- •Порядок виконання роботи.
- •Порядок виконання роботи.
- •Порядок виконання роботи.
- •Структура вступного інструктажу.
- •Хід та зміст вступного інструктажу______хв.
- •Порядок виконання роботи.
- •Хід і зміст заняття.
- •Інструкція експерту 2.
- •Інструкція експерту 3.
- •Інструкція експерту 4
- •Інструкція учню “а”
- •Інструкція учню “б”
- •Інструкція учню “в”
- •Інструкція учню “г”.
- •Порядок виконання роботи.
- •Порядок виконання роботи.
- •Методичні вказівки до роботи.
- •Порядок виконання роботи.
- •Записати тематичні плани з трудового навчання для учнів 8-9 класів (див. Додатки № 16.1, 16.2, 16.3, 16.4).
- •Орієнтовні тематичні плани з трудового навчання для учнів 8-9 класів загальноосвітніх шкіл.
- •Порядок виконання роботи.
- •Переписати тему, мету і порядок виконання роботи.
Порядок виконання роботи.
-
Користуючись додатком № П-4.3 вибрати тему лабораторної чи лабораторно-практичної роботи (бажано, щоб ця тема входила у Ваш календарно-тематичний план занять з трудового навчання).
-
За навчальною програмою та календарно-тематичним планом (див. практичну роботу № ____) уточнити тему лабораторно-практичної роботи.
-
За програмою визначити місце, зміст і мету лабораторно-практичного заняття, а також час на його проведення.
4.Вивчити необхідну літературу. Відібрати навчальний матеріал, який необхідно повторити, засвоїти та закріпити з учнями на занятті - перед виконанням і в процесі виконання лабораторно-практичної роботи. Виділити нові поняття, терміни і дії, які повинні засвоїти учні, записати їх у робочий зошит. ,
5.Продумати структуру заняття і етапи виконання лабораторно-практичної роботи. Розподілити час по етапах заняття.
-
Визначити зміст і методику вступного інструктажу, етапів проведення самої роботи і підведення підсумків (заключного інструктажу).
-
Підготувати необхідні для виконання роботи дидактичні матеріали, обладнання, матеріали, інструменти і т. п., записати їх до плану-конспекту заняття.
-
Провести контрольне виконання лабораторно-практичної роботи. Уточнити хід, структуру заняття і зміст діяльності вчителя та учнів (за пунктами 4-7).
-
Скласти інструкційну картку для виконання лабораторно-практичної роботи учнями (Додаток № П-4.2.), записати її в зошит та оформити на аркуші паперу формату А4. Для цього можна використати зразки інструкційних карток, які наведені у додатку № П-4.4.
10.Скласти план-конспект лабораторно-практичного заняття (Додаток № П-
-
, здати його на перевірку викладачу.
Методичні вказівки до роботи.
-
При підготовці плану-конспекту лабораторно-практичного заняття необхідно чітко визначити мету і завдання роботи, з'ясувати, які знання, вміння і навички повинні отримати учні під час виконання роботи.
-
Чітко продумати зміст і форми письмових інструкцій і додатків до них, сформулювати проблемні запитання. Визначити частину самостійної роботи учнів в залежності від етапу навчання.
-
Продумати міжпредметні зв’язки по курсу шкільних предметів з основ наук, виділити основні закони, принципи, поняття на які повинні спиратися учні, виконуючи завдання роботи.
4. Встановити співвідношення самостійної роботи учнів, необхідного на розрахункову її частину, проведення експерименту і виконання практичного завдання.
5. При підготовці лабораторно-практичної роботи необхідно прагнути, щоб її виконання не просто підтверджувало вже вивчений учнями матеріал, а і допомагало відкрити ще й невідоме, нове.
6. В інструкційній частині роботи чітко і логічно пояснити і записати в картці для учнів послідовність її виконання, визначити об’єкти (явища) спостережень, методи отримання результатів: спостереження, технічні розрахунки, досліди та ін., форми фіксації результатів роботи.
-
Визначити форму і послідовність звітності учнів по лабораторній або лабораторно-практичній роботі.
ДОДАДТОК № П-4.1.
СХЕМА ПЛАНУ-КОНСПЕКТУ
лабораторного і лабораторно-практичного заняття з трудового навчання.
Дата: _ Клас
Тема:
Мета:
1. Навчальна
-
Виховна
-
Розвиваюча
-
Профорієнтаційна
Міжпредметні зв’язки: (назва дисципліни, тема, клас): ___________
Дидактичний матеріал: (плакати, таблиці, кіно-діафільми, довідники, інструкції і т.п., назва і умовні позначення)____________________________
Матеріально-технічне оснащення: (прилади, пристрої, інструменти,
матеріали і т.п. на весь клас)
Час:
ЗМІСТ І ХІД ЗАНЯТТЯ.
1.Організаційна частина (хв.)
2.Повідомлення нової теми і мети роботи (хв.)__________________
3.Перевірка знання теоретичного матеріалу, на основі якого будується
лабораторно-практична робота (хв.)
4. Стислий інструктаж по виконанню роботи (хв.)
5. Виконання роботи і біжучий інструктаж (хв.)
6. Підведення підсумків, заключний інструктаж (хв.)
Якщо учні складають з лабораторно-практичної роботи звіт, то підсумки навчання підводяться на наступному занятті, після перевірки звітів учителем.
7. Прибирання робочих місць (хв.)
План-конспект заняття складається з детальним, повним описом змісту і ходу виконання лабораторно-практичної роботи (тобто, має бути розроблена інструкційна картка по її виконанню). Наповнення кожного етапу проводиться згідно схеми плану-конспекту заняття з трудового навчання (додаток № 12.1.).
ДОДАТОК № П-4.2.
СХЕМА ІНСТРУКЦІЙНОЇ КАРТКИ ДО ЛАБОРАТОРНОЇ ЧИ ЛАБОРАТОРНО-ПРАКТИЧНОЇ РОБОТИ З ТРУДОВОГО НАВЧАННЯ
ТЕМА:
(з програми трудового навчання )
ПОРЯДОК ВИКОНАННЯ РОБОТИ.
Записується зміст і послідовність виконання роботи, починаючи з підготовки до роботи і закінчуючи оформленням і задачею звіту. Обов’язково вказати форми звіту, таблиць, які будуть заповнювати учні в процесі виконання роботи. Вказуються також, при необхідності, правила безпеки праці, протипожежної безпеки і виробничої санітарії.
КОНТРОЛЬНІ ЗАПИТАННЯ.
Записуються запитання, які розкривають зміст виконаної роботи і на які повинен дати відповіді учень при захисті звіту по роботі.
ПРКТИЧНА РОБОТА № 1
ТЕМА: АНАЛІЗ ПРОГРАМ З ТРУДОВОГО НАВЧАННЯ ДЛЯ
8-9 КЛАСІВ.
МЕТА: Самостійно вивчити структуру і зміст програми по одному з профілів та тематичні плани з трудового навчання для учнів 8-9 класів.
ЧАС: 2 години аудиторних занять та 1 година самостійної роботи.
ЗВІТ: Письмовий аналіз програми та тематичних планів за вказаними питаннями та співбесіда зі студентами після його перевірки.
ЗАВДАННЯ ДЛЯ САМОПІДГОТОВКИ.
-
Перепишіть тему, мету і порядок виконання роботи.
-
Використовуючи посібники та матеріали лекцій дайте відповіді на такі питання:
-
місце занять з профілів трудового навчання учнів 8-9 класів в системі трудової підготовки в загальноосвітній школі?
-
завдання трудового навчання учнів 8-9 класів?
-
фактори, які враховуються загальноосвітньою школою при виборі профілів трудового навчання?
-
вимоги до змісту та організації навчання, які є загальними для всіх профілів трудового навчання у 8-9 класах?
-
зміст виховної роботи в процесі профільного навчання;
-
можливості здійснення профорієнтаційної роботи в процесі навчання з учнями 8-9 класів.