Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
7 сынып ДЖТ МЖ.docx
Скачиваний:
607
Добавлен:
09.02.2016
Размер:
302.14 Кб
Скачать

Қысқа мерзімді жоспар №25

Пәні: Дүние жүзі тарихы

Сынып: 7

Мерзімі:

Тақырыбы:

Кейінгі орта ғасырлардағы Англия

Мақсаты:

ХҮІ-ХҮІІғ.ғ Англияның саяси-экономикалық жағдайы мен Англияны билеген Тюдорлар әулетінің басқару түрі туралы түсіндіру.

Күтілетін нәтиже:

Оқушылардың Англиядағы мануфактураның даму бағыттарын анықтайды, оқулықпен өз бетінше жұмыс істеу дағдыларын, тарихи ұғымдарды талдап, салыстырып, қорытынды жасау қабілеттерін арттырады.

Бағалау критерийлері:

Теорияны түсіну, негізгі идеяны білу, рефлексия жасау

Әдіс-тәсілдер:

Диалогтық оқыту, «Орамал тастау» әдісі, «Пирамида» әдісі

Сабақтың барысы:

Кезеңі

Уақыты

Мұғалімнің

іс-әрекеті

Оқушының

іс-әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Кіріспе

2 минут

Ұйымдастыру кезеңі

Сәлемдесу

Түгендеу

Оқушылардың зейінін сабаққа аудару

Оқушылар оқу құралдарын дайындайды

Ынталандыру үшін мадақтау

АКТ

Стикерлер

2 минут

Оқушыларды топқа бөлу

Англияны басқарған король есімдерімен бөлу

Оқушылар топқа бөлінеді, қызығушылық танытып, белсенділіктері артады

1-топ: ІІІ Генрих

2-топ: І Карл

3-топ: Мария Тюдор

4-топ: І Елизавета

Белсенділіктерін арттыру үшін жылдам отырған топ мүшелерін мадақтау

А4 форматтағы түрлі-түсті қағаздар мен түрлі-түсті қарындаштар

6 минут

Үй тапсырмасын сұрау

«Орамал тастау» әдісі

  1. Францияда мануфактураның дамуы үшін не керек болды?

  2. Шаруалар жағдайы қпандай еді?

  3. «Діни соғыстар» қашан және не себептен болды?

  4. Ришелье деген кім?

  5. Абсолюттік монархияның негізгі белгілері қандай?

Оқушы тыңдайды, жауап береді, сұрақтар қояды, ізденеді

  1. Сыртқы сауданың кеңеюі қажет болды.

  2. Шаруалардың іскер тобы байи түсіп, қолынан іс келмейтіндері кедейлене түсті.

  3. ХҮІғ. екінші жартысында, Католик шіркеуінің озбырлығына, кертартпалығына қарсы бағытталды

  4. 1624-1642ж.ж. Францияны билеген кардинал.

  5. Негізгі белгілері:

  • Корольдің сөзі бүкіл ел үшін заң болды

  • Король қазынаны өзі билеп-төстеді

  • Соттарды өзі тағайындап отырды

  • Армияны өзі басқарды

  • Салық мөлшерін өзі төледі

  • Салық жинаушыларды өзі тағайындап отырды

  • Елдің барлық халқы королдің боданы деп саналды

  • Ағылшын корольдері сияқты шіркеуді өздеріне бағындырып алды.

Бағалау парағы

Тақырыпқа байланысты суреттер

Қол орамал

Таныстырылым

2 минут

Тақырып бойынша қысқаша түсінік беру

Оқушылар тыңдай біледі, тақырыпты әңгімелейді

Бағалау парағы

АКТ

Электронды оқулық

БАҚ материалдары

Негізгі бөлім

18 минут

Джигсо әдісі

Мәтінмен жұмыс

Оқушы орындау керек

Сұрақтар қояды, жауап береді

Жұптық, жеке жұмыстар атқарады

Белсенді топты мадақтау

Бағалау парағы

Дүние жүзінің саяси картасы

А4 форматтағы қағаздар

Ғаламтор материалдары

5 минут

Жаңа сабақты қорытындылау

«Пирамида» әдісі

Дүние жүзінің саяси картасымен жұмыс

Дәптермен жұмыс

Кезеңімен Англия билеушілерін орналастырып шығады

Бағалау парағы

Оқулық

Тақырыпқа байланысты суреттер

АКТ

Қорытынды

10 минут

Суммативті бағалау

Рефлексия жасау

Үйге тапсырма

Оқушы өзін-өзі бағалайды

Рефлексия

Жиынтық бағалау

Ғажайып ағаш

Рефлексия

Соседние файлы в предмете [НЕСОРТИРОВАННОЕ]