Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
Робоча навчальна криміналістика 2010-11.doc
Скачиваний:
22
Добавлен:
16.02.2016
Размер:
1.13 Mб
Скачать

Додаткова література:

  1. Леви А.А. Получение и проверка показаний следователем. М.: Юридическая литература, 1987.

  2. Макаренко Е.И., Снегирев А.П. Раскрытие расследование и предупреждение краж из квартир. - Харьков, 1994.

  3. Найденов В.В. Руководство для следователей ч.1. - М., 1981.

  4. Ратинов А.Р., Скотникова Т.А. Самооговор. - М., 1973.

  5. Ратинов А.Р., Адамов Ю.П. Лжесвидетельство. - М., 1976.

  6. Первоначальные следственные действия. - М., 1956.

  7. Порубов Н.И. Тактика допроса на предварительном следствии. М., 1998.

  8. Тимербаев А.Т. Тактика проверки заявления об алиби на предваритель­ном следствии. - Хабаровск, 1987.

  9. Попов И.В., Бирюков В.В. Эффективность и допустимость использования приемов психологического воздействия в процессе допроса // Вісник ЛАВС МВС України: Науково-теоретичний журнал. Вип 4, 2003. - С. 141-150.

Семінарське заняття

Тема 13.2. ПРОЦЕСУАЛЬНІ, ОРГАНІЗАЦІЙНІ, ТАКТИЧНІ та ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ОБШУКУ та ВИЇМКИ

Тривалість: 2 години.

Місце: навчальна аудиторія.

Мета: закріплення, поглиблення і конкретизація знань з процесуальних, організаційних, тактичних і психологічних основ проведення обшуку і виїмки.

Методи: опитування, пояснення, реферативне повідомлення, бесіда, дискусія.

Ключові поняття: обшук; обшук на місцевості; груповий обшук; тактика обшуку; психологічні основи обшуку; виїмка; тактика виїмки; психологічні основи виїмки.

план семінарського ЗАНЯТТЯ:

  1. Поняття, сутність, задачі і види обшуку.

  2. Учасники і підготовка до обшуку. Стадії обшуку.

  3. Основні тактичні прийоми обшуку.

  4. Виїмка. Тактичні і психологічні основи виїмки.

ТЕМАтика РЕФЕРАТивної роботи:

1. Психологічні особливості проведення обшуку.

ПИТАННЯ ДЛЯ САМОКОНТРОЛЮ

І САМОПЕРЕВІРКИ:

  1. Що таке обшук?

  2. Що таке виїмка?

  3. Які тактичні і психологічні прийоми застосовуються при проведенні обшуку?

  4. Які науково-технічні засоби використовуються при проведенні обшуку?

ОСНОВНА ЛІТЕРАТУРА:

  1. Криминалистика. – Харьков: "Рубикон", 1997.

  2. Криминалистика. - М.: "Юрист", 1995.

  3. Криминалистика. - М.: "БЕК", 1995.

  4. Криминалистика. - М., 1988.

ДОДАТКОВА ЛІТЕРАТУРА:

    1. Руководство для следователей. - М., 1982.

    2. Закатов А.А., Ямпольский А.Е. Обыск. - Волгоград, 1983.

    3. Леви А.А., Михайлов А.И. Обыск. Справочник следователя. - М., 1983.

    4. Тертышник В. М. Обыск: Учебное пособие. – Харьков: Гриф, 1997.

    5. Справочник следователя. - М., 1990.

    6. Ратинов Н.Р. Обыск и выемка. - М., 1961.

теми практичних занять

ПРАКТИЧНЕ ЗАНЯТТЯ

з 2 викладачами

Тема 12.4. ТАКТИКА ДОПИТУ ПІДОЗРЮВАНИХ

І ОБВИНУВАЧУВАНИХ

Тривалість: 2 години.

Місце: навчально-методичний кабінет, спеціалізована аудиторія № 6.

Мета: поглиблення, закріплення і конкретизація знань з тактики допиту підозрюваних і обвинувачуваних; придбання практичних умінь допиту підозрюваних і обвинувачуваних.

Методи: пояснення, реферативне повідомлення, бесіда, перегляд і обговорення фрагментів відеофільмів, дискусія.

Ключові поняття: допит; допит підозрюваного; допит обвинувачуваного; допит неповнолітнього; психологічні прийоми допиту.

хід ЗАНЯТТЯ:

  1. Закріплення знань з порядку і тактики допиту підозрюваного й обвинувачуваного.

  2. Аналіз типових слідчі ситуації та розгляд особливостей допиту в умовах конфлікту.

  3. Проведення допиту підозрюваного із використанням тактичних прийомів викриття неправдивого алібі та самообмови.

ТЕМАтика РЕФЕРАТивних робіт:

  1. Особливості допиту неповнолітніх.

  2. Використання в ході допиту даних отриманих у процесі огляду й інших слідчих дій.

ПРАКТИЧНЕ ЗАВДАННЯ:

  1. Перегляд і обговорення фрагментів відеофільмів з тактики допиту підозрюваних і обвинувачуваних.

  2. Здійснити допит підозрюваного. При цьому, як у ролі слідчого так і в ролі підозрюваного виступають заздалегідь проінструктовані курсанти групи. Допит провадиться в окремій ізольованій кімнаті, обладнаної телекамерами. Викладач і курсанти групи спостерігають за ходом допиту по телевізору. При необхідності викладач по телефону вносить відповідні корективи в хід допиту. По закінченні допиту всі курсанти групи беруть участь у його обговоренні.