соседние файлы в предмете [НЕСОРТИРОВАННОЕ]