Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
Програми педпр. й метод реком.doc
Скачиваний:
45
Добавлен:
13.02.2016
Размер:
571.9 Кб
Скачать

4 .Підсумок уроку.

4.1.Бесіда.

  • Чи сподобався вам уривок “Ранок у лісі”? Чим саме?

  • Яким побачив М.Коцюбинський ранок у лісі?

  • Як ви вважаєте, чи впливає природа на стан людської душі?

  • Які б ілюстрації ви намалювали до цього уривка? Які б кольори використали?

5. Домашнє завдання.

Вивчіть уривок напам’ять і підготуйтесь до виразного читання.

Література

    1. Волошина Н. Й. Вивчення української літератури в 5-му класі. Посібник для вчителя – К.: «Педагогічна думка». – 1997. – 145с.

    2. Бандура О., Волошина Н. Українська література. Підручник для 5 класу. – К., 1998.

    3. Словник символів./ За редакцією О.Потапенка, М.Дмитренка. – К., - 1997.

Тема: Прислів’я та приказки. Краса та мудрість цього жанру усної народної творчості. Народні уявлення про навколишній світ.

Мета: поглибити знання учнів про прислів’я та приказки, показати, як в них відбивається народна мудрість, життєвий досвід, пояснити різницю між прислів’ями та приказками;

розвивати вміння аналізувати, доводити свою думку, спираючись на теоретико-літературні відомості, вживати фольклор в усному мовленні;

Виховувати інтерес до усної народної творчості, повагу до традицій і звичаїв українського народу, культу мовлення.

Обладнання: літературні плакати, текстуальна схема-опора, збірки прислів’їв та приказок.

Тип уроку: засвоєння нових знань і формування на їх основі вмінь і навичок.

Епіграф: У прислів’ї правди шукай;

Від прислів’я не втечеш;

Прислів’я вчить, як на світі жить

Народна мудрість

План уроку

I. Актуалізація опорних знань.

1.1. Слово вчителя з елементами бесіди

1.2. Розгадування кросворда.

II. Повідомлення теми, мети уроку, мотивація навчальної діяльності.

2.1. Слово вчителя.

2.2. Робота в зошиті.

2.3. Робота з епіграфом.

III. Засвоєння нової навчальної інформації, формування на її основі умінь та навичок.

    1. 3.1.Інформація вчителя про історичний шлях розвитку та причини появи жанру.

    2. 3.2.Робота із виставкою книг.

    3. 3.3.Словникова робота.

    4. 3.4.Читання і коментар прислів’їв та приказок із підручника.

    5. 3.5.Пояснення вчителя про специфічні особливості жанру. Робота в зошитах

    6. 3.6.Колективне укладання текстуальної схеми-опори.

    7. 3.7.Читання та аналіз прислів’їв та приказок із підручника.

    8. 3.8.Укладання таблиці «Тематичне багатство жанру». Самостійна робота учнів.

IV. Підсумок уроку.

4.1.Робота з епіграфом.

    1. 4.2.Узагальнююче слово вчителя.

V. Оголошення і коментар домашнього завдання.

Хід уроку

I. Актуалізація опорних знань.

1.1. Слово вчителя з елементами бесіди.

Протягом останніх уроків ми з вами могли неодноразово пересвідчитися, яким мудрим і кмітливим завжди був і лишається український народ. Він винайшов спосіб передати свій життєвий досвід майбутнім поколінням. Цей спосіб ми зараз називаємо усною народною творчістю чи фольклором.

  • Давайте пригадаємо, що ж називається фольклором і яка наука вивчає твори усної народної творчості?

  • Що притаманно саме для усної народної творчості, чим вона відрізняється від літературної творчості?

  • Які жанри фольклору ми вивчили?

Розгадування кросворда.

Якщо ви правильно виконаєте завдання, то довідаєтеся, як називається одне із ключових понять нашого сьогоднішнього уроку.

П

а

у

з

а

п

е

Р

с

о

н

а

ж

з

а

п

И

т

а

н

н

я

ф

а

н

т

а

С

т

и

ч

н

і

ф

о

Л

ь

к

Л

о

р

м

І

ф

и

а

В

т

о

р

к

о

л

Я

д

а

Як називається зупинка в читанні тексту вголос?

Як по-іншому називають дійових осіб, героїв художніх творів?

Яка форма загадки »Який то хлопець походжає і без віника замітає?»?

У яких казках розповідається про незвичайні події та вчинки героїв, неможливі у повсякденному житті?

Як називають мистецтво, створене народом, народна творчість?

Як називається вигадана розповідь, яка передає уявлення наших предків про всесвіт, природу, богів, демонів тощо?

Як називають людину – творця літературної казки?

Як називали наші пращури бога зимового сонця?

II. Повідомлення теми, мети уроку, мотивація навчальної діяльності.